Galerinin tamamını (fotoğraf ve videolar) masaüstü bilgisayarıma nasıl yedekleyebilirim?


15

Galeri Android cihazımda gösteriyor gibi tüm fotoğrafları ve videoları yöntem onları (kamera, whatsapp, bluetooth ve benzeri) olmuştu olabilirdi almak için ne olursa olsun,.

Hepsini yedeklemek istiyorum , ancak nette bulduğum her şey, bazı bulut (örneğin, DropBox) depolamaya senkronize etmeyi içeren bir nagging yöntemine atıfta bulunuyor . Bu acı verici bir şekilde yavaş ve multimedyamı masaüstü bilgisayarımda saklamayı tercih ediyorum , örneğin USB kablosunu takarak veya USB depolama cihazı, SD kart vb.

Ama bulduk bilgisayarıma yedekleme tüm galeride tek yolu adildir manuel yöntem ait her yer dizini kopyalamak bu dosyaları içerebilir. Bu, bir tür kabus gibi, çünkü:

 • Orada Birden çok olası dizinleri I (neredeyse) tahmin etmesi gerektiğini fotoğraf / video kasetleri var programın bağlı olarak: Kamera olduğuna dikkat çekerek DCIMWhatsApp, en whatsappbaşka bir dizine için, bluetooth... vb
 • Orada iki depolama sürücüleri telefon kendisi ve SD kart:. Bu yüzden iş iki kez yapılmalıdır.
 • Bazı Windows sistemi (en azından Windows 8.1'im yok, neden bilmiyorum) USB kablosu ile eşzamanlı dosya aktarımlarına izin vermiyor , bu yüzden dosyaların ilk aktarımını aramalı ve başlatmalıyım (diyelim DCIM), bitene kadar bekleyin, ikincisini başlatın (söyle bluetooth) vb.
 • Bu tür bir yedeği geri yüklemek , telefondaki tam dizin yapısının yeniden oluşturulmasını gerektirir , ancak tüm fotoğrafları ve videoları masaüstümde aynı klasörde saklamayı tercih edebilirim.

Bir yok mudur daha basit bir yolu? Android'in yerel veya ek yazılımlarını (ücretsiz olarak tercih edilir)
içeren her iki çözüm de kabul edilir. Mümkünse, tüm galeriyi herhangi bir bulut / internete göndermeyi ve masaüstünde kurtarmayı içeren bir çözümü kabul edebilirim .


@ LôrdRalfAdolf, herhangi bir Windows sürümü yeterli olacaktır. Masaüstü bilgisayarın işletim sisteminin rahatsız edeceğini düşünmüyordum, çünkü galeri içeriğini SD Karta, USB belleğe vb. Linux kullanabilirim.
Sopalajo de Arrierez

telefonunuza takılabilen bir usb aygıtınız (depolama aygıtı) var mı? Ben doğrudan android doğrudan yapmak için bir yöntem koyabilirsiniz
lord-ralf-adolf

Gerçekten de @ LôrdRalfAdolf. USB depolama birimi veya SD kart aracılığıyla galeriyi masaüstü bilgisayara göndermek kabul edilir. Orijinal soruyu yansıtmak için düzenledim. Hatta verileri sadece bazı harici USB büyük boyutlu disklere yedekleyen birçok kişi için daha iyi bir yöntem olabilir.
Sopalajo de Arrierez

Yanıtlar:


12

Çünkü ülkemde yüksek fiyatlı internet planlarının bulut yedekleme tercih yoktur ve cevap tarafından Rab Ralf Adolf şekilde benim cihaz için çalışma yoktu. Nihayetinde, sadece acı kazanmayacağı düşünülen bir çözüm bulmak zorundaydım . Burada aşağıda belirtilenlerden biriyle gidiyoruz.

Notlar:

 • Çözüm, bir USB kablosu, MTP özellikli (Android 4.xx ve 5.xx'de kullanılabilir), Android cihazında ( USB Depolama Moduna sahip cihazlar da çalışır) ve PC'de Windows 7/8 gerektirir.

 • MTP PC'nizde bir şekilde çalışmazsa, USB kablosuna erişiminiz yoktur veya cihazınızda MTP özelliği yoktur, o zaman Android cihazınızda, tercihen bir WebDAV sunucusunda bir sunucu barındırabilirsiniz. Burada Cevabımı Bkz know-how .

 • Çözümü Android 4.2.1 ve Windows 7 ile test etti.


Bu cevap ne başardı?

 • Android cihazda USB Depolama ve MTP desteği ile / olmadan çalışır .

 • Birden çok dizini kolayca yedekleyin .

 • İki veya daha fazla depolama sürücüsünü yalnızca talimatların tekrarlanmasını gerektiren aşağıdaki çözümü veya tek seferde gerçekleşmesini sağlayacak (aşağıdaki + bağlantılı ) cevabı seçerek yedekleyebilir .

 • Son talimat yürütüldüğünde tam otomatik; her dosya / dizin için manuel kopyalamaya gerek yoktur.

 • Verileri geri yüklerken endişelenmenize gerek kalmayacak şekilde tam dizin yapısını kopyalar .

 • İnternet bağlantısı gerekmez (gerekli bazı yazılımları buraya indirmek dışında).


Çekirdeğe gitmeden önce biraz açıklama

Android için medya yedekleme uygulamalarının (fark ettim) çoğundaki sorun, tam dizin yapısını gerçekten korumaması veya bakımını yapmamalarıdır , bu da Android'deki herhangi bir yerden görüntü çıkarabileceğiniz anlamına gelir, ancak dosyayı hedef depolama alanınıza kaydetmek için dizin ağacı, örneğin (benzetme)

copy F:/DCIM/Camera/DSC11*.JPG C:\Users\Firelord\Desktop\Test\ 

kolayca kullanılabilir ve birçok Android uygulaması ve Windows yazılımı tarafından kullanılabilir, ancak

copy F:\DCIM\Camera\DSC11*.JPG C:\Users\Firelord\Desktop\Test\DCIM\Camera\DSC11*.JPG

Aynı şey , Windows 7/8 için FreeCommander , Multi Commander , Explorer ++ , XYplorer ve SmartCopy gibi diğer araçlar da dahil olmak üzere birçok Windows Explorer alternatifi için de geçerlidir .

( Not I listelenmiş olanları çalıştı ama kolaylıkla (ağaçla oto kopyası) ile istenen işlevselliği bulamadığı. Deneyiminizi farklıysa ben () düzenlemek öğrenmelerini sağlayın.)


Her neyse, hile Windows için senkronizasyon özelliği ile medya yedeklemesini (disk / medya görüntüleme değil) almayı sağlayan bir yazılım bulmaktı. Test ettiğim ve kolay bulduğum bu üç aday (GUI) SyncToy , FreeFileSync ve PureSync . (Hepsi kişisel kullanım için ücretsizdir.)

FreeFileSync'i tavsiye ederim ve kullanım talimatları aşağıda belirtilmiştir.

Talimatlar:

 1. FreeFileSync'i indirin (ücretsiz).

 2. Bu program Başlat Menüsü girdisi oluşturmayabilir . 64-bit Windows 7 için, programın dizin konumu C:\Program Files\FreeFileSyncve göreli olanı 32-bit Windows 7 için olacaktır. FreeFileSync.exe dosyasını çalıştırın (sağ tıklatın → Yönetici olarak çalıştır ).

 3. (Makinemde bu program başlatma sırasında birkaç saniye donuyor ancak sonunda stabilize oluyor ve aynı şekilde davranmıyor.) V7.0 için varsayılan ekran şöyle görünecektir:

  Varsayılan ekran

 4. Android cihazınızı USB kablosunu kullanarak PC'ye bağlayın ve veri aktarımı için MTP'yi seçin.

 5. In FreeFileSync , ad ile iki alan görecekti Drag & Drop sol ve sağ bölmesinin üst. Kaynak ve hedef depolamanın yerini tutarlar. Onları düzenleyin:

  • Sol bölme için , açılan pencerede GözatBilgisayarım (sol taraf) öğesini seçin → cihazınızı seçin ( HTC One deyin ; Taşınabilir Cihazlar altında ) → Android cihazın Dahili veya Harici SD kartını seçin → altta Klasör Seç .

  • Sağ bölme için açılan pencerede GözatBilgisayarım'ı (sol taraf) tıklatın → yedekleme konumunu seçin (diyelim D:\Backup) → Klasör Seç (altta).

  Düzenlenmiş bölmeler

 6. In FreeFileSync Menü çubuğunun altında, gidin İşlemler → Filtre ayarları . Burada dosya türlerini ekleyebilir ve klasörleri madencilik veya yedeklemeden hariç tutabilirsiniz. Örneğin ben sadece yedekleme istiyorum .jpgve .pngbenim Android'den görüntü dosyaları ama bu önlemek istiyorsanız Android, Dataherhangi .folderbazı uygulamalar tarafından oluşturulan ve bu tür uzantılara sahip ilgisiz dosyaları içerir edildi veya klasörleri, sonra benim dosyalayıcı olacaktır:

  Taklit etmeyin ama mantığı anlayın Yanıttaki metnin aksine filtrenin resimde tam olmadığını unutmayın.

  Kolay olduğu için istediğiniz kadar değiştirin. AndroidKlasörü hariç tutmanızı şiddetle tavsiye ederim . Özel filtrelerle işiniz bittiğinde Tamam'ı tıklayın . (Not ben eklenmez ettik ama çok gibi video uzantıları ekleyebilir .mp4, .mkvvs.)

 7. Menü çubuğunda İşlemler → Senkronizasyon ayarları seçeneğine gidin ve mevcut varyantlardan birini seçin. İlk yedekleme için, tüm filtrelenmiş dosyaları yedeklemek için Mirror'ı tercih ederim . Sonunda Tamam'ı tıklayın .

  Senkronizasyon ayarları

 8. Menü çubuğunda İşlemler → Karşılaştırmayı başlat'a gidin - bu, sol bölmedeki filtrelenmiş dosyaları (kaynak) ve sağ bölmedeki kullanılabilir dosyaları (hedef; yeni bir yedekleme klasörü için boş olur) gösterir. (Bölmeleri istediğiniz zaman <>iki bölme arasında bulunan mavi simgeyi tıklatarak değiştirebilirsiniz .) Örneğin aşağıdaki gibi görünür:

  karşılaştırma

 9. Menü çubuğunda İşlemler → Senkronizasyonu başlat seçeneğine gidin - bu adım 7'de seçtiğiniz ayara bağlı olarak iki klasörü senkronize eder (örn. İşlem) ve işlemin tamamlanması aşağıdaki gibi görünecektir:

  İşleme

  tamamlama

Burada herhangi bir şeyi yedeklemede iyiyiz. Geri yükleme için (açık olduğu gibi) adımların aynı olacağını, ancak sol ve sağ bölmedeki konumların farklı olacağını unutmayın. Ayrıca, geri yükleme sırasında, telefonum çok donuyor (nedeni cihazda düşük sınıf bir SD kart veya tamamen bir program sorununun kendisi olabilir, IDK!)

Birden çok depolama alanlı Android cihazlarla ilgili sorunlar ve çözümleri

Çok depolama cihazlı bir Android cihaz kullanıcısının fark edeceği bir sorun, hem Harici hem de Dahili SD kartı yedeklemek için talimatları tekrarlamanız gerekeceğidir.

Bu, Android'de bir dosya sunucusu kullanılarak önlenebilir. Bkz Yöntem 1. veya Yöntem 3. cevabım burada . Dosya sunucusunun kök dizinine sahip olduğundan emin olun, /storageböylece FreeFileSync'de tüm depolama alanları (şimdi klasörler olarak listelenir) yedekleme için eşlenebilir.

Denedim ve iyi çalıştı!

Durum: Hedef Tamamlandı


SyncToy ve PureSync'i burada kapsayabilirim , ancak ikincisi herhangi bir seçeneği ve her birini tıkladığımda her zaman donuyor: "filtreleri hariç tut" için sezgisel ve çok kolay ama senkronizasyon varyantında çok fazla esneklik vermiyor ( cihazdaki görüntüler nedeniyle bu tür resimler silinmeye başladı, ancak bir şekilde durduruldu. :))

Bence bu hedefe GNU / Linux üzerinde findve rsyncaraçları bir arada kullanarak ulaşılabilir .

Cevabımda herhangi bir teknik hata ya da teknik hata fark ederseniz diğer seçenekleri bildirin.


1
Bu yöntemin büyük bir avantajı vardır: exclude directoriesliste. Bu liste ince ayar ise, anlatmak için çok daha kolay kopyalamak için değil neyi (harika bir araştırma çaba gerektirir sürece) anlatarak daha ne kopyalamak . Tek tıklamayla bir yöntem değil, ancak bu konu için çok temiz olmayan Android tasarımı çok basitliğe izin vermiyor.
Sopalajo de Arrierez

@SopalajodeArrierez IMO'nun hedefe ulaşabileceği bir Windows yazılımı ve Syncdroid adlı Android uygulaması var . Uygulamasının Play Store'da olumsuz değerlendirmeleri olduğu için bunu denemedim (bazı kişiler yedek bozuk görüntüleri söyledi). // Öte yandan, Windows 7/8 "Resim ve Video İçe Aktarma" özelliğimiz var, ancak acı verici herhangi bir dışlamaya izin vermiyor. // Android ile PC'yi senkronize edebilen foldersync , filesync gibi uygulamalar vardır , ancak senkronize edilecek her klasörü manuel olarak seçmeniz gerekeceğinden özelliklerinde sınırlıdır.
Firelord

2

İşletim sisteminize bağlı olarak resim yöneticisi programlarını kullanabilirsiniz. Biri Windows ve diğeri Linux için iki ücretsiz yazılım listeleyeceğim (Linux kullanıcısıyım, belki Linux yöntemi daha iyidir).

 1. Windows altında (ekran görüntülerindeki herhangi bir sürüm, sanal bir makineye ulaşmanın en kolayı olan XP olacaktır)

  • Picassa: Çok sayıda özelliğe sahip güçlü bir resim yöneticisi ve editör. İhtiyacımız olan tek özelliği göstereceğim (Android telefondan fotoğraf içe aktarma).

  • telefonunuzun sürücülerini yüklediğinizden emin olun (en son sürümü almak için üreticinizin web sitesine bakın).

  • Picassa'yı indirin ve yükleyin .

  • telefonunuzu PC'nize bağlayın ve Picassa'yı açın.

  • tıklayın File>> import from ...(ekran görüntülerinde Fransızca)

resim açıklamasını buraya girin

 • bu pencere görünecektir. Çarkı tıklayın ve telefonunuzu seçin. Benim durumumda, bu bir HTC (Android).

resim açıklamasını buraya girin

 • fotoğraflar bu şekilde görünene kadar birkaç saniye bekleyin.

resim açıklamasını buraya girin

 • telefonunuzdaki her bir görüntü dosyasını, oluşturulma tarihine göre sıralanmış olarak göreceksiniz. Küçük saati tıklatarak tam bir gün seçebilir veya üzerine tıklayarak tek bir resim seçebilirsiniz. Aynı şey seçimi kaldırmak için de geçerlidir.

 • gerekli resimleri seçtikten sonra, Picassa penceresinin altına bakın. Buna benziyor.

resim açıklamasını buraya girin

 • sizin için doğru seçenekleri seçin: resimleri kaydetmek istediğiniz yeri, resimlerin alt klasörlerde nasıl düzenlenmesini istersiniz ve orijinal resimleri cihazdan (telefondan) silmek veya istemiyorsanız, ardından ithalatta.

cihazınız PC'ye nasıl monte edilir? (usb yığın depolama veya MTP olarak) bunu telefonunuzun ayarlarında değiştirebilir ve picassa ile tekrar deneyebilirsiniz
lord-ralf-adolf

Android 4.4.x ve üstü sürümlerde USB Depolama özelliği yoktur (bunu biliyorsanız lütfen dikkate almayın) ve Picasa ile MTP kullanıyordum. Ne yazık ki iyi sonuç vermeden her iki uçta yeniden başlatmayı denedim.
Firelord

1
Picassa benim için gayet iyi çalışıyor, sadece fotoğraflar için. Videoların manuel olarak içe aktarılması gerekir (örneğin, Windows kesme ve yapıştırma yoluyla) ve içe aktardıktan sonra fotoğrafları manuel olarak silmem gerekir.
Itamar

0

Bunun eski bir soru olduğunu görmek, 2019'da bulduğum çözümle güncellemek istedim. Aynı soruya bir cevap arıyordum.

Benim yöntemim, @firelords cevabına benziyordu , SHAREME programı aracılığıyla telefona FTP ile bağlanıyordu ve DCIM klasörünü PC ile senkronize etmek için freefilesync kullanıyordu.

Ama daha sonra hızlı bir araştırma, aşağıdakilerin daha iyi çalıştığını buldum!

Bulduğum en iyi çözüm Resilio Sync'i kullanmaktı (eski adıyla BTSync veya Bittorrent Sync). resim açıklamasını buraya girin

Bulduğum temel avantajlar

 • Ücretsizdir (yükseltmelere izin verir, ancak ücretsiz sürüm yeterince iyidir)
 • Sadece WIFI kullanabilir (aynı ağda daha hızlı senkronizasyon)
 • Resilio senkronizasyonunu yüklediğiniz başka herhangi bir cihaza kaydeder
 • MANUEL çaba yok, google fotoğrafları gibi otomatik ama tam çözünürlük! ve çift yönlü senkronizasyon! (önceki yönteme göre ana avantaj)

Benim durumumda telefonumda 2 dakikadan daha az bir sürede kurdum! Zaten benim pc senkronizasyon kullanıyordum ve sadece klasöre bağlantı eklemek gerekiyordu ve gitmeye hazırdı! Ben sadece kamera yedekleme etkinleştirmek ve benim pc bağlantısını paylaşmak zorunda kaldı.


başka bir uygulama bulundu mylio (test edilmedi) ancak görünüşe göre resilio senkronizasyonuna benzer
Vijay

Yalnızca DCIM yedeklemesi için mi geçerli? Orijinal sorunun "birden fazla olası dizin" hakkında sorular sorduğunu unutmayın.
Sopalajo de Arrierez

Hayır istediğiniz tüm klasörler !! Harika çalışıyor. Geceleri şarj olurken uygulamayı
Vijay

-1

QuickPic , Google Drive, Dropbox, Owncloud vb. Gibi birçok hizmeti destekleyen bir Bulut Yedekleme işlevine sahiptir. Uygulamayı çalıştırın, tüm resimlerinizin veya videolarınızın göründüğünden emin olun, ardından uygulama ayarlarından bulut yedeklemesine erişin.


-1

Picasa'yı bilgisayara yükleyin (Google bu yazılımı durdurdu, ancak buradan edinebilirsiniz ). Android cihazı taktıktan sonra kitaplığa aktarılmasını isteyecektir.

Picasa Ayarları'nda, fotoğrafları / videoları fiziksel olarak istenen klasöre taşıma seçeneği vardır. Kontrol et ve işin bitti.

Android cihazınızı tekrar taktığınızda, sizin için her şeyi fiziksel olarak içe aktarır. Ve yalnızca yeni fotoğrafları / videoları kopyalar. Yani, gitmekte fayda var.


-1

Cihazınızı eklediğinizde ve Picasa veya Lightroom gibi bir şey yüklediğinizde, cihazdan resim içe aktarma seçeneği gösterilmelidir. Görünmüyorsa, cihazı PTP (Fotoğraf Aktarım Protokolü) modunda bağlamayı deneyin ( üzerine dokunarak (veya benzeri) bildirimden PTPseçeneği seçin USB Connected).

Bununla birlikte, bu yedeklemenin geri yüklenmesi el ile yapılır - çünkü her dosya (veya dosya kümesi) daha sonra geri yükleme sırasında daha sonra Android cihazında uygun bir konuma kopyalanmalıdır.

Cihazdaki tüm görüntü dosyalarını dosya uzantısı ve kesme boyutuna göre kontrol etmek için bir komut dosyası yazmak da mümkündür (böylece küçük resimleri kopyalamanıza son vermezsiniz, örneğin 1KB +) ve bu dosyaları koyar, dizin yapısını koruyarak ve içine bırakarak bazı yedekleme klasörü. Bu konuda fazla tecrübem yok, bu yüzden bu yönü burada ele almıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.