Video olarak gösterilen MMS görüntüleri


9

Herhangi bir nedenle iPhone'lu kişilerden resim alırken bazen video olarak görünürler. Video genellikle 20 saniye uzunluğunda ve ilk yarısı boş (bazen kişinin mesajı nasıl gönderdiğine bağlı olarak metin var) ve ikinci yarısı resmi içeriyor (gerçekten küçük olsa da). Burada neler olduğuna dair bir fikrin var mı? Googling gerçekten bir şey açmadı, bu yüzden bunun yalnızca Nexus One'ın AT&T sürümünde AT&T iPhone'lardan veya başka bir şeyden gönderilen MMS ile gerçekleştiğinden şüpheleniyorum. Bu, telefonu ilk aldığımda 2.1-update1'den beri oldu ve hala gerçekleşiyor (2.3.4 stok Google OS çalışıyor, köksüz).

Tamam, benzer sorunları olan başka insanlar buldum:

http://www.google.com/support/forum/p/android/thread?tid=0e35a68a13fb466f&hl=en

http://www.google.com/support/forum/p/android/thread?tid=1b552b9e6595a79d&hl=en

Herkes bu geçici çözüm için bir yol biliyor mu? Gerçekten çok can sıkıcı. Google'ın sorun izleme sistemindeki bir hata numarası bile en azından bana bunun düzeltileceğini umuyor.


Bu benim için, Verizon'daki bir iPhone 4'ten Verizon'daki bir Droid Şarjına gönderilen görüntülerle olur. Yani bu dava ağda suçlanamaz. Onun gerçekten sinir bozucu olsa!
Matt Casto

Yanıtlar:


5

Bunun, MMS'in İçerik uyarlaması adı verilen bir özelliği ile ilgisi olabilir. Operatörünüzün MMSC'si (Multimedya Mesaj Servis Merkezi), gönderilen verilerin el cihazınız tarafından desteklenen bir formatta olup olmadığını belirler ve değilse başka bir formata dönüştürür. Bu, farklı aygıtlar ve operatörler arasında bazı sorunlara neden olabilir. Örneğin, Android cihazım diğer Android telefonlardan tekil görüntüler alır ve 10'ar saniyelik videolar, 1. yarıdaki görüntü ve 2. yarıdaki mesajdır.

En azından burada Finlandiya'da tarif ettiğim davranış oldukça standarttır ve MMS'in kullanıma sunulduğu ve insanların buna alıştığı (bildiğim kadarıyla) günlerden beri olmuştur. AT&T hakkında bilginiz yok ama yakın gelecekte bir değişiklik olmayacağından şüpheleniyorum.


3
Anlıyorum. Yani bu gerçekten AT&T, MMS'in biçimini değiştirmeleri gerektiği için aptalca bir şey. Çünkü alıcı telefonun destekleyebileceğini düşünmüyorlar mı? Muhtemelen alıcı telefonun bir iPhone olduğunu bildiklerinde olduğu gibi gönderirler. Lanet olsun AT&T!
Josh

0

Başka bir sitede bulduğumda, kaydettiğinizde ve indirilenler klasörünüzden görüntülediğinizde normal bir fotoğraf olarak görüntülendiğini gördüm.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.