Kişiler rastgele yeniden adlandırıldı ve / veya birleştirildi


16

Android 5.0 çalıştıran bir Moto X 2. Nesilim var. Birdenbire, temaslarım çok berbat oldu. İşte gördüğüm belirtiler

  • kişilerimin adları rastgele değiştirilmiş gibi görünüyor. A kişisi ve B kişisinin adları değiştirildi, böylece iletişim bilgileri eşleşmiyor
  • isimleri değiştirmenin yanı sıra, 3 ppl (!!!) 'dan bilgi içeren bir kişim var ve bunların hiçbiri isme ait değil.

Google hesabımdan çıkış yaptım ve tekrar giriş yaptım ve bazı kişiler için düzeltilmiş gibi göründü, ancak geri kalanı hala berbat durumda. Açık contacts.google.com, kişilerim hala iyi görünüyor. Sorun nedir ve bunu nasıl düzeltebilirim?


Sorun burada bildirildi: code.google.com/p/android/issues/… Android'de 214909 numaralı sorun: Android kişiler uygulaması yanlış otomatik olarak kişileri birleştiriyor Ses tanıdık mı? Eğer öyleyse daha fazla dikkat çekmek için bu konuya oy verin

Yanıtlar:


6

Aynı şey bir yıl önce de başıma geldi. Kişilerim hala dağınık çünkü problemi gerçekleştikten sadece bir ay sonra fark ettim ve hem telefonumda hem de Google web'de, aldığım bir yedeklemeye geri dönmeye cesaret edemediğim kadar yeterli değişiklikler yaptım. kendim. Bu yüzden, onunla yeni yaşadım ve bazen manuel olarak Google Kişiler dışa aktarma geçmişime bakarak dağınık olanlarla karşılaştığımda kişileri temizledim.

Telefon rehberinizi silmenizi ve orada iyi göründüğünü söylediğiniz için kişileri Google'dan çevrimiçi almanızı öneririm. Telefon / cihaz kişilerinizi örneğin Android Ayarları → Uygulama Yöneticisi aracılığıyla silebilirsiniz .

Sonra biraz Android sürümüne bağlıdır, ancak telefonumda (Galaxy S5) Tüm (uygulamalar) sekmesine gitmem ve ardından Kişiler, Kişiler Deposu ve Google Kişiler Senkronizasyonu'nu bulmam gerekiyor ve kişilerimi temizlemek istersem Yukarıda belirtilen üç uygulamanın tümünün hem verileri (Verileri temizle'ye dokunarak ) hem de önbelleği ( Önbelleği temizle'ye dokunarak ).

Söylendiği gibi, kişi verilerinizi ve senkronizasyon durumu ile ilgili bilgileri depolayan uygulamalar cihazınıza bağlıdır, bu nedenle sadece ilgili kişi verilerini temizleyin ve ardından söz konusu Google hesabını Ayarlar → Hesaplar aracılığıyla yeniden senkronize edin .

Artık, değişiklikler Google'a şimdiye kadar aktarılmış olsa bile, çevrimiçi kişilerinizi Google Kişiler'in oldukça güçlü geri alma özelliğiyle geri alabilirsiniz. Geri dönüşün son 30 gün içinde herhangi bir an için mevcut olduğuna dikkat edilmelidir (ve artık değil!). Bu nedenle, sorunu bir ay içinde tespit ederseniz kolayca geri dönebilirsiniz.

Bunu https://contacts.google.com/ → Sol taraftaki menü çubuğu → Değişiklikleri geri alma yoluyla bulabilir / yapabilirsiniz

Yaptığım şeyi geri almanız gerekiyorsa, önce Android Ayarları → Hesaplar'dan (söz konusu Google hesabı için) kişi senkronizasyonunu devre dışı bırakmaktır . Ardından Google çevrimiçi kişilerini geri alın ve senkronizasyonun gerçekleşmesine neden olan hesabı yeniden etkinleştirin.


1

Önce https://contacts.google.com adresine gidin ve Kopyaları bul seçeneği altındaki kopyaları kaldırın. Bu, kopyaları kaldıracak ve bunları oluşturmak için birleştirebilirsiniz

Google kişiler önizlemesi ( contacts.google.com) şu an için dışa aktarma özelliğini desteklemediğinden, https://www.google.com/contacts adresini ziyaret etmeniz ve bilgisayarınıza bir .vcf dışa aktarması ve mobil cihazınıza aktarmanız ve içeri aktarmanız gerekir. Kişiler uygulamasını açın ve dışa aktarılan .vcf dosyasını seçin.

Kendimi denemedim ama contacts.google.com'daki para cezası dediğin için umarım çalışmalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.