Google Play Müzik'in indirilen dosyaları nerede depoladığı (benzer yayınlardan farklı) bulunamıyor


16

Yaklaşık bir yıl önce Google Play Müzik'i "bulut sunucum" olarak kullanmaya karar verdim, bu yüzden bilgisayarımda oturmuş olduğum tüm eski müziklerimi aldım ve Google Play Müzik'e yükledim. Bunların hepsi kendi satın aldığım müzik, çoğunlukla CD'lerden (daha yaşlıyım).

Şimdi Android cihazıma bazı şarkılar indirmek istiyorum, sadece onları dinleyebilmem için değil, .mp3dosyaları da alabilmem için . (Örneğin, uyandırma alarmım, bu tür şeyler için birini düzenlemek.)

Google Play Müzik'in bunlardan herhangi birini nereye koyacağını göremiyorum. Cihazımı köklendirmedim ve oraya gidebilirken, mümkünse bundan kaçınmayı tercih ederim. Diğer gönderilerden bahsettim:

  • /<external card>/Android/data/com.google.android.music/cache veya
  • /<external card>/Android/data/com.google.android.music/files veya
  • /data/data/...

İlk 2 dizinde hiçbir şey yok ve son dizine ulaşmak için root erişimine ihtiyacım var gibi görünüyor. Bu dizinlere işaret eden bazı benzer yazıları okudum, ancak bazılarının eski sürümler için olduğunu söyledi. Benim versiyonum 6.0.1984S.2219729. Ve eğer önemliyse, bir Samsung Galaxy S4 ve Android sürümüm var5.0.1

Bu uygulamaların birbirleriyle güzelce oynamayı reddetmesi gerçekten iğrenç. Google ve Samsung'un öpüşmesi ve makyaj yapması gerekiyor, çünkü Google uygulamalarının yalnızca Google ile konuşabilmesi saçma ve Samsung yalnızca Samsung ile konuşabiliyor. Bütün bunları aramak için etrafta koşmak zorunda olmamalıyım. Masaüstü / Dizüstü İşletim Sistemlerinde bu sorun yoktur. Tekel ekosistemlerinin ve sinirli müşterilerin sağlanmasına yardımcı olmak için icat edilen bir problemdir. :-(


, but so that I can have the .mp3 files.bu, Google Play Müzik (veya Spotify vb.) gibi bir akış hizmeti için imkansızdır. Onlar şifrelemek genel anahtar dosyaları ve onları dinlemek istediğinizde, bir güvenli bir şekilde depolanan özel anahtarla bunları deşifre. Aslında , Google Play Müzik sunucusu gibi gerçek dosyayı sunan yerel bir bulut sunucusu oluştururlar . TL; DR: GP Müzik'ten MP3 dosyalarına erişemezsiniz, çünkü hiçbiri yoktur.
GiantTree

adb pullDosyaları almak için kullanabilmeniz gerekir/data/data
Matthew Read

@Matthew Yalnızca cihazı köklüyse okuyun. Aksi takdirde ADB sadece bir Permission denied.mesaj alır
GiantTree

Google Play Müzik Ayarları'ndaki saklama yerini değiştirdiniz mi?
conradj

Yanıtlar:


8

Google Play Müzik ayarlarında, harici SD kartta önbellek olarak ayarlandıysa önbellek konumunuz olacaktır /external_sd/Android/data/com.google.android.music/files/music/.

Dahili depolamayı kullanırsanız, yol olacaktır /sdcard/Android/data/com.google.android.music/files/music.

Bu dosyaların [some-id].mp3124.mp3 gibi adlandırıldığını unutmayın. Bu yüzden onları bu konumdan kopyalamak, hangi şarkının olduklarını belirlemek zor olacaktır. Sadece bu değil, GiantTree'den bahsedildiği gibi dosyalar şifrelenir, bu yüzden onları kopyalasanız bile oynatamazsınız. Bunların oynatılması için Google Play Müzik gerekir.

İşte içinde harici sdcard üzerindeki dosyalarımın ekran görüntüsü .

resim açıklamasını buraya girin

Ve işte dosyalara göz atmak için Windows MTP kullanıyor.

resim açıklamasını buraya girin


Android 6.0.1'im için /data/data/com.google.android.music/files/music.
Gqqnbig

3

dahili olarak indirilirse, com.music içinde kilitlenir, ancak Music.id dosyasını görürsünüz ve bu veritabanına şifre olmadan erişemezsiniz. Ve sd karta indiriliyorsa şifreli değil sadece Önbellek konumundan ve gitmek için iyi hareket. Albüm kapağı ve etiket eklemek için yıldız etiketi düzenleyicisini kullanın. Google'dan satın alınan şarkılar .aac veya .m4a bile sadece normal mp3 320Kbps 44khz değil.


2
Hayır! Hem dahili hem de harici sürücülerde şifrelenir.
Suncatcher

Teşekkürler. Aslında konumu değiştirirseniz, uygulamalar size 'x dosyalarını taşımayı' söyler. Bundan sonra SD / Android / com.google.music / files klasöründe MP3 formatında bulabilirsiniz.
SaganTheBest

1

Bu, Windows 10'dan geliyor Google Play'den indirdiğim müzik dosyalarımı bulmak için tüm yayınları okuduktan ve S7'mi kazdıktan sonra, depolandıkları yeri buldum. Telefonunuzu takın ve ayarı (telefonda) "Dosya Aktarımı" (tırnak işaretleri olmadan) olarak değiştirin. Bu, hem telefon depolama alanındaki dosyalarınıza hem de SD kart depolama alanına erişmenizi sağlar. "Bu PC" yi açın, "Kart" ı seçin ve aşağıdakilere gidin (Windows 10 için): Bu PC \ TelefonAdı \ Kart \ Android \ data \ com.google.android.music \ files \ music.

Dosyalar "MP3 Format Sesi" olarak adlandırılır veya adlandırılır ve şarkının gerçek adı yerine "191" olarak numaralandırılır. Bu kadar! Dosyaları SD kartınıza kaydetmek için Google Play'inizdeki ayarı değiştirmeyi unutmayın. Varsayılan, dahili depolama birimidir. İyi şanslar!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.