Android'de Google Chrome'un gizli modunu devre dışı bırakma


13

Gizli modu devre dışı bırakmanın çocuklarınızı korumak için yeterli olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen yanılıyorsunuz. Açıklamama izin ver.

Sevgili okuyucular: Gizli modu devre dışı bırakmak tamamen yetersiz olabilir.

Google Chrome'un gizli modunu devre dışı bıraksanız bile, cihaz kullanıcılarının herhangi bir iz bırakmadan Web'e göz atmanın başka yolları olduğunu lütfen unutmayın. Teknolojik okuma yazma bilmeyen çocuklar bile Google'a veya arkadaşlarına ne yapmaları gerektiğini sorabilir . Bu yüzden iyi bir filtre takmak akıllıca olacaktır.

Son zamanlarda mevcut filtre setini araştırmadım.

Birkaç yıl önce:

Ücretsiz seçenekler arasında Qustodio ve Google Family Link bulunur . Norton Family'nin ücretsiz sürümü belki de o kadar iyi değil. Ödemeye istekliyseniz, Netspark veya GenTech'in ücretsiz ürünlerden daha iyi olduğunu okudum .

Genel olarak, Android filtreleme yazılımı masaüstü filtreleme yazılımı kadar iyi değildir.

Eşinizin ve çocuklarınızın yeni ve eski Android cihazlarını toplamak ve her gece yatak odanıza kilitlemek de isteyebilirsiniz.

Sevgili okuyucular: Gece vakti hakkında bazı düşünceler.

"Çocukların kendi aygıtları olduğunda, sürekli iletişim halinde olmaları cazip gelir - ve belki de istemedikleri zaman iletişimde olmaları gerekir." Çocuğunuz sabah 1'de bir Facebook mesajı alırsa , sabaha kadar görmezden gelmesi kaba olabilir ve bu yüzden isteksizce uzun bir konuşma yapabilir. ( Bu kaynağa dayanarak .)

Gece geç saatlerde mesajlaşma sorununun çözümü şudur: Gece geç saatlerde çocuğunuzun telefonunu, tabletini ve dizüstü bilgisayarını kullanmasını önlemenin yolları vardır. Şarj etmek için kendi yatak odanızda kilitli tutabilirsiniz. Veya Android cihazlar için, yatmadan önce Google Family Link'i kullanabilirsiniz: lütfen buraya veya buraya bakın . Bu, çocuğunuzun bağımlılık yapan arayışlara gizlice saatler harcamasını da zorlaştıracaktır : YouTube, Facebook, pornografi ve oyunlar.

Sevgili okuyucular: Lütfen filtrenizi kurulumdan hemen sonra ve en az yılda bir kez test edin.

Bir filtre taktıktan sonra şunu öneririm: İyi çalıştığından emin olmak için hemen test edin. Birkaç yetişkin web sitesine gidin ve engellendiklerinden emin olun. İzlemeyi etkinleştirdiyseniz, yapılması gerekeni yaptığını kontrol edin. Bir yatmadan önce ayarladıysanız, telefonun gerçekten yatmadan önce kilitlendiğinden emin olmak için yıllık olarak kontrol edin.

Bir filtrenin kontrol paneli çalıştığını iddia etse bile , filtre aslında hiç çalışmıyor olabilir . Kendiniz test etmek akıllıca olacaktır.

Filtreyi daha da test etmek isterseniz , yetişkinlere uygun içerik barındıran bir veya iki wikiHow makalesini ziyaret etmeyi deneyin . Filtre gerçekten iyiyse, engelleyebilir. Yüksek umutlarım yok.

Filtrenizi periyodik olarak tekrar test edin. Yılda en az bir defa; tercihen daha sık.

Büyük işletim sistemi veya tarayıcı yükseltmelerinden sonra ve ek bir tarayıcı (ör. Firefox) yüklendiğinde tekrar test edin.

Filtreler kusursuz değildir. Birçok çocuk ebeveynleri bilmeden filtreleri atlayabilir. Ancak bir filtre, filtreden daha iyi olabilir.

Sorumun arka planı

Android için Google Chrome, gizli mod adı verilen bir özellik içerir . Bu özellik, etkinleştirdiğimde, Chrome'un geçmişte hangi web sitelerini ziyaret ettiğimle ilgili bilgileri otomatik olarak hatırlamasını ve depolamasını önlemeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Kendimi korumaya yardımcı olmak için Android cihazıma Qustodio'nun (Web filtreleme / izleme uygulaması) ücretsiz sürümünü yükledim . Ne yazık ki, kullanıcı gizli moda girer girmez Android için Qustodio çalışmayı durdurur.

Seçeneklerim neler? İyi:

 • Android 6 veya daha üst bir sürüme veya CyanogenMod 13 veya daha yüksek bir sürüme geçmeyi deneyebilirim veya bu işletim sistemlerinden biri önceden yüklenmiş olarak gönderilen bir cihaz satın alabilirim. Qustodio web sitesindeki bir destek bilgi tabanı makalesi, bu işletim sistemlerinde, Qustodio'nun gizli mod etkin olsa bile iyi çalıştığını iddia eder. Ancak bu iddianın yanlış olabileceğinden şüpheleniyorum. Emin bilmiyorum. Lütfen aşağıya bir yorum bırakın.

 • Aşağıdaki prosedürü yapabilirim:

  1. NetAddictSoft'un artı Brehm tarayıcısının ücretsiz sürümünü yükleyin . Bay Brehm'un iddiaları doğru değil; gerçekte, Brehm tarayıcısının geçmişini temizlemenin kolay bir yolu vardır. Ancak NetAddictSoft'un ücretsiz sürümü, Brehm tarayıcısının tüm kullanımını izleyebildiğini ve haftalık kullanım raporlarını e-postayla gönderebildiğini iddia ediyor. (Çoğu cihazda, NetAddictSoft sadece Brehm tarayıcısının kullanımı izleyebilirsiniz ve, Not olamaz Chrome veya Firefox veya başka bir tarayıcı kullanımını izlemek.)
  2. Diğer tarayıcıların kullanılmasını önlemek için Akıllı Uygulama Kilidi veya benzerini yapılandırın . (Not: Akıllı Uygulama Kilidi mükemmel değildir ve onu yenmek mümkündür.)

Yukarıdaki prosedürü yapabilirim, ancak: Cihazımda eski bir Android sürümü yüklü. Daha yeni bir Android sürümüne geçmem için üçüncü taraf bir ROM'a geçmem gerekirdi ve bu bir güçlük olurdu.

 • NetSpark veya GenTech gibi daha güçlü bir filtreye para harcayabilirim. Ama para harcamak istemem.

 • Ben olabilir Qustodio destek ekibine başvurun ve bir hata raporu gönderin. Ama gerçekten yardım edemediklerini duyuyorum. Özellik deneyseldir. (Kaynak.) Ve yıllardır deneysel oldu. Gerçekten tam olarak desteklenmiyor.

 • Qustodio'yu kaldırabilir, Norton Family'yi yükleyebilir ve Norton Family'nin gizli algılama özelliğini deneyebilirim. Ama ben de bunu yapmak istemiyorum.

 • Gizli mod etkinken Qustodio'nun neden çalışmadığını inceleyip sorunu düzeltmelerini istemek için Google'a bir özellik isteği gönderebilirim.

 • Telefonumu satabilir ve bir iPhone veya iPad satın alabilirim. Yerleşik Web filtrelemesi içerir. Bunun iyi olup olmadığını bilmiyorum.

 • Dahili Wi-Fi olmadan telefonumu satabilir ve telefona geçebilirim. Belki bir Palm Treo veya Centro ya da eski bir BlackBerry.

Ancak yukarıdaki seçeneklerden herhangi birini seçmek istemiyorum.

Benim sorum

Masaüstü işletim sistemlerinde, Google Chrome'un gizli modunu devre dışı bırakmanın mümkün olduğunu zaten biliyorum. Ama aynı zamanda Android kullanıyorum. Android cihazımda Google Chrome'un gizli modunu nasıl devre dışı bırakabilirim?

Lütfen aşağıdakileri varsayalım:

Ben Android.SE kullanıcı teşekkür Şanslı bu soruyu ilham.


Belki de bir profil sahibi uygulamasını kullanabileceğimi, yönetilen bir profil oluşturabildiğimi, ayarlayabildiğimi IncognitoModeAvailabilityve sorunumu çözebileceğimi düşündüm. Ama bu yardımcı olmaz. Bir profil sahibi uygulaması yüklendiğinde, yönetilen uygulamalar başlatıcıda bu makaledeki ekran görüntülerinde olduğu gibi yönetilmeyen uygulamaların yanında yan yana görünür . Chrome'un yönetilmeyen sürümünü kullanabilirdim. Yani bir profil sahibi uygulaması çözüm değildir .
tealhill Monica

Profil sahibi bir uygulama kullanmak yerine Chrome'un kısıtlamasını ayarlamak için Test DPC gibi bir cihaz sahibi uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz . Kökten sonra Test DPC'sini cihaz sahibi olarak ayarlayabilirsiniz: bazı ipuçları için A bağlantısına bakın . Veya PC'ye yükledikten sonra Test DPC'sini cihaz sahibi olarak ayarlayabilirsiniz : bazı ipuçları için B bağlantısına ve C bağlantısına bakın . IncognitoModeAvailability1adb
tealhill Monica

Ancak, ayarladıktan sonra IncognitoModeAvailability, belki de çocuğunuz (veya daha teknik bir arkadaşınız) onu düzeltmek için çeşitli tekniklerden birini kullanabilir. Bu teknikleri burada listelemeyi planlamıyorum; fakat bunlardan en az biri çocuğunuzun teknik bir dostu için bile oldukça açık olabilir.
tealhill Monica

Test DPC'yi hiç denemedim. Sevgili hepimiz: Cihaz sahibi olarak ayarlamayı başardınız mı? Eğer öyleyse, sizin için yararlı oldu mu değil mi? Neden?
tealhill Monica

Yanıtlar:


4

Incoquito'yu deneyebilirsiniz - bu ücretli bir uygulamadır ve ekran kapandığında tüm gizli sekmeleri otomatik olarak kapatmanıza veya gizli sekmelerin hiç açılmasını engelleyerek gizli göz atmayı tamamen devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Chrome'da gizli göz atma ile ilgili olayların / etkinliklerin günlüğe kaydedilmesinin yanı sıra uygulamayı başlatıcıdan gizleme yeteneğini de içerir. Ayrıca aşağıdaki deneysel özellikleri de içerir (birkaç ebeveyn tarafından istendiği gibi):

 • YouTube uygulamasında oynatılan videoları kaydedin
 • Algılamayı ve önlemeyi kaldır
 • Android ayarları koruması
 • YouTube uygulamasına erişimi engelleyin

Açıklama: Ben Incoquito'nun geliştiricisiyim.


Denemedim, ancak tam Play Store açıklamasına baktım. Kulağa basit ve akıllı geliyor.
tealhill, Monica

Sevgili ebeveynler: Tek başına Incoquito yeterli değildir. Teknoloji meraklısı olmasalar bile, çocuklarınızın etrafta dolaşması kolay olabilir. Ayrıca bir filtre takmalısınız. Usto Qustodio'nun ücretsiz sürümü muhtemelen en iyi ücretsiz seçenektir; Norton Family'nin ücretsiz sürümü en iyi ikinci ücretsiz filtre olabilir. Ödemeye istekliyseniz, NetSpark veya GenTech'in ücretsiz ürünlerden daha iyi olduğunu okudum. Also Eşinizin ve çocuklarınızın yeni ve eski Android cihazlarını toplamak ve her gece yatak odanıza kilitlemek de isteyebilirsiniz.
tealhill, Monica

4

Telefonunuzu köklendirdiyseniz, bir sistem ChromeCustomizations uygulaması oluşturabilir ve iletebilirsiniz . Bu, diğer şeylerin yanı sıra Chrome'da Gizli modun devre dışı bırakılmasına izin veren bir içerik sağlayıcısı yükler.

Bu, cihaz üreticilerinin cihazlarındaki Chrome'un başlangıç ​​sayfasını ve varsayılan yer işaretlerini kontrol etmek için resmi olarak desteklenen yolu kullanır.


Lütfen dikkat: Resmi talimatlaradb push APK dosyasını yüklemek için kullanmanızı önerir . Ancak, köklü bir hisse senedi ROM'undaysanız adb pushbaşarısız olabilir, başka bir dosya aktarma yöntemi kullanmanız gerekebilir ve dosya yanlış izinlerle sonuçlanabilir. Böyle bir durumda, el çalıştırmalısınız adb shell, chmoddosyayı 644, ve yeniden. Yeniden başlattıktan sonra çalıştırın pm list packages. APK dosyasının Java paket adı listede varsa, dosya izinleri doğrudur.
tealhill Monica

Belki birkaç yıl önce, ChromeCustomizations.apkherhangi bir köklü Android cihazında gizli modu devre dışı bırakabilecek bir dosya oluşturdum. Dosyayı kendi cihazıma "sistem uygulaması" olarak yükledim ve çalıştı. Hala dosyam var. tealhill at gmail dot comKendiniz için bir kopyasını almak istiyorsanız lütfen adresine e-posta gönderin. E-postanızda lütfen yukarıdaki Lemino Labs yanıtının ihtiyaçlarınızı karşılamak için neden yetersiz olduğunu açıklayın.
tealhill,

1

Tealhill tarafından açıklandığı gibi, NetAddictsoft ve NetAddict tarayıcısını gizli mod olmadan yükleyebilirsiniz.

NetAddictSoft'ta, herhangi bir Uygulamayı engelleyebilirsiniz ve NetAddict Tarayıcısı hariç tüm tarayıcıları yasaklamak için bir seçenek vardır.

Açıklama: NetAddictSoft geliştiricisiyim. http://netaddictsoft.com


1

Google Aile Bağlantısı

Google Family Link'i bir Android cihazı koruyacak şekilde ayarlarsanız, Google Chrome'un o cihazdaki gizli modunu otomatik olarak devre dışı bırakır. (Google bu makalede bunu söylüyor . Kendimi Family Link'i denedim ve makalenin doğru olduğunu doğruladım.)

Family Link ayrıca Web filtreleme, ekran zamanı izleme ve cihaz konumu izleme de yapabilir. Ancak bu özellikler isteğe bağlıdır; isterseniz bunları devre dışı bırakabilirsiniz.

Genel Family Link kurulumu aşağıdaki gibidir: Bir aygıt (bir bilgisayar veya mobil aygıt) "üst" aygıt ve ikinci aygıt "alt" aygıttır. Gizli mod yalnızca "alt" cihazda devre dışı bırakılır.

Başlamak istiyorsanız, şimdi bir "üst" hesap oluşturabilirsiniz .

Tuhaflıkları var

Google Aile Bağlantısı'nın bazı tuhaflıkları var. Başka bir iş parçacığında fark ettiğim en büyük tuhaflığı ve geçici çözümünü tanımladım .

Umarım Google gelecekte tuhaflıkları ortadan kaldırmaya çalışır.

Tuhaflıklarına rağmen, Family Link zaten iyi çalışıyor ve gizli modu devre dışı bırakmanın iyi bir yolu olduğunu düşünüyorum.

Yenmek kolay olabilir

Kurnaz çocukların yenmesi için Family Link'in kolay olup olmadığından emin değilim. Ancak, genel olarak, ebeveyn kontrolü yazılım araçlarının çoğunu yenmenin yolları vardır.

Çocuklarınıza veri planı olmayan bir flip telefon ve oturma odası gibi halka açık bir odada kalıcı olarak depolanan taşınabilir olmayan bir bilgisayar satın almak akıllıca olacaktır. Ayrıca tüm kişisel cep telefonlarınızı, dizüstü bilgisayarlarınızı ve tabletlerinizi geceleri yatak odanızda saklamak akıllıca olacaktır, böylece çocuklarınız gizlice kullanamazlar.


0

Chrome, Gizli moddan gizli sekmeleri engelleyen yeni bir uygulama yayınladım .

Bazıları açmaya çalıştığında Chrome sekmeleri anında engellenir. Bazıları gizli bir sekme açmaya çalıştığında, yararlı bir hatırlatma veya uyarı görevi görmesi için bir açılır mesaj da görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Zamanlanmış Engelleme özelliği vardır, yani gizli sekmelerin her gün yalnızca 18:00 - 09:00 arasında engellenmesini seçebilirsiniz.

Ayrıca, uygulamanın simgesini başlatıcıdan gizlemek için dahili bir özellik vardır, böylece birisinin uygulamanın yüklü olduğunu hatırlaması veya bulması daha zordur.

Gizli modları yukarıdaki adımlarla eşleştirmek ve Qustodio gibi bir Web Filtresi, birinin özel olarak göz atmasını engellemede oldukça sağlam olmasını sağlar.

Not: Incognito Away'in geliştiricisiyim. Herhangi bir sorunuz varsa, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin :)

Not: Kabul edilen başka bir cevap olduğunu biliyorum, ancak bu uygulama (yukarıda tartışıldığı gibi) yararlı olabilecek bazı ek özelliklere sahiptir :)


0

Play Store'dan Automate'i yükleyebilir ve Gizli mod bildirimini arayan ve tüm Gizli sekmeleri kapatmak için otomatik olarak tıklayan bir akış oluşturabilirsiniz.


Merhaba. Bunun için talimatlar verebilir misiniz?
Firelord

Sanırım llamalab.com/automate/doc/block/notification_posted.html ile başlamalısınız ve sanırım bildirimi tıklamak için etkileşim bloğu kullanmanız gerekiyor. Gizli işlemi durdurmak için llamalab.com/automate/doc/block/app_kill_background.html kullanmak mümkün olabilir ...
Mikko
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.