Bir mesajı (SMS) seslendirecek bir uygulama var mı?


12

Kulaklıklı mikrofon setini etkin (Bluetooth veya kablolu) kullanırken, Android'imin bana gelen kısa mesajları okumasını istiyorum.

Referans var mı?


1
Yerleşik metin okuma özelliği bunu yapmıyor mu? (Erişilebilirliği açmanız gerekir)
ale

1
İşte tam da bu yüzden "X yapan bir uygulama var" sorusunu sevmiyoruz. Bu sorunun çektiği yararlı olmayan tek satırlık bir bağlantıya bakın.
ale

Yanıtlar:


8

Bunu yapacak bir dizi uygulama var. DriveSafe.ly şu anda kullandığım şey, ancak TTS motorlarını tam olarak test etme fırsatına sahip olmadım. Bluetooth eşleştirildiğinde veya bir araba iskelesine yerleştirdiğinizde başlayacak şekilde de ayarlanabilir.

Birkaç ay önce bir tane daha denedim, ancak şu anda adını hatırlayamıyorum. Uygulama pazarında (veya en sevdiğiniz çevrimiçi uygulama sitesinde) yapılan bir arama biraz daha ortaya çıkabilir.5

SMS Speak , SMS mesajlarınız için metinden konuşmaya yapar. Bağlı bir bluetooth üzerinden ses yönlendirmek için de desteği vardır. Piyasadaki yazılım kitaplıklarından farklı konuşma sentez motorları da kurabilirsiniz.2

StartTalking , kontrol edilecek bir uygulama gibi görünüyor. Gelen kısa mesajları dinlemenizi ve hatta tekrar dinlemenizi sağlar. Herhangi bir Bluetooth cihazı gerektirmez (ancak biriyle çalışacağını düşünüyorum) ve gerçek eller serbest - yani hem dinlemek hem de tekrar çalmak için kullanmak için herhangi bir düğmeye basmanız gerekmiyor, tamamen sesli Aktif. Oh ve TTS şaşırtıcı derecede iyi geliyor.
1

Akıllı Alıcı adlı bir uygulama var, SMS ve gelen çağrı ayrıntılarını çok iyi konuşuyor. Kullanıyorum, çok güzel.
0

Android için "Asistan" ücretsizdir ve gelen metin mesajlarını yüksek sesle okur ve bir yanıt dikte etmenize izin verir. "Google Asistan" ın yaptığı diğer pek çok şeyi yapar, yalnızca bu da değildir.


2
Önerdiğiniz uygulamaya bir bağlantı sağlayabilirseniz yararlı olur.
eldarerathis


0

Şimdiye kadar orada en iyi eller serbest uygulaması (ve inan bana, hepsini denedim) SpeakEazy tarafından Speak Drive Metin olduğunu. Pek çok seçenek, sadece harika bir uygulama.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.