4G veri monitörü?


9

Veri kullanımımı görmek için birkaç veri monitörü kullandım ve kullandım. Sprint'te olduğum ve sınırsız bir veri planım olduğu için bu kesinlikle gerekli değildir. Ancak aramamda Sprint'in 4G (WIMAX) verilerini 3G ve WiFi ile birlikte izleyen bir veri monitörü bulamadım . Biri var mı? Ve eğer değilse, neden yapılmadığını bilen var mı?

Not: Şimdiye kadar PhoneUsage , NetCounter , DroidStats ve My Data Manager Free kullandım

İşin garibi, en azından DroidStats ve PhoneUsage her ikisi de sadece 2G / 3G verisi yaptıkları bilgisinde söylüyorlar. Açıklamasında 4G verilerini listeleyen bir uygulama bile bulamıyorum.


Kullanılan toplam 4G verisini, kullanılan toplam 3G verisini ve kullanılan toplam Wi-Fi'yi izleyen bir uygulama ister misiniz? Yoksa sadece 4G verilerinin ne zaman kullanıldığını söyleyebilen ve toplam veri kullanımına doğru sayan bir uygulama mı istiyorsunuz?
nathpilland

Ya. zaten 3G ve Wifi izlemek için bir uygulama var ve tüm 3 takip bir uygulama iyi olurdu, ama sadece 4G yaparsa, bu da iyi olurdu.
jlehenbauer

Yanıtlar:


5

İlk olarak, Android'de ağ veri sayımının o kadar kolay olmadığını söyleyeyim, çünkü bu bilgiyi temiz bir şekilde sağlayan bir API yok. Uygulama geliştiricileri bazı Linux dahili ve diğer sorunlarla çalışmak zorunda. Bu nedenle, trafik sayma uygulamalarının çoğu her donanım / yazılım kombinasyonunda çalışmaz. Exaple için Eclair ile çalışan bir uygulama vardı ama Galaxy S'de Gingerbread ile çalışmayı bıraktım.

Android, API seviye 11 (Honeycomb) ile Uzun Süreli Evrim (4G) desteğini tanıttı. Çoğu trafik sayacı, birim bilgilerini temel linux ağ arayüzünden okur. AFAIK, biri Wifi ve diğeri 2G / 3G / 4G olmak üzere sadece iki arayüz var, yani:

  • 2G / 3G'den ayrılmış 4G verilerini izlemek zor olacak
  • Bir uygulama 2G / 3G'yi izlediğini söylüyorsa, bunun da 4G'yi içermesi muhtemeldir.
  • Android 4G API nispeten yenidir. Ayrı trafik sayımı da dahil olmak üzere destek (mümkünse), yakın gelecekte uygulamalara çarpacaktır.

İşte Galaxy S'deki arayüzleri ve trafiğini gösteren bir örnek liste. Pdp0 mobil ve eth0 wifi iterface:

Interface name: lo
Bytes in: 204335770
Bytes out: 204335770

Interface name: svnet0
Bytes in: 669002
Bytes out: 38238

Interface name: ifb0
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: ifb1
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: usb0
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: sit0
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: ip6tnl0
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: eth0
Bytes in: 9981470
Bytes out: 3524023

Interface name: pdp0
Bytes in: 1421620
Bytes out: 361198

2G / 3G'yi izlediklerini söyleyen uygulamalar 4G'yi (bilgime göre) izlemiyor ve bunun farklı bir sinyal türü olduğu için olduğunu varsayacağım. Ve bir şey bana toplam 2G / 3G / 4G sayısını verse bile, onunla iyi olurum, ancak karşılaştığım hiçbir şey bunu yapmaz.
jlehenbauer

Sormayı unuttum, 4G ile WiMax veya LTE mi demek istediniz? Her ikisini de kast edebilirim ve cevabım LTE için.
Akış

iyi soru! WiMax, Sprint'im var
jlehenbauer

2

Şu andan itibaren (birisi beni düzeltemediği sürece) Sprint 4G WiMax verilerini izleyecek bir APP yok.

Bununla birlikte, bir Sprint telefonundan bilgi * 4 aranarak ve bireysel telefon kullanımının ayrıntılarını duymak için 4 tuşuna basılarak bulunabilir . 4G verileri listelenir ve 2 tuşuna basılarak telefona kısa mesajla (istenirse) gönderilebilir .


1
Bir açıklama: ICS (Android 4.0) yerleşik bir veri monitörüne sahiptir.
Akış

EVO ICS bağlantı noktaları için parmaklarımı tutmak :)
jlehenbauer

0

NetCounter kullanıyorum. Wi-Fi veri kullanımını 3G / 4G veri kullanımından ayırır ve şu ana kadar çok doğru olmuştur (en azından mobil verilerde).


"NetCounter EDGE / 3G ve Wi-Fi için basit bir ağ trafik sayacıdır." 4G izleme yok: /
jlehenbauer

Hmmm ... Bir şekilde telefonumla çalışıyor. 3G ve 4G izleme için kullanıyorum. NetCounter'daki sayım aslında operatörünün kullandığımı söylediğinden 1 MB daha fazla, bu nedenle bu doğru. Ancak, 4G kullanmıyorum, '
4G'nin

Ne yazık ki, Sprint 4G ile çalışmaz: / i sadece 4G vardı ve her biri sonra sırayla ve yenilenen NetCounter birçok internet uygulamaları kullanılan ve hiçbir şey var.
jlehenbauer

Ah denemeye değer sanırım. Bunun için üzgünüm. Eğer bir şeyle karşılaşırsam size haber vereceğim!
nathpilland

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.