SNS Uygulaması nedir?


11

Android 2.2 FroYo ile Samsung Galaxy I551 kullanıyorum.

Cehaletim için özür dilerim, ama bu uygulamanın ne olduğunu bilmiyorum (yüklü ve köklenme olmadan kaldırılamıyor). Ve 15MB'lık dahili depolama alanı kullanıyor! Sadece 160MB'ım var, bu yüzden çok fazla.

Bu uygulama ne için? Verilerini temizlersem ne olur? Depolama DiskUsage'de bulunan bu 15 MB, "Sistem Verileri" olarak mı sınıflandırılıyor?

Yanıtlar:


9

Sosyal ağ servisi. Sosyal ağ widget'ları için kullanıldığını düşünüyorum. Verilerin temizlenmesi, widget'lardaki yayınları ve hesap bilgilerini temizler. Facebook veya diğer uygulamaların buna güvenip güvenmediğinden emin değilim.


Verilerini silersem kötü bir şey olmamalı mı? Önbellek gibi mi davranıyor?
Diego

@Diego Evet, iyi olmalı.
Matthew

Hiçbir şey yanlış gitmiş gibi görünmüyor .. Hatta Facebook widget ile! Teşekkür ederim!!
Diego

1

Uygulamayı Ayarlar -> Uygulama menüsünden kapatmaya zorlayabildim (ancak devam etmesi için 4+ kez yapmak zorunda kaldım ve daha önce üzerinde bir görev katili denedim ama hemen geri geldi.)

Yakın güç şimdi yirmi dakika kapalı tuttu! :) Umarım gitmiş kalır. Henüz kök salmak istemiyorum.


1

Matthew'un cevabını geliştirmek için :

Uygulama yüklüyse "SNS" kişisi SKYPE'den de gelebilir.

Dr.'ye skype yapıyordum, bu yüzden skype numarasını biliyordu. Samsung stratosfer telefonumda adını aradığımda bulunamadı. Ancak, başka bir yere gidiyorum, numarasını alıyorum ve koydum, ismini çıkar! Sinir bozucu!

Bugün çözdüm: o bir "kişi" olarak bakılamaz ama benim FAVORILER (!! Sık ama kontak değil ?? !!) ve ben "düzenlemek" (onun numarasını koyarak ve adı gelip kadar) o zaman diyor "olamaz düzenleme SNS veri", ki ben lazım nasıl bU mesaj dizisi. Yani evet, muhtemelen twitter, facebook, vb, ama tabii ki "Skype" da!


1

Bence Basit Bildirim Servisi

Böylece push bildirimleri (Skype, Google+, Facebook, Twitter, vb.) Kullanan platformlar için zaman zaman bu uygulamanın güncellendiğini göreceksiniz.

Kuşkusuz bir Network Security Professional olarak, S4'üm köklü olarak güncellendiğini gördüğümde bu beni duraklattı, ancak normal bir öğe olduğu ortaya çıktı.


0

Basit Ağ Hizmeti ~ Kaldırılmasını önermem. Bazen çöp olduğunu düşündüğümüz uygulamaların diğer uygulamalardan bazı bağımlılıkları vardır. Özel kurtarma işleminizde yedekleme yapmadığınız sürece sistem uygulamalarını silmeyi içeren boo boos'un düzeltilmesi zor olabilir. AMA Tanınmayan bir uygulamanın ne söylediğini veya ne yaptığını ve arkasına kimin geldiğini merak ediyorsanız veya paranoyaksanız ... Donkey Guard adlı harika bir uygulamaya bakmanızı öneririm. Diyelim ki FB sizi gizlice bulmak için GPS'inizi kullanmak istiyor. Eşek Guard, uygulamayı durdurur, yapmak istediği konusunda sizi uyarır. Ardından, reddetmek, işlevin uygulamaya izin vermesini veya kendi sahte bilgilerinizi göndermesini isteyip istemediğinizi sorar. Mine, FB'yi Playboy Mansion'a yerleştiren sahte GPS koordinatları vermek için kuruldu. Ya da ağınızın veri veya wifi'den olup olmadığını söyleyemekten kaçının. Hatta uygulamaların ISS sağlayıcısı da dahil olmak üzere veri hizmetiniz hakkında herhangi bir şey bilmesini durdurur ve konum üçgenlemesinden hücre kulelerini kullanmasını durdurur. Ayrıca, kesmek ve yasaklanmak zorunda kalmadan Ingress veya Pokemon gibi oyunlarda hile / kimlik sahtekarlığı için de çalışır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.