Bir uygulamada bir şey "paylaşmayı" seçtiğimde açılan hizmetlerin listesini nasıl özelleştirebilirim?


17

Birçok uygulama, baktığınız (veya izlediğiniz veya dinlediğiniz) her şeyi "Paylaşma" seçeneği sunar. Bu genellikle aşağıdakileri içeren hizmetlerin açılır bir liste şeklinde görünür: Gmail, Facebook, Twitter ...) Liste uygulamadan uygulamaya aynı gibi görünüyor. Bu açılır ekranda listelenen hizmetleri nasıl değiştirebilirim? Bu listeyi değiştirmek, eklemek, kaldırmak, eklemek için herhangi bir yol var mı?

Moto Droid 1'de Android 2.2 kullanıyorum.


5
Siparişi düzenleyen bir hayal neredeyse yardımcı olacaktır. (En son kullanılanlar temelinde siparişi değiştiren bir şey kullanışlı olurdu)
sentetik


Güzel. İsteğinize yıldız ekledim. Listenin sıralanmasına izin verme fikri de iyidir.
GollyJer

Yanıtlar:


12

Listedeki öğeler, hangi yüklü uygulamaların ACTION_SENDamacı desteklediğine göre belirlenir . Bu amacı destekleyen tüm uygulamalar listeye dahil edilecektir. Kullanıcıların uygulamaları yüklemek / kaldırmak dışında listeyi değiştirmesinin bir yolu olduğunu düşünmüyorum.


5
Bu "paylaşmak" için açılan uygulamaların yaklaşık yarısı asla kullanmak istemeyeceğim şeyler olduğunda sinir bozucu. Umarım bu, özel bir ROM'da bile olsa bir gün ele alınacaktır.
Malachi

15

Birisi sonunda tam olarak aradığım şeyi yapan bir uygulama yaptı!

Bunu kontrol et.
Andmade Google Play'de Paylaş

Aynı anda birden fazla uygulamada paylaşmanın yanı sıra paylaşım menüsünü gizlemenizi ve yeniden sıralamanızı sağlar.
Awesomeness. :-)

AndMade Share: Uygulama seçme AndMade Share: Uygulama sipariş etme


1
Açık kaynaklı değil ... Bu hayal kırıklığı yaratıyor. Android Market'teki uygulamaların paylaşma zihniyeti iOS'tan çok daha iyi değil. Bu uygulama aynı zamanda bir pro sürümü, btw vardır. Bu ücretsiz bir program değil.
Wyatt8740

5

Andmade Share bu listeyi özelleştirebilir. Bazı sınırlamaları vardır, ancak kulağa istediğinizi yapması gerekir.


3

Şahsen AppChooser Pro'yu yaklaşık bir yıldır kullanıyorum ( eğer isterseniz ilk olarak test etmek için ücretsiz bir sürüm de var). Burada daha eski bir cevapla tavsiye edilen Andmade Share'e oldukça benziyor , ancak önce daha iyi görünüyor (Tamam, bu oldukça öznel), ama benim için de daha iyi çalışıyor, bir şekilde daha "akıllı":

Uygulama Seçici Listesi AppChooser Izgarası
AppChooser: Liste ve ızgara görünümü (kaynak: Google Play; daha büyük varyasyonlar için resimlere tıklayın)

İlk olarak, yukarıdaki ekran görüntülerinin gösterdiği gibi bir liste ve bir ızgara görünümü sunar . Her ikisi de alttaki uygun simgeyi kullanarak (ortada; ekran görüntülerinde kolay tanımlanabilir) kullanarak geçiş yapabilirsiniz. Listeyi alfabetik olarak sıralayabilir, “TÜMÜ” (tekrar uygun simge) göstermeye devam ederken (veya nadiren) hiç kullanmadığınız öğeleri gizleyebilir, birden fazla hedef seçebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Varsayılan olarak, liste / ızgara sırası bir tür LRU'dur: bir hedef kullandıktan sonra en üste taşınır.

Hemen ücretli sürüm için gittim (ücretsiz olana bile bakmadan) ve pişman olmadım. İkisi arasındaki farklar ücretsiz sürümün Playstore sayfasında listelenmiştir.

Ne yazık ki, bu uygulama geliştirici tarafından oyun mağazasından kaldırıldı.


1
AppChooser Pro, Play Store'da da mevcut görünmüyor. Üzerinde AppChoose için bir apk var xda .
mikrofon

2

Söz konusu uygulamaları kaldırmaktansa listeyi değiştiremezsiniz. Bir uygulama geliştiricisi olarak konuşurken, o taraftan da yapmanın zor olduğunu söyleyebilirim - bu nedenle sistemin nasıl çalıştığına oldukça takıldık.

Bu can sıkıcı olabilir, ancak sistem hem kullanıcı hem de geliştirici perspektifinden uygulamalar arasında birlikte çalışmayı şikayet etmeyi zorlaştırır.


1

Bu işletim sistemi düzeyinde mümkün değildir. Bu paylaşım menüsü, yüklediğiniz uygulamaların açabileceğini belirten Android tarafından doldurulur. Buradaki teknik ayrıntılara bakabilirsiniz , ancak sonuç, sonuçları filtrelemek için her bir uygulamadan ekstra kodlama yapmadan, Android'in bunları hangi sırada döndürdüğü konusunda her zaman tam listeyi alacaksınız.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.