Android 3.1'de bir USB fare ile nasıl "sağ tıklayabilirim"?


9

Android 3.1'in üstünde Tiamat 1.4.4 çekirdeğini çalıştıran Xoom'uma takılı bir Logitech USB fare ve klavyem var. Her ikisi de tanınır ve girişi doğru bir şekilde sağlar, ancak sağ fare düğmesinin sadece sol fare düğmesine tıklama olarak işlem gördüğünü fark ettim. Bunun uzun basın gibi davranacağını umuyordum, çünkü bu sağ tıklama kavramına benzer bir şey, ama bunu yapmanın bir yolunu bulamıyorum. Bu özellikle sinir bozucu çünkü Splashtop'u deniyorum ve birçok şeyi gerçekten garip veya düpedüz imkansız hale getiriyor.

Sağ tıklama düğmesini uzun basın gibi bir "sağ tıklama" eylemi gerçekleştirmek için herhangi bir ayar (veya başka bir yöntem) var mı?


Fare düğmesine uzun süre basamaz mısınız?
Ray Britton

2
@raybritton: Tabii, ama hala boşa harcadığımı hissediyorum ve tabii ki meşru bir sağ tıklamadan daha yavaş. Bu aynı zamanda bazı fonksiyonlarda tuhaflığa neden oluyor gibi görünüyor. Ayrıca, Splashtop oyunları bir özellik olarak takmayı sever ve gerçek bir alt ateş fare düğmesi olmadan örneğin Half Life 2 oynamaktan nefret ederim (sol vardiyaya veya başka bir şeye yeniden eşleştirebiliyorum ama rahat ve zaten kafama yerleşmiş) .
eldarerathis

Katılıyorum, faydalı olurdu ve uygulanamaması için teknik bir neden göremiyorum.
Ray Britton

Muhtemelen çekirdek bunu idare eder (eğer yanlışsam beni düzeltin), böylece bunu yapmak için bir çekirdek modunu yapabilir veya isteyebilirsiniz.
Matthew

Yanıtlar:


2

Maalesef şu anda sağ fare düğmesini sağ fare düğmesi olarak çalıştırmanın bir yolu yoktur. Bunu yapmanın tek yolu uzun basıştır. Afedersiniz.


1
Belgelere veya kaynağa bağlantılar var mı?
Denis Nikolaenko

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.