Varsayılan tarayıcıyı nasıl değiştirebilirim?


31

Android cihazımdaki varsayılan tarayıcıyı Opera olarak değiştirmem gerekiyor. Bunu yapmanın bir yolu var mı?


2
Olduğu söyleniyor: Eğer Opera'yı kurup herhangi bir bağlantıyı açarsanız , hangi tarayıcıyı seçeceğinizi sormalıdır.
slhck

1
Bu soru aslında varsayılan tarayıcıyla bir bağlantı açmak için bir uygulamanın nasıl kodlanacağıyla ilgili olduğu için kapandı.
Matthew

1
Ugh. Eğer durum buysa , Yığın Taşması ile ilgili asıl soru daha fazla ayrıntı eklendikten sonra yeniden açılmalıdır.
ale,

Yanıtlar:


41

Opera'yı kurduktan sonra, sistemdeki bir yerden bir bağlantı açtığınızda, mevcut tarayıcılar arasında seçim yapmanızı isteyen bir açılır pencere görmelisiniz. Bu açılır pencerede, seçtiğiniz tarayıcıyı varsayılan tarayıcı olarak kaydetmek için bir onay kutusu bulunmalıdır.

Zaten bir varsayılan tarayıcıyı set varsa, gitmelisiniz Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları yönet artık varsayılan olarak sahip ve "tıklayarak tarayıcıyı bulmak, Temizle varsayılan ayrıntıları sayfasında", daha sonra ilk paragrafta anlatılan sürecinden geçmesi .


15

Kesinlikle! Ayarlarına git , Uygulamaları Yönet . Tüm sekmesine tıklayın ve ardından Tarayıcı'yı seçin . Daha sonra Varsayılanları Temizle düğmesini tıklamanız gerekir .

Bir uygulamanın bir tarayıcı gerektirdiği bir dahaki sefere (diyelim ki, Twitter uygulamanızdaki bir bağlantıya tıklayın) Kullanarak tamamla işlemi tamamlandı iletişim kutusu açılacak ve Opera'yı seçebilir ve bu işlem için varsayılan olarak Kullan'ı işaretleyebilirsiniz .

Takip : Opera'yı (veya seçtiğiniz herhangi bir tarayıcıyı) kurduğunuzdan emin olun. Yalnızca varsayılan tarayıcınız kuruluysa, iletişim kutusunu kullanarak Tamamlanan işlemi alamazsınız . Yine Ayarlar'a , Uygulamaları Yönet'e bakın , ancak bu sefer tercih ettiğiniz tarayıcının orada olduğundan emin olmak için İndirilen'e gidin .


Bunu zaten yaptım ama sonuç yok
surendra

Operada bir bağlantı açmak istiyorum Bir uygulama aracılığıyla
surendra

@surendra Uygulamayı geliştiriyor musunuz?
Matthew

evet opera tarayıcısında bir url açmak zorundayım
surendra

2
@surendra: Uygulamanızdan bir bağlantı açarken iletişim kutusunu göremiyorsanız, bunu yaparken yaptığınız gibi yanlış bir şeyler olmalı (programlı olarak). Bu durumda Stack Overflow ile ilgili sorunuzu sormanız daha iyi olur.
fretje

5

Android 2.3 kullanıyorum ve varsayılanları temizlemek için hisse senedi tarayıcısını bulamadım. Sonra şimdi bunun altında "Tarayıcı" yerine "Web" dendiğini anladım Settings - Applications - Manage applications - "All" tab.


4

Tıpkı bir güncelleme olarak (Android 4.0+ ICS'de) daha kolay bir yol izlenecek:

Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama İlişkileri, ardından "Web URL'leri" üzerine dokunun; yüklü olan tüm tarayıcıları gösteren bir kutu belirir, varsayılan tarayıcı olmak istediğinize dokunun. E-posta adresi bağlantıları, telefon numaraları vb. İçin de aynı şekilde


2
Hangi telefonun var? Bu bir AOSP özelliği değil.
RR

+1 Htc inanılmaz 2 var, her şeyi denedim, çözümünüz işe yaradı!
Elye M.

3

Hangi tarayıcıyı kullanacağınızı seçme şansınız varsa, varsayılanı ayarlamak için onay kutusunu seçin ve ardından Opera'ya dokunun.

Eğer kullanım için tarayıcı seçmek için bir seçenek almıyorsanız, o zaman ayarları girmek ve güncel tarayıcıdan akım gelen varsayılan temizlemek gerekir: Settings -> Applications -> Manage Applications -> All -> [Current Default Browser] -> Clear Defaults. Bir tarayıcıyı dışardan bir bağlantı açtığınızda, varsayılanı ayarlama seçeneği sunulur.


1

@Bushibytes tarafından verilen cevap benim için bir Samsung cihazım olduğundan daha faydalı oldu.

Varsayılan tarayıcı "İnternet" olarak adlandırılır. Sanırım HTC ile Orange'daki durum buydu (evet, yeni onayladım).

Tavsiye edilen @Bushibytes olarak "All" düğmesine basmam gerekiyordu ve sonra tüm stok uygulamalarını görebiliyordunuz.


1

Xiaomi MIUI - Ayarlar -> Uygulama Ayarları> Sistem Uygulamaları / Yüklü uygulamalar -> Varsayılanlar (alt) -> Tarayıcı -> varsayılan tarayıcınızı değiştirin.0

Opera'yı cihazınıza indirin.

Tarayıcı gerektiren bir şeyi açmaya çalıştığınızda, tarayıcı seçme şansınız olacak. Opera'yı seçip düğmesine basın Always.


0

Ayarlar> uygulamalar bölümünde androidinizde açılan varsayılan uygulamaya gidin ve üzerine tıklayın, ardından devre dışı bırak seçeneğini tıklayın, varsayılan tarayıcıyı bir sonraki açışınızda bir varsayılan tarayıcı seçmeniz istenir ve bu şekilde yapılır !


1
Bu, 4.x ve sonraki sürümlerinde bir seçenektir. Ancak, samsung cihazları gibi bazı cihazlar, tarayıcı, e-posta, takvim uygulamaları gibi şeyleri devre dışı bırakmanıza izin vermez.
Ryan Conrad

0

Kitkat kullanıcıları için

  1. Açık Ayarları
  2. Uygulamalara Git
  3. On Tüm sekmelerin üzerinde varsayılan tarayıcı ve musluk için, göz
  4. Varsayılan Tarayıcıyı Başlat altında , varsayılan tarayıcıyı sıfırlamak için " Varsayılanları temizle " düğmesine basın
  5. Ardından bir bağlantı açın, bir tarayıcı seçmeniz istenir, Opera'yı seçin, Her Zaman'ı seçin.

Cevabınız, sorunun cevabı olarak faydalı bir şey eklemez. Cevapların çoğu zaten bu adımı kapsıyordu. Artıklık eklemenin mantığı nedir?
Firelord

0

İçin Android M :

Settings-> Apps-> Advanced->Default App Settings

Tüm varsayılan ayarlar burada geçersiz kılınabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.