Galaxy S4'teki Android 5.0.1'deki kullanıcı hesabını kaldırın


35

Android 5.0.1 için yükseltilmiş bir Samsung Galaxy S4 var. Belirli bir uygulamayı (Google Etki Alanı Politikası) yüklemek için bağladığım bir GMail hesabı var ve şimdi telefonu iş arkadaşıma iletmek için bu hesabı kaldırmak istiyorum.

Ben gittim Settings-> Accountsve hesap orada listelenir (bir Google hesabı olarak). Buna dokunup gizlilik ve ayarları senkronize edebilirim ancak hesabı silmek için herhangi bir seçenek göremiyorum. Dokunmayı, dokunmayı ve tutmayı, çift dokunmayı, kaydırmayı ve aklımdan geçen ancak boşuna olan diğer her şeyi denedim.

Silme seçeneği görünmüyorsa, dünyadaki o hesabı sistemden nasıl kaldırabilirim?

Ayarlar -> Hesaplar "Google" hesabına tıkladıktan sonra

Büyük versiyonlar için resimlere tıklayın


/data/system/users/0/accounts.dbweb hesap bilgilerini tutar. Hesap girişlerini bu dosyadan kaldırın, yeniden başlatın; hesap Ayarlar -> Hesaplar’dan kaldırıldı. Bu kesinlikle root erişimi gerektiriyor.
Firelord

Yanıtlar:


71

Buna bir çözüm bulmak için haftalar harcadım ve sonunda bu yazı bana yardımcı oldu! Çok açıktı ve Google'ın hesabı zorla bırakmamı istediğini hissettim.

Her neyse, yaptığım şey Ayarlar> Hesaplar> Google’a gitmek , silmek istediğim hesabı tıklattı, Eşitle menü seçeneği açıldı ve bu her zaman sıkışıp kaldığım yerdi. Bu sayede, senkronizasyonu iptal etme veya hesabı silme seçenekleriyle başka bir menü açmak için S4'ümün sol alt tarafındaki menü düğmesini basılı tutmak zorunda kaldığımı fark ettim.

En sonunda! Umarım bu yardımcı oldu.


2
Madende menü düğmesi yok. Aşağıdakiler benim için bir Galaxy Tab'da çalıştı: İlk: Ayarlar> Hesaplar> Google> Senk. 2.: Tüm senkronizasyonu devre dışı bırak. 3. Diğer> Hesabı Kaldır.
Theodore Norvell

Teşekkürler, sorunumu çöz.
nuttynibbles

19

Bir kullanıcı hesabını kaldırmak için yapmanız gerekenler:

  1. Cihaz ayarlarına gidin (soruda gösterildiği gibi).
  2. hesaplar sekmesini tıklayın (seçenek listesinde 3.).
  3. Google Hesabına tıklayın (kaldırmak istediğiniz hesabı seçin).
  4. İlk önce Senkronizasyonu Durdurmanız gerekir ("synchr. Wylaczonaa" söz konusu olduğunda).
  5. Samsung cihazlarda bu seçenekler ana Düğmenin yanındaki Sol seçenek tuşuna basıp basılı tutarak gösterilir (aşağıdaki resimde kırmızı işaret kullanılarak gösterilmiştir).
  6. Hesabı Kaldır'a tıklayın .

görüntü tanımını buraya girin

Yukarıdaki adımları okumanızı öneririm ve gitmeniz iyi olur.

https://www.youtube.com/watch?v=fLLwoZhqFVg


Tam olarak bağlantınızdaki gibi çalışmadı ama beni doğru yöne gösterdi. Ayarlar -> Hesaplar'a gitmek zorunda kaldım, ardından Google hesabına dokunun, sonra telefonun altındaki 'menü' düğmesine basın ve sadece orada 'hesap sil seçeneğini' buldum. Muhtemelen mantıklı ama tamamen sezgisel değil, en azından benim için (Android kullanmıyorum, bu yüzden farklı tuhaflıklarına alışkın değilim). Aynı telefonda Android 4'te çok daha kolaydı. Yine de teşekkür ederim, beni çözüme ulaştırdın.
Erathiel

2
Bu cevap işe yaramıyor.
Lynob,

2
Lütfen adımları ayrıntılı bir şekilde açıklayın, bunu yapmaya istekli olduğunuzdan beri bunu geri aldım. Teşekkürler.
Matthew

Sol tuşa tek dokunmanız gerekir. Bas ve tut!
Boppity Bop

3

Hesaplar- Hesaplar-Google- Kaldırmak istediğiniz hesaba dokunun - bu hesap için senkronizasyon ayarlarını açacaktır - telefonunuzun sol alt dokunmatik düğmesine dokunun (altta üç dokunmatik düğmeden, sağdaki 3 yatay paralele benzeyen) barlar) - Bir menü görünecektir (şimdi senkronize et ve Hesabı kaldır) - Hesabı kaldır seçeneğine dokunun.


1

Birkaç kez denedim ve sonunda GMAIL hesabını kaldırmak için s4'ümle çözümü buldum.

Ayarlar ---> Hesaplar ----> Google ------> kaldırılması gereken hesabın seçilmesi ayarların senkronize edilmesi için yönlendirilecek, telefonun altındaki menü dokunuşuna tıklanacak seçin ----> hesabı kaldır


0

Bu yardımcı olabilir. Şimdi hesap silme senkronizasyonunu görmek için menü simgesine, yani sol alt köşeye dokunmanız gerekir.

https://m.youtube.com/watch?v=A5P67EFz92s


2
Videonun kullanılamaması durumunda cevabınızdaki adımları ana hatlarıyla belirtmek isteyebilirsiniz.
Huey

-1

Yukarıdakilerin hepsini denedim ama hiçbir şey işe yaramadı, telefonumun altındaki menü butonu yok, bu yüzden tıklayacak bir şey yoktu, ama işte bunu nasıl yaptım.

Ayarlar> Hesaplar> Google'a dokunun> Ara> Hesaplar ve Gizlilik> Çıkış Yapın

çok çok hantal ama sonunda anladım! bundan daha kolay olmalıydı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.