ADB sürücüleri Windows 10'a nasıl yüklenir (OPO)


21

Sorun: OnePlus One (OPO) cihazımda hata ayıklamayı etkinleştirmek için ADB sürücülerini (google_usb_drivers) Windows 10 istemcisine yükleyin.

Ne denedim: Bazı Googling'lerden sonra [Google.NTx86]ve altında Google "googles sürücüsü" android_winusb.inf "aygıt kimliğini eklememi söyleyen birkaç kılavuz buldum [Google.NTamd64].

;Bir artı bir
% SingleAdbInterface% = USB_Install, USB \ VID_05C6 ve PID_6765
% CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB \ VID_05C6 ve PID_6765 ve MI_01 

Bu dosyayı Aygıt Yöneticisi'ni kullanarak sürücü olarak el ile seçtikten sonra, şu hata iletisini alıyorum: The hash for the file is not present in the specified catalog(...)

Aygıt Yöneticisi Hatası

Bu hatayı googling, Windows 8.1 ile benzer sorunlara çok referans buldum. Hepsi (ekleyebildiğim kadarıyla) komutunu kullanan sürücülerdeki imza kontrollerini kapatmayı önerdi:

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

Ancak bunun bir etkisi yok gibi gözüküyor - Daha önce olduğu gibi aynı hatayı alıyorum. Bu özellik belki de Windows 8.1’den bu yana devre dışı bırakılmış veya değiştirilmiş mi?

Soru: ADB'yi nasıl başlatacağınızı ve bir Windows 10 makinesinde nasıl çalıştığını bilen var mı? Eğer öyleyse hangi adımları attınız? Şimdiye kadar denediklerimden tamamen kurtuldum mu?


Merhaba efr4k! Bu site bir forum değil bir soru ve cevap sitesidir, bu nedenle kendi sorunuz için bir cevabınız olsa bile, sitenin formatına uymalısınız. Şimdilik ilk revizyona geri döndüm, çünkü cevabınızdan yoksun olan tek revizyon. Lütfen cevabınızı cevap bölümünde cevap olarak kaydedin. Okuyucular için: işte mevcut sorunun sonundaki cevap.
Firelord

Yanıtlar:


12

15 saniyelik ADB / sürücüleri hepsi bir arada yükleyiciyi deneyin . Ayrıca, geleneksel OnePlus sürücüleri yerine Samsung sürücülerini yükleyebilirsiniz.

Bu sürücüleri kurdum ve geliştirmeden bu yana benimki çalışıyor.

Ayrıca bu kılavuzun nasıl kurulacağına ilişkin izlemeyi de deneyebilirsiniz .


Rehber bana doğru ipucunu gösterdi. Sürücüleri 15 saniyelik kurulum programını kullanarak kurmanın gerekli olup olmadığını bilmiyorum, ama kontrol etmek için temiz bir sayfa ile başlamayacağım. Sorunu, sorunun çözümü için geçerli olan kılavuzdaki ipuçlarıyla güncelledik.
efr4k 19:15

Windows 10'a yükseltme işleminin bir şey yapıp yapmadığını görmek için iyi bir fikir. Benim için yaptı ve ben başkaları için yapabileceğini varsaydım ...
iTechy

Doğrudan iki W10 makineye kurdum ve her ikisinde de çalıştım.
Pupper

1.4 ve 1.3 sürümleri Win10'umda çalışmadı.
HQtunes.epizy,

3

Windows 10'da ADB sürücüsünü güncelleyemedim. Genel Google ADB sürücüsünü kurmaya çalıştığımda, "Sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat" tıklayıp sürücü klasörünü seçtiğimde, Windows, sürücü bulunamadığını belirterek sürücüleri görmezden geldi.

Sonunda bu yazıda çözümü buldum, Android ADB USB Sürücüsünü Elle Kurma .

Eksik adım, "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" yı tıkladıktan sonra Windows'u yönlendirmeye devam etmektir. Sürücüyle klasörü seçerken, "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" seçeneğini tıklayın. "Tüm cihazları göster" i ve ardından "Diski Var" ı seçin. Bu varsayılan sürücüdür A:--- çıkartılmış USB sürücülerinin bulunduğu klasöre gidin, muhtemelen adlandırılmış usb_driver. Daha sonra "Android ADB Arayüzü" nü seçebilecek ve sürücüyü kurabileceksiniz.

Bu, hata ayıklama için OnePlus One'ı Windows 10'a bağlamama izin verdi. Chrome'da chrome://inspect/#devicesdolaşıp cihazımı görebiliyordum.


1
Bu, Windows 10'un aslında vazgeçmek yerine sürücüleri yüklemesini sağlamak için çalışır. ADB ile olan bağlantı sorunumu tam olarak çözmedi, ancak bu bir başlangıç.
worc

1

Ben de benzer problemler yaşadım, Windows 10'a yükselttikten sonra adb cihazlarında herhangi bir cihaz listelenmedi. USB üzerinden bağlı Intel destekli bir Android telefon vardı. Ben Intel özgü Android Sürücü çıkarmadan sona erdi (indirilen dün, açıkça Windows 10 desteklemez sürüm 1.9) daha sonra ve evrensel Android USB sürücüsünü kullanılan https://github.com/koush/UniversalAdbDriver adımlar açıklanan aşağıdaki aşağıdaki makaleyi okuyun (Aygıt Yöneticisi'ni kullanarak ve önceki sürücüyü kaldırın). İyi önlem almak için önceki sürücüyü çıkardıktan sonra ve yeni sürücüyü seçmeden önce USB kablosunu çıkardım ve yeniden taktım.

http://www.makeuseof.com/tag/android-wont-connect-windows-adb-fix-it-three-steps/

Sürücüyü el ile seçtiğimde bilgisayarımın Aygıt Yöneticisi'nde birkaç olası eşleşmesi var. İlgili olanı, yani Evrensel Sürücü'yü bulabilene kadar her birini kontrol ettim, daha sonra Android USB Sürücüsünü seçtiğim listeden. Farklı bir cihazınız olduğundan, listeden farklı bir cihaz sürücüsü seçmeniz gerekebilir.


0

Google’ın adb sürücüsü herhangi bir Android telefon ile iyi çalışıyor. Sınıf sürücülerinin yasaklanması Microsoft politikalarıdır, bu nedenle her satıcının farklı donanım kimlikleriyle aynı sürücüyü sağlaması ve Windows Logo® programı ve imzalama işlemi için para ödemesi gerekir.

Linux'ta olduğu gibi))

Bütünlüğü / imzalamayı geçici olarak devre dışı bırakmak için Yönetici olarak çalıştırın:

bcdedit /set testsigning off

yeniden başlat, sürücüyü yükle ve sonra:

bcdedit /set testsigning on

ve son yeniden başlatmayı yapın (daha sonra yapılabilir).

Blog yazısımı Google’da adb ile USB’ye Android’e bağla konusunda

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.