Google fotoğraf yüksek kaliteli fotoğrafları 16 megapikselin altında olsa bile sıkıştırılmış mı?


22

Son zamanlarda, Google Google Foto uygulamasını değiştirdi, böylece herkes 16 megapiksel dosya saklamak için ücretsiz ve sınırsız erişime sahip olacak.

Telefonumdaki kamera 16 megapikselin altında. Uygulamayı indirdiğimde fotoğrafları orijinal veya yüksek kalitede tutmak isteyip istemediğimi sordu.

Ücretsiz depolama alanından yararlanmak istiyorum, bu nedenle sorum şu ki, fotoğraflar orijinal olarak 16 megapikselden azsa, yüksek kalite orijinallerle aynı mı olacak yoksa google daha çok sıkıştırmalı mı?

Ayrıca, Google Drive’mda bulunan ve 16 megapikselden daha küçük olan mevcut fotoğraflara ne olur? Kotama otomatik olarak sayılmazlar mı ya da bir şekilde onları Google Foto’ya taşımam gerekiyor mu? Aynen, Drive'ımdaki dosyaların çoğu (16 megapikselden küçük) fotoğraflar ve Fotoğraflar'ı indirdiğimden beri, mevcut alan değişmedi.


Birinin Desktop-Uploader uygulamasını henüz görmemiş olması ve Google Foto’yu sıfırdan kullanmaya başlaması durumunda kullanın. Bu gerçekten yararlıdır. Dropbox Kamera Yüklemeleri klasörünü seçerek Dropbox’tan yeni geçiş yaptım.
Michael S.,

Yanıtlar:


10

Hem Google Fotoğraflar’ı ("yüksek kalite" seçeneği etkin) ve Dropbox’la otomatik yedeklemeyi yapılandırdıktan sonra telefonumla (8MP) fotoğraf çektim.

Her iki resmi de karşılaştırdım ve dosya boyutları farklılık gösterse de aralarında bir fark göremiyorum (Google Foto’daki resim 1.3 MB’te ve Dropbox’da 2.2 MB’de. Eski bir resimle aynı karşılaştırmayı yaptım (Google Foto’da "orijinal" seçeneğini etkinleştirdiğimde) ve dosyalar tam olarak aynı.

Görünüşe göre Google, görüntü kalitesini korurken dosyayı gerçekten sıkıştırıyor gibi görünüyor.


8

Hayır, Yüksek Kalite, Google’ın JPEGMini’ye benzer bir yöntemle tekrar sıkıştıracağı şekilde Orijinal ile aynı olmayacak. Daha fazla bilgi için buna ve bu karşılaştırma testlerine bakın.

Kullanılabilir alanınız değişmedi çünkü Fotoğraflar Google Drive'daki fotoğraflarınıza erişiyor olabilir. Onları geçirmek zorunda değilsiniz, sadece Fotoğraflar için kullanılabilir duruma getirin.


6

Google açıklamasının yanı sıra yardım sayfalarında açıkça ücretsiz sınırsız Yüksek Kalite seçeneğinin 16 MP ve altındaki fotoğrafları sıkıştıracağını - ancak yine de aynı çözünürlüğü ve "neredeyse" aynı ayırt edilemez kaliteyi koruyacağını söyledi.


6

Ücretsiz etkin seçeneği olan Google uygulamaları kullanılarak yüklenen resimler, 16Mpix'ten daha düşük olsalar bile yeniden sıkıştırılacaktır.

Resimler bakılmaksızın seçenek olduğu gibi ve olacak 3. taraf yazılım kullanılarak yüklenen kota kullanacağız , boyutları en uzun boyutu tarafından 2048 pikselden daha büyük olması bile seçenekler ücretsiz olarak ayarlanmış olsa bile, daha az Yazılım interpolasyonu yoluyla 16MP'ye daha iseniz.


1

Sıkıştırma yalnızca fotoğraflar için değil, videolar için de geçerlidir.

8MP kamerayla bile "Yüksek Kalite" seçeneğini seçtiğinizde, 1 Gb'den daha fazla bir video yükleyemezsiniz. Diğer plan üzerinde (yani "Orijinal Boyut") yapabilirsiniz.


1

16 MP'den küçük fotoğraflar gerçekte sıkıştırılacaktır. Sadece dene.


0

Temel olarak, soru, 2015’ten itibaren Google’ın sunduğu iki müşteri planıyla cevaplandırılabilir.

  • Ücretsiz : Google’ın fotoğrafları işlemesine, EXIF ​​bilgilerini değiştirmesine ve fotoğrafınızın meta verilerini ve kalitesini etkileyebilecek veya etkilemeyebilecek değişikliklere ve yeni özelliklere maruz kalmasına izin verin

  • Ücretli : 2015'e göre google fotoğraflarla tamamen entegre olan google disk depolama alanınızı kullanarak bir bayt orijinal dosyayı yükleyin ve saklayın. Her kullanıcının 15GB depolama alanı vardır; Google-drive’ı bir süredir kullanıyorsanız kontenjan.

  • Bağlantılar:

    https://support.google.com/picasa/answer/6558?hl=tr http://tr.wikipedia.org/wiki/Google_Photos


0

Orada bu özelliği en az bir yorum Test kullanıcılarının test görüntüleri biri için, Google Fotoğraflar reproducably orijinal resim 16MP aşan olmamasına rağmen çözünürlüğü azalttığını buldular.

Orijinal görüntü (3024 x 4032 = 12,19 MP; 7 MB)

Google Foto 'Yüksek kalite' (2268 x 3024 = 6,86 MP; 2,68 MB)

Bununla birlikte, toplamda kaç tane görüntü test ettiklerini yazmıyorlar, sadece diğerlerinin de bu davranışı sergilediğini.

Bu, Google Foto’nun yeniden sıkıştırılmasından kaçınmam için yeterli, aksi halde çok mantıklı ayarlar ve yöntemler kullanıyor gibi görünüyor.


-1

G / Ç’deki Google, 16MP’den daha az olan fotoğrafların sıkıştırılmayacağını ve 16MP’nin üstündeki fotoğrafların yalnızca "sınırsız depolama" alanı altında saklanacak şekilde sıkıştırılacağını söyledi.


Ayrıca tecrübelerime göre yeni "sınırsız depolama" seçeneğinden sonra disk depolama alanımda herhangi bir değişiklik görmedim. Bu yüzden sadece mevcut olanların aynı kalacağı anlamına gelmelidir .


5
Bu ilk gün geniş çapta rapor edildi, ancak bir yanlış anlaşılma oldu. Demek istedikleri, 16 megapikselden daha az fotoğrafların çözünürlüğünü azaltmayacağıydı. Yine de sıkıştırılırlar (dosya boyutu küçültülmüş, piksel pikseli orijinal değil).
wisbucky
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.