Kulaklık bağlandığında hoparlörden çıkan tüm sesleri engelleyin


26

Android'de biraz yeniyim ve kulaklıkların bağlı olup olmadığına bakmaksızın tüm seslerin hoparlörden çıktığını anladım. Sesler de kulaklıktan çıkarsa da, kulaklık bağlandığında hoparlörden de kaçınmak isterim.

Mümkün mü?

Yardımcı olabilecek daha az bilgi:

  • Telefonum Samsung Galaxy i5510
  • Onun Android 2.2 Froyo
  • Tasker'i kurdum, belki de istediğime ulaşmak için bir profil hazırlamanın bir yolu var.

Sağol Diego

Güncelleştirme

Netleşmediği için her ses için netleştireceğim (eğer unutursam lütfen bana bildirin):

  • Telefon görüşmeleri: Hoparlör ve kulaklıklar.
  • Bildirimler: Hoparlör ve kulaklıklar.
  • Oyunlar ve hemen hemen her uygulama: Sadece kulaklıklar. ("Neredeyse her uygulamayı" yazdım, çünkü hem Skype hem de Kamera hem hoparlörde hem de kulaklıkta geliyor).
  • Klavye ve "dokunma tıklamaları": Kulaklıklar.

Sorunu özetler: telefon görüşmeleri, bildirimler ve bazı "rastgele" uygulamalar.


Hangi sesler hala hoparlörden geçiyor? Müzik, zil sesleri, bildirimler, klavye tıklaması, oyunlar, başka bir şey?
GAThrawn

Sorumu güncelledim.
Diego

Bu tuhaf. Kulaklıklarım kapalı olduğunda hoparlörden hiçbir şey çıkmaz.
ale

Yanıtlar:


7

Halen kulaklıklı mikrofon setini kullanırken bildirimleri hoparlörler aracılığıyla devre dışı bırakamazsınız. Bunun için açık bir sorun var .

Kulaklıklarınızı taktığınızda profilleri değiştirmek için Llama veya Tasker'ı da kullanabilirsiniz .


Tasker ve PhoneWeaver kullanıyorum. Ancak yine de, telefonu susturmak yerine, hoparlörler aracılığıyla bildirimleri duymak istiyorum.
Diego

5

SoundAbout adlı bir uygulama yazdım . Medya çıkış seçiminiz ve hoparlörünüz olsa bile sesin gitmesini sağlayan bir özellik vardır. Ayrıca, bildirim sesini hoparlörden ETKİLMEME olanak sağlar.


Olağanüstü! Yine de 2015'teki tek kullanılabilir çözüm (özel ROM'lara gerek kalmadan); teşekkür ederim teşekkür ederim.
Piskvor

2

Cyanogenmod hakkında başka bir sorunuz olduğunu gördüm ve bildirimler, zil sesleri ve alarmlar ("in") için "Her zaman konuşmacıda oyna" seçeneğine sahip olduğumu vurguladığımı düşündüm Settings -> CyanogenMod Settings -> Sound. Dolayısıyla, kararlı olduğu an (daha da gelişirse) sorunlarınızın çoğunu çözebilir.


Güzel, bu seçeneklerden biri devre dışı bırakılırsa, tüm alarm akışı yalnızca bağlı olduklarında kulaklıklarda duyulabilir mi?
Akış

Tam olarak @Flow Yep.
onik

1
@onik, cevap için teşekkürler. Bir zaman CyanogenMod yüklersem bunu aklımda tutacağım, ancak şu anda telefonum için resmi bir sürüm yok ve resmi olmayan sürüm sorunlarından biraz korkuyorum.
Diego,

1

Korkarım ama bu mümkün gözükmüyor. Bir zamanlar AudioManager API'sında setRouting () adı verilen bir yöntem vardı , ancak günümüzde sadece hiçbir şey yapmayan kullanımdan kaldırılmış bir yöntemdir . Yöntemin tüm ses akışlarını yalnızca (kablolu) kulaklığa yönlendirebileceğinden bile emin değilim.


0

Yorum yapmak için yeterli itibar puanım yok, ancak @WoodsLink tarafından önerildiği gibi SoundAbout'a ek olarak, daha Küçük AudioSwitch (Google Play) önerilir . Kullanıcının tüm sesleri hoparlörler, kulaklıklar (3,5 mm jak) veya Bluetooth üzerinden zorlamasını sağlar. Android Oreo için güncellenmiştir.

Açıklamadan alıntı yapıyorum:

(Küçük AudioSwitch)

Kulaklıklara geçilmesi, alarmlar ve bildirimler dahil olmak üzere tüm sesi hoparlörlere (Android Oreo ve aşağıda) kapatır. Bu seçeneklerde devre dışı bırakılabilir.

Kulaklık bağlandığında veya çıkarıldığında otomatik olarak geçiş yapmak için bir Otomatik Anahtar seçeneği içerir. Ayrıca Bluetooth için de çalışır.

Bluetooth ve kulaklıklı mikrofon setine geçme, ayarlarda etkinleştirilebilir.

Bir alarmı yalnızca Bluetooth hoparlörlerimden çalmaya zorlamak için Küçük Ses Anahtarı'nı kullanırım ve çok güzel çalışır.

Küçük AudioSwitch'i denemeden önce SoundAbout'u kullanmaya çalıştım, ancak başlangıçta kilitlendi (Pro lisansı yüklememi önerdikten sonra).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.