“Bu kullanıcı için APN ayarları kullanılamıyor” sorunu nasıl çözülür?


15

ASUS Zenfone 5 cihazımı Android Lollipop'a yükselttikten sonra HSPA / 3G verilerine erişemiyorum. Brezilya'da APN ayarlarını manuel olarak girmek zorundayız ve bunu yapmaya çalıştığımda, aşağıdaki mesajı alıyorum (Portekizce, burada geçici olarak İngilizce'ye çevrildi):

Erişim noktası Adı ayarları bu kullanıcı için kullanılamıyor.

Benim telefon köklü gibi, ben önerdiği çözümler denedim bu konu ile ve ayrıca bu . Hiçbir hata veya uyarı olmadan her adımı izlemem koşuluyla hiçbiri bana sonuç vermedi (chmods ve chowns'ın hepsi etkili ve içerik düzenlemeleri: // telefon / taşıyıcılar kalıcıydı). Ayrıca silerek telephony.db dosyasını yeniden oluşturmaya çalıştım (böylece Android'i tekrar doldurmaya zorladı). Fabrika ayarlarına sıfırlamanın ( burada önerildiği gibi ) de bir etkisi olmamıştır.

Şimdiye kadar kutlayacak hiçbir şeyim yok. Benim tek internet erişimi evde ve iş yerinde Wifi olduğunu. Mobil veri erişimi yok ve kullanılabilir olduğunu biliyorum (bu hafta CM12.1 ile bir deneme yaptım ve veri bağlantısı mükemmel çalıştı. CM12.1 hala çok hatalı olduğu için maalesef ROM'a geri dönmek zorunda kaldım). Diğer sitelerde ve forumlarda dolaşmaktan daha iyi bir öneri gelmedi.

Umarım birisi bu konuda biraz ışık verebilir, çünkü işe gidip gelirken veya wifi'den uzakta çeşitli şeyler yapmak için mobil internet erişimime güvenmeliyim.

Başlar yukarı: kelle otomatik olarak bu site tarafından verildi henüz sorun oldu değil çözüldü. Hala geçerli bir yanıt bekleniyor.

Son güncelleme: lütfen bu sayfanın alt kısmındaki cevabım bölümüne bakın. Sorun (sonunda!) ASUS tarafından yayınlanan en son (v. 3.23.40.78) ile çözülmüştür.


1
Zenfone 5'te bilinen bir sorun gibi görünüyor . 2 öneri buldum: Android sürümünü düşürün (en iyi ilgi olmayabilir) veya APN Editör için SOP'yi izleyin . Ne yazık ki, test edecek iki cihazım yok, bu yüzden bir iyilik yapabilir ve çalışıp çalışmadığını bana bildirebilir miyim?
Andrew T.

@AndrewT. Gerçekten şimdilik Android sürüm düşürmek istemiyorum (son çare olurdu). SOP'un ardından çalışmadı: Yüklü ApnEditor'u başlatmaya çalıştığımda, "ApnEditor durdu" mesajını alıyorum ve uygulama kendi kendine kapanıyor. Başka fikir var mı? İlginiz için teşekkürler!
SeuMenezes

CM12.1 çalıştıran bir Sprint HTC One M8'de de aynı sorunu yaşıyorum. Aşağıdaki çözümlerin hiçbiri bu sorunu benim için çözmedi.
Justin W. Flory

Yanıtlar:


9

Saatler süren deneylerden sonra, bunun nedenini buldum (benim için işe yarıyor). Bu yazıların aksine bu yazı hakkında çok teknik bir şey yok önerdiklerinin .


Adım 1 : WiFi açık ve bilinen bir WiFi ağının aralığında olun.
Adım 2 : Telefonu yeniden başlatın (ilk kez çalışmazsa, birkaç kez yeniden başlatmanız gerekebilir)
3. Adım : Telefon yeniden başlatıldığında, WiFi ağına bağlanmalıdır.
Adım 4 : APN ayarlarına gidin ve şimdi APN ayarlarını düzenleyebileceğinizi görün.


Sebep : Telefon açıldığında, WiFi'ye bağlı değilse, mobil ağa bağlanmaya çalışır ve böylece APN ayarlarını düzenlemenizi devre dışı bırakır. Ancak yukarıdaki adımları denerseniz telefonunuz Mobil veri yerine Kablosuz ağa bağlanır.


Verdiğiniz adımları başarılı olmadan denedim. WiFi her zaman burada açıktır; cihazı yeniden başlattığımda, apn ayarlarına girmeye çalışıyorum ama öğe menüden gri görünüyor. Kullanılabilir hale gelmek yaklaşık 40 saniye sürer ve açtığımda korkunç mesaj gelir. Apn ayarlarına hala erişilemiyor.
SeuMenezes

mobil verileri kapatmayı, WiFi'yi açmayı ve yeniden başlatmayı denediniz mi?
Manubhargav

Evet, bu fikrim vardı ama sonuç (ya da eksikliği) aynıydı.
SeuMenezes

Fabrika
ayarlarına

Soruma işaret ettiğim gibi (ikinci paragrafın son cümlesi), daha önce (birden çok kez) herhangi bir fayda olmadan denedim. Yine de ilginiz için teşekkürler!
SeuMenezes

2

Kök izinleriniz olduğundan, telefonla ilgili dosyaları CM12.1'den telefonunuza kopyalayıp değiştirmeyi deneyin.

/data/data/com.android.providers.telephony/databases/ bu yol telephony.db var

Not: Bu, telefonunuzun normal çalışmasına zarar verebilir; kendi riskinizle deneyin.


telefonla ilgili bu dosyaları CM12.1'den nereden alabilirim? burada tüm yanıp sönen boot.img ve system.img vardır. Sadece bu tür dosyaları almak için CM12.1'i kurmak istemiyorum ... onları indirebileceğim herhangi bir depo?
SeuMenezes

CM 12.1'i sanal kutu bağlantısı ile PC'nize kurabilir ve dizinlerini keşfetmeyi deneyebilirsiniz
AndroidDev

2

En son stok ASUS güncellemesi (v. 3.24.40.78) sorunu çözüyor.

Telefonumu kökten ayırmak, 5.3.3.3 ve 5.2.2.2 sürümlerini düşürmek zorunda kaldım (bu sırayla), sonra bir FOTA yükseltmesi uyguladım (97Mb indirme, otomatik olarak alındı ​​ve uygulandı). Sonra en son sürümü yükleyebilirim (ASUS web sitesinden indirilir; USB aracılığıyla telefonun dahili belleğine yüklenir; takılı olmayan USB ve daha sonra güncelleme otomatik olarak uygulanabilir). APN'ler varsayılan olarak mevcuttur, APN'lerimi manuel olarak girmek zorunda bile kalmadım (önceki sürümlerde yapmak zorunda olduğum gibi).


-2
  1. Simcard PIN'inizi kaldırın
  2. Kapatma Verileri
  3. Kablosuz bağlantıyı aç
  4. Telefonu 3 kez sıfırlayın

Bu benim için çalıştı.


-3

HSPA ağını manuel olarak ayarlamayı deneyin. Dialer'ı açın ve *#*#4636#*#*manuel olarak ayarlayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.