root olmayan cihazda adb backup komutu boş bir yedekleme dosyası oluşturur mu?


15

Son zamanlarda Lollipop 5.0.1 çalıştıran Motorola Moto G2 XT1068 telefonumu yedeklemeye çalıştım ve usb hata ayıklama AÇIK ile USB üzerinden bağladıktan sonra ve cihazımı tamamen yedeklemek için adb yedekleme komutunu çalıştırdım ve bu soru Köklü olmayan cihazların tam yedeklemesi ve çözüm beni yönlendirdi. Ancak aşağıdaki adb komutunu çalıştırarak,

adb backup -apk -shared -all -system -f D:/backup.ab

benim durumumda çalışmıyor. Komut, cihazımın kilidini açmamı ve yedekleme işlemini onaylamamı söyledi. Ancak bunu yaparsanız Backup startedve Backup completedtost mesajı arka arkaya yalnızca bir saniye içinde görüntülenir. Ve tabii ki backup.aboluşturulan dosya boş bir 0kb dosyasıydı.

Parametreyi kaldırmak ve değiştirmek de yardımcı olmaz.


3
4.4.2 cihazında benzer bir sorun yaşadım, ancak çözümünüz bir sebepten dolayı çalışmıyor ... daha önce çalışmasına rağmen .. meraklı.
jpaugh

1
@jpaugh Özellikle KitKat için olan android.stackexchange.com/q/83080/96277 bu cevabı deneyin .
Şanslı

1
Çok takdir!
jpaugh

Yanıtlar:


10

Çözüm, Geliştirici ayarları altında masaüstü yedekleme parolasını ayarlamaktı. Yedekleme işleminde bir hata var gibi görünüyor. Geliştirici seçenekleri ayarları altında bir masaüstü yedekleme parolası ayarlamadıysanız, yukarıdaki sorunlar oluşur ve yedeklemeniz sonunda tamamlanmaz (boş yedekleme dosyası). Ancak, bu yedekleme raporu için resmi bir kaynak bulamadım masaüstü yedekleme şifresi ayarlamanın adb yedekleme sorununu çözdüğünü.

Bu bilgileri XDA Forum [GUIDE] Kilidi veya Kökü olmadan Tam Telefon Yedekleme dayalı var

Not: Geliştirici Seçenekleri altında bir masaüstü yedekleme parolası ayarlanmadığı sürece yedekleme ve geri yükleme işlemlerinin başarısız olacağı bir hata var gibi görünüyor. Boş bir parola ile çalışmaz.

Masaüstü yedekleme şifremi ayarladıktan sonra

Settings > Developer Options > Desktop backup password

adb backup -apk -shared -all -f D:/backup.ab

Şimdi yukarıdaki adb yedekleme komutlarını başarıyla çalıştırabiliyorum. -systemParametreyi varsayılan olarak bıraktığımı ve backup.abdosya neredeyse 6GB olduğunu unutmayın.


1
Bir hatanın dosyalanıp dosyalanmadığını kontrol ettiniz mi? Cevabınız bu soru ile çelişiyor (Kitkat için olsa da).
Firelord

@Firelord Hayır Bu konuda bildirilen bir hata bulamadım. Ancak, şifreleme hatırlamıyorum veya masaüstü yedekleme şifremi daha önce ayarlamıyorum. Geçerli şifre alanına 1234 girdim ve neyse ki kabul etti. :)
Şanslı

2
Buna sahip olmak güzel, bu yüzden paylaştığınız için teşekkürler - ama en iyi çözüm ("çözüm" değil). Bazen parola şifrelemesi olmayan yedeklere sahip olunması gerekir (örneğin, .abdosyayı .tarincelenmek üzere a'ya dönüştürmek için).
Izzy

2
@Izzy Ama dosya bir parola ile şifrelenmiş olsa bile Android Backup Extractor .abiçine dönüştürebilirsiniz .tar. Tabii ki, dönüşüm sırasında şifreyi girmeniz gerekir. :)
Firelord

Olabilir - hala işleri biraz daha karmaşık hale getirir :) Sadece söyleyerek, eleştirmek amaçlanmamıştır!
Izzy

0

Marshmallow günü, ayarı (ya da kullanarak) benim için çalıştı yedekleme şifresini ama yok nedeni teknik bir hata bu 0 bayt dosyalarıdır düşünüyorum. Sadece bir yedeğini yaparak baypas sistemi şifreleme için güçlü olmak olduğunu bir hata, büyük bir tek.

Şifrelenmemiş cihazlardan farklı olarak, şifreli bir cihaza fiziksel erişimin cihazın verilerinden ödün vermediğini unutmayın (şifreleme hatalı değilse).


3
Kelime hatası XDA forum gönderisindeki bir yazıydı. Cevabımda belirtilenden başka bir şey eklemediği için bu bir yorum olmalıdır.
Şanslı

İnsanların şifreli bir cihazın parola olmadan yedeklenmesine izin verilmesinin şifrelemenin amacını bozduğunu fark etmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Sadece söylüyorum.
Vladimir G. Ivanovic
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.