Belirli bir numara önekine veya kalıbına göre aramaları engelleyebilir miyim?


22

Belirli bir numara ile başlayan aramaları engellemek mümkün mü? Örneğin, 1408 ile başlayan numaralardan gelen çağrıları, spam çağrıları olduğu için engellemek istiyorum. Bu dördü takip eden rakamlar değişmeye devam ediyor.


Çağrı Kontrolü adlı bir uygulama da joker karakterleri engellemek ve kullanmak için alan kodları eklemek mümkündür.
Petri Muinonen 11:17

Yanıtlar:


21

Ücretsiz ve reklamsız / uygulama içi satın alma ücretsiz bir uygulama arıyorsanız , F- Droid'de bulunan (Google Play'de olmasa da) açık kaynaklı NoPhoneSpam'i kullanabilirsiniz . Bireysel numaralardan ve joker karakterlerle bir desenle eşleşen numaralardan gelen aramaları engellemeyi destekler.

Bu, özellikle telefon numaranızın alan koduyla ve değişimiyle (sonraki 3 hane) başlayan, ancak gerçekten rastgele yasalara aykırı telemarketer botlarından gelen "önek sahteciliği" aramalarını engellemek için kullanışlıdır.


Bu web sitesinin Google Play'de bir bağlantısı var, ancak o bağlantıya tıkladığınızda Google Play bunu tanımadığını söylüyor. Google Play'de "nophonespam" aranıyor, söz konusu belirli bir uygulamanın hiçbir şeyi göstermiyor ..
bgoodr

Şu anda Play Store'da değil gibi görünüyor. Birisi muhtemelen bunu gitlab.com/bitfireAT/NoPhoneSpam/issues
saat

1
NoPhoneSpam, Cezayir'deki tüm aramaları engellememe yardımcı olacak (+213). Her gün 2 veya 3 alıyorum ve yoruldum (oradan kimseyi tanımıyorum) ...
Gabriel Hautclocq

8

Belirli bir numara ile başlayan aramaları engellemek mümkün mü?

Evet, kesinlikle mümkün. Bir keresinde , burada işi yapabilecek olan Call Blocker - Blacklist App ( kurulumdan sonra CallControl olarak gösterebilir) adlı bir uygulamayı denedim .


Bu uygulamayı kullanmak için talimatlar

Uygulamayı başlatın → Şartları ve Koşulları için KatılıyorumEngellenenler Listesi → dokunun üç nokta dikey çizgi Blok listesine ekleJoker → tipi 1408*ve ismini şey → musluk Tamam daha fazla seçenek → değişimi görmek için bir kez yeni bloke girişe dokunun → Nasıl Blok için kes .

Bu uygulamanın arama engelleyicisi varsayılan olarak etkin olmalıdır, aksi halde etkinleştirmek için kendi menüsüne gidin.

Ülke kodunuzun farkında olmadığımı unutmayın , ne de gelen aramayı aldığınızda Android'in ülke kodunu 1408xxx numarasından önce gösterip göstermediğini bilmiyorum. Sen benzer gibi ülke kodunu ya eklemeniz gerekebilir +1, +51, +95önce, vb 1408*.


Bu uygulama bir şekilde sizin için çalışmazsa call block, Play Store'daki gibi bir arama sorgusu deneyin , bir uygulamanın açıklamasına bakın ve joker karakter özelliğine sahip olup olmadığını bilmek için yükleyin.


Çağrı Engelleyici Hakkında - Kara Liste Uygulaması

Bu uygulama istenmeyen aramaları durdurmak için kişisel ve topluluk kara listesi ile, hem çağrı engelleyici hem de SMS filtresidir.

Özel ve bilinmeyen arayanlardan gelen aramaları engelleme, kişisel kara liste, Rahatsız Etme modu, metin SMS filtresi, Topluluk Kara Listesi, çağrı günlüğü engelle ve daha fazlası gibi özel çağrı engelleyici seçeneklerini içerir!

Özellikler:

 • Engelleyici ve kara liste arayın (metin SMS engelleyici de!).
 • Topluluk Kara Listemiz özelliğiyle robocalls, telefon pazarlamacıları ve diğer spam gönderenleri otomatik olarak engelleyin.
 • Gelişmiş Arayan Kimliği - Numarayı kişi olarak görmemiş olsanız bile sizi kimin aradığını öğrenin.
 • Kişisel Kara Liste - Joker karakterleri ve daha fazlasını kullanarak herhangi bir telefon numarasını veya alan kodunu engelleyin.

(Ürüne bağlı değilim)


Zamanın yarısı çalışmıyor.
Matas Vaitkevicius

3
Bu uygulamanın izinleri çok şüpheli. Daha az izinsiz girişlere sahip alternatifler var.
Ninjakannon

2

Sadece bir çağrı engelleyicisini, kalıpları engelleyebilecek olanı buldum (benim için önemli olan). Çağrı Engelleyici özelliğine sahiptir, Maç kriterleri ile sayıları engelleyebilir veya etkinleştirebilir: ile başlar, biter veya belirli sayılar içerir. Artık çağrı engelleyici bu özelliklere sahip değil saçma


2

TrueCaller da buna izin verir. Bir android telefonda atılacak adımlar:

 • TrueCaller'ı aç
 • Ayarlar
 • Blok
 • Blok listemi görüntüle
 • sağ alt kısımdaki artı düğmesine basın
 • Sayı dizisini engelle
 • Numaranızın ilk altısını girin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.