Google Play Hizmetleri Samsung telefonumda sürekli olarak beliren bir mesaj bırakmadı


37

Aşağıdaki mesaj Samsung Galaxy S4 telefonumun ekranında her üç saniyede bir görünmeye devam ediyor

"Maalesef, Google Play Hizmetleri durdu".

Aslında bir virüs mü yoksa Google Play Hizmetinde bir sorun mu var? Google Play Hizmetini devre dışı bırakmayı denedim, ancak ileti görünmeye devam ediyor. Telefonumda virüs taraması yapmak ve olası tüm güvenlik sorunları ve ayrıca Lookout ile ilgili beni uyarmak için Norton Mobile'ı çalıştırıyorum. Hiçbir şey almadılar. Bir önerisi olan var mı?


Norton size bir virüs bildirdi mi? Öyleyse, bırakma zamanı geldi: Android'de virüs yok (kötü amaçlı yazılım evet, ancak virüs yok). Güncellemeleri genellikle bu gibi durumlarda yardımcı olan Play Services'e kaldırmayı deneyin (bazen güncellemeler sorun çıkarır; siz çıkardıktan sonra yeniden kurulurlar ve o zaman belki daha temizdir, bu yüzden endişelenmeyin).
Izzy

Hiçbir Norton bana virüs bildirmedi.
LingLing6985

Verilen sebeplerden ötürü olacağından hiç şüphem yok. Anti-virüs uygulamaları tartışmalı bir şekilde tartışılıyor - genellikle çözdüklerinden daha fazla soruna neden oluyorlar. Onlara asla yalnız güvenme. Onların “kullanımları” vardır, verilir - ama asla bir kavramın bir parçası olmaktan öte. // Sorununuza geri dönelim: Güncellemeleri kaldırmayı denediniz mi? Bu yardımcı oldu mu? Yazdığım gibi (ve google-play-store-wiki'de listelenen birçok Google uygulamasıyla ilgili sorun için bulabilirsiniz ), bu genellikle olası bir çözüm olarak önerilmektedir.
Izzy

Bu bana yardımcı oldu: Ayarlar - Hesaplar - Google, hesabı kaldırın ve tekrar ekleyin.
Alexey Solonets,

Yanıtlar:


19

1. Çözüm - Google Play Hizmetlerini en son sürüme güncelleyin. Sen edebilirsiniz buradan indirebilirsiniz . Çok eski bir sürüme sahip olduğunuzdan veya sahip olduğunuz sürenin telefonunuzdaki geçerli Android sürümüyle çakıştığı için bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz.

2. Çözüm - Google Play Hizmetler önbelleğini temizleyin. Telefonunuzdaki Google Play Hizmetleri uygulaması, telefonunuza yüklenen tüm Google ve Google Play uygulamaları için bir çerçeve görevi görür. Önbelleğini temizlemeyi deneyebilir ve bunun sorunu çözüp çözmeyeceğini görebilirsiniz. Bu ekip üyelerimizden biriyle çalıştı! Bu hızlı ve kolay adımları okuyun:

Ayarlar> Uygulamalar'a gidin.
Tüm uygulamalar seçeneğine ilerleyin ve ardından "Google Play Servisleri" uygulamasına gidin.
Uygulama detaylarını açın ve "Zorla durdur" düğmesine dokunun.
Ardından, “Önbelleği temizle” düğmesine dokunun.

3. Çözüm - Google Services Framework önbelleğini temizleyin. Android cihazınızdaki Google Services Framework sistemi uygulaması, bilgileri depolar ve telefonunuzun Google sunucuları ile senkronize edilmesine yardımcı olur - Google Play Hizmetlerinizi çalışır durumda ve çalışır durumda tutar. Bu, uygulamayı kullanarak Google sunucularına bağlanamamanızın ve hata mesajı almaya devam etmemenizin nedenlerinden biri olabilir. Bu hızlı ve kolay adımları okuyun:

Ayarlar> Uygulamalar'a gidin.
Tüm uygulamalar seçeneğine ilerleyin ve ardından "Google Hizmetler Çerçevesi" uygulamasına gidin.
Uygulama detaylarını açın ve "Zorla durdur" düğmesine dokunun.
Ardından, “Önbelleği temizle” düğmesine dokunun.

4. Çözüm - İnternet bağlantınızı kontrol edin. WiFi ağınız Google’ın kullandığı IP adreslerinden herhangi birini engelliyor olabilir. Mobil verilerle aynı şekilde telefonunuzdaki WiFi özelliğini açmayı veya kapatmayı da deneyebilirsiniz.

Çözüm 5 - Bu demeden gider, ancak Android telefonunuzun basit bir yeniden başlatılması olabilir / tablet sorunu çözebilir.

Çözüm 6 - Bunu söylemekten nefret ediyorum ama sonunda, hiçbir hata olmadan kararlı bir özel ROM kurmak isteyebilirsiniz.


Hangi sürümü indireceğimi bilmiyorum
LingLing6985

2
Ashrith, Play Services kendilerini otomatik güncelle. Bazı deneysel "yeni sürümler" indirmeye gerek yok - özellikle yüklü olanla ilgili sorunlarınız yoksa ve özellikle güvenli olup olmadığını söyleyemediğiniz bir yerden değil. Bununla birlikte, önbelleği temizlemek, sorunun kendisi hakkındaki yorumumda kaçırdığım iyi bir nokta.
Izzy

5
Bu sorunu, yalnızca bu yanıtta belirtildiği gibi Önbellek yerine Google Play Servisleri Verileri'ni temizleyerek düzelttim.

1
Lütfen Çözüm 7'yi önerebilir miyim? - Google Play Servisleri uygulamasını fabrika varsayılan sürümüne ve güncellemeye geri döndürün. Bu sorunu çözmek için çalıştı. Bunu yapmak için Ayar -> Uygulamalar -> Tüm -> Google Play Servisleri -> Devre Dışı Bırak -> Fabrikaya Geri Dön'e gidin. Sonra tüm uygulama şikayet edince eski sürümü ile çalışmak olamaz, sürümünü güncelleyin.
David Waters,

Dizüstü bilgisayarımdan telefona USB üzerinden bağlanarak Samsung Smart Switch yazılımını kullanarak OS ve Play Servislerinin en yeni sürümlerini (kamuya açık, resmi) güncelledim. Bu bağlantıdaki yöntem 4'e bakınız: geeksquad.co.uk/articles/…
EleventhDoctor

4

Bu sorunu çözmenin yolu şöyle: APKMirror'a gidin , en son Google Play servisini bulun, sonra indirin ve kurun. Bu kadar. Herhangi bir sorun yaşıyorsanız Ayarlar → Uygulamalar → Tümü → Google Play Store → ardından Güncellemeleri Kaldır'a gidin .


4

Ben de bu sorunu yaşadım ve nedenini öğrendim. Bu nedenle, herhangi bir Google ürününe eriştiğinizde Google Play Hizmetleri doğru kullanılır.

Tamam, bu, bu hizmetleri kullanarak herhangi bir uygulamayı ne zaman oynarsanız, cihazınızın uyanık kalmasını ve / veya cihazın uyanık kalmasını gerektirir. Bir süredir Gizlilik Davranışını bu davranış için bir kısıtlama yapmak için kullandım, yani uygulamaların telefonumu uyanık tutmasını, kilitli / uyuyor olsalar bile.

Bu yüzden Gizlilik Görevlisine gittim ve "Her seferinde sor" ayarını yaptım ve ne biliyorsunuz, deli gibi patlamaya başladı.

Sonuç olarak: Google Play Hizmetlerini kullanmanız gerektiğinde - izin iznini "İzin Verildi" olarak ayarlayın, gerekmiyorsa - pilin çılgınca bitmesini önlemek istiyorsanız, o zaman " "Reddedildi.


2

Hata: Maalesef Google Play hizmetleri çalışmayı durdurdu. Sorun güncellemelerde. Bu sorunu Google oyun hizmetleri uygulamasından güncellemeleri kaldırarak düzelttim. Tüm Google uygulamalarım çalışmaya başladı. Geri döndüm ve güncellemeyi yeniden yükledim ve tekrar güncellemeyi bıraktığını söyledi. Ayarlar - uygulamalar - google oyun servisleri. Uygulamayı zorla durdur, önbelleği ve verileri temizle. Google uygulamalarınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve görün. Güncelleştirmeyi yeniden yüklerseniz tekrar çalışmayabilir.


Bu benim için çalıştı! Bunun neden reddedildiği hakkında hiçbir fikrim yok!
Fedor Steeman

1

Geçen hafta (OnePlus One) için uyandırma sorunları yaşamaya başladım ve bugün bu sorun googleplayservislere daraltıldı. Biraz arama ve okumadan sonra Privacy Guard'a girdim ve "Wake up" ve "Keep Awake" için izinleri kapattım. Telefonum 15 saniye sonra tekrar uykuya daldı, ancak daha sonra “Ne yazık ki Google Play Hizmetleri durdu” hatası sonsuz bir döngüde her 3 saniyede bir ortaya çıkmaya başladı.

Bu konuya kadar noktaları birleştirmedim (saatler sonra). Onaylamak için her birini ayrı ayrı açtınız. Culpit olan "uyanık tut". İkisi de tekrar açık durumda ve son güncelleme ile ilgili yanlış olana kadar telefonumun tekrar uykusuzluk yaşayacağını tahmin ediyorum.

Google oyun servislerinin bir şeyi kontrol etmeye devam etmesi ve telefonun uyanık kalmasını engellemesinin hata döngüsüne neden olduğunu düşünüyorum. Çıldırtıcı, ancak şunu söyleyebilirim ki döngü hatası, ekranı elle kapatmak zorunda kalmaktan çok daha kötü!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.