Resmi Google Plus Android istemcisi otomatik fotoğraf yükleme için HTTPS kullanıyor mu?


10

Ben onların (açık) wifi kullanarak bir konferanstayım. Normalde bağlantımı tünellemeye zahmet etmiyorum çünkü umursadığım herhangi bir şeyin (e-posta, bankacılık vb.) SSL / HTTPS'yi yine de geçtiğini anlıyorum. Yine de, Plus istemcim, wifi bulduğunda tüm fotoğraflarımı otomatik olarak yükleyecek şekilde ayarlandı. Bu fotoğraflar "anlaşılır" mı gidiyor?


Market'teki uygulama için açıklamada hiçbir şey yok. Bildiğimiz kadarıyla HTTP kullanmıyor olabilir. İçindeki devs zillerinden biri kimsenin buna cevap verebileceğini bilmiyorum.
ale

Yanıtlar:


2

Android 4.0.3'teki Google+ 2.4.1.271037 sürümünün anında yükleme için HTTPS kullandığını doğruladım.

@Shambleh'ın önerisini yaptım ve İnternet ağ geçidimde bir ağ izlemesi yaptım. 443 numaralı HTTP bağlantı noktasında anında yükleme etkinleştirildi, bir resim çekildi ve Google sunucularına isabet eden bir grup trafik gördü (IP adresi 74.125.226.70, ancak bunun değişebileceğini unutmayın) Wireshark kullanarak trafiğin şifrelenmiş olduğu açıktır.


1

G + uygulamasında hangi protokolün kullanıldığını söylemek zordur (özellikle Google son zamanlarda SPDY gibi yeni protokolleri denediğinden ).

Bu hiçbir şekilde garantili bir yaklaşım değildir, ancak Android Telefonlardaki SO post Monitor ağ etkinliğinden gelen bilgileri kullanarak bunu kendiniz cevaplamak için bazı adımlar atabilirsiniz . Android telefonlar için Wireshark gibi görünen Kök için Shark adlı bir araç kullanmanızı öneririz. Çok ağ bilgisine sahip değilseniz, çıktının yorumlanmasının zor olabileceğini ve muhtemelen yorumlamak için bir PC'ye Wireshark'ın yüklenmesini gerektireceğini unutmayın.

Not: Önümüzdeki birkaç gün içinde bir şansım olursa, bu yaklaşımı kendim deneyeceğim ve yanıtı güncelleyeceğim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.