Android Sistem WebView kullanımı nedir?


19

Bu uygulamanın cihazda yüklü olduğu bazı Android telefonlar gördüm. Bu uygulamanın kullanımı nedir?

(Büyütmek için resme tıklayın)

IMG: Tem

Bu uygulamayı yüklemenin, bu uygulamanın yüklü olmadığı diğer Android cihazlarda herhangi bir avantajı var mı?


9
Kitkat ve bundan yararlanan uygulamalar, web sayfalarını her zaman ayrı ayrı bir tarayıcıda açmanızı isteyenlerin aksine web sayfalarını (aktiviteleri) açabildiğinden beri mevcuttur. Örneğin, Android 4.4 ve sonraki sürümlerdeki Facebook, harici bağlantıları, bir tarayıcıda açmanızı istemek yerine kendi içine yükler. Bkz developer.android.com/reference/android/webkit/WebView.html ve developer.chrome.com/multidevice/webview/overview
Firelord

7
Yukarıdaki açıklama bir cevap değil, cevap olmalıdır.
Fred Thomsen

@Firelord Eğer Fb uygulamasını açtığımda ve Android web görünümü yardımıyla uygulamadan bir haber makalesine tıkladığımda, uygulamanın üstündeki Haberler makalesini açacak ve görev yöneticisi altında sadece Fb'yi gösterecek, haberlerin yüklendiği tarayıcı.
user285oo6

Neden varsayılan webView'i ayrı bir parçaya veya etkinliğe yerleştirip uygulamanızın kendisine yüklemek için URL'yi geçiremiyoruz? Bu GitHub POC'de benzer şeyler yaptım - github.com/hiteshsahu/Android-Universal-Web-Content-Loader .
Hitesh Sahu

Yanıtlar:


8

Bazı uygulamalar, Facebook ve Google + 'dan girişleri onaylamak gibi işlevler için mini bir tarayıcı olan WebView olarak bilinir. Bu aslında Chrome'un minyatür bir sürümüdür.

Eskiden WebView yalnızca işletim sistemi ile güncellendi. Lollipop'ta Google, Core OS'den bir şekilde ayırdı ve diğer uygulamalar gibi Google Play aracılığıyla güncellenmesi için işlevselliği otomatik olarak ekledi. Bu, Chrome'u takip etmesini ve daha iyi bir tarama deneyimi sunmasını sağlar.

Bir dahaki sefere giriş yaptığınızda ve uygulamada "Google Hesabınızı değerlendirmek için" Uygulamaya İzin Ver "veya ne yapmamanız gerektiğini belirten bir Web Sayfasına getirildiğinde, Google ana sayfasına" Google Hakkında " "bağlantısını tıklayın. Ardından http://WhatBrowser.Org dosyasını arayın ve açın . Uygulama içinde, sistem tarafından sağlanan ve Google Play tarafından güncellenen, mini krom tabanlı bir tarayıcı olduğunu göreceksiniz.

Bunu yüklediğinizde güncel tutabilirsiniz. Android işletim sistemini yükseltmek için beklemek zorunda kalmayacaksınız.


1
Muhtemelen WebView güncellemesinin şimdi Android işletim sisteminden bağımsız olmasının en iyi nedenlerinden biri Android 4.3 ve önceki sürümlerde WebView güvenlik açığından kaynaklanmaktadır . Güncelleme bağımsız olduğundan, güvenlik açığı OS güncellemesini beklemeye gerek kalmadan düzeltilebilir (ancak yalnızca Android 5.0 ve sonraki sürümler için).
Andrew T.

Chrome Tarayıcı, Google + ve Facebook kullanmıyorum. Bu uygulamaları devre dışı bıraktım. Android Sistem Web Görünümü uygulamasını da devre dışı bırakmalı mıyım?
Hata 404

Sistem Webview uygulamasına ihtiyacım var demektir?
Hata 404

1
"Chrome Tarayıcı, Google + ve Facebook kullanmıyorum. Bu uygulamaları devre dışı bıraktım. Android Sistem Web Görünümü uygulamasını da devre dışı bırakmalı mıyım?" --- Bahsettikleriniz dışındaki bazı uygulamalar WebView kullanır. Açık bırakmanı öneririm. Önceki WebView sürümünde bir güvenlik açığı vardı, ancak bu 4.4'ten itibaren düzeltildi (bu noktada WebView değişti ve Chromium'a dayanıyor ). 5.5'ten itibaren WebView, işletim sisteminden bağımsız bir bileşen haline geldi ve bu nedenle bir uygulama olarak görünüyor.

1
@ user285oo6 Android N'den itibaren Sistem Web Görünümü'ne artık gerek yok. Chrome bunun yerine doğrudan uygulamaları yerleştirerek kullanılır.
Greg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.