Bir uygulama kaldırıldığında, bir uygulamayla ilişkili veriler temizlenir mi?


30

Uygulamalar> Uygulamaları Yönet> uygulamasına gittiğimizde gördüğümüz bir uygulamayla ilgili veriler "Kaldır" a bastığımızda siliniyor mu veya kaldırıcıya dokunmadan mı kaldı?

Bunu sormamın nedeni, "Verileri temizle" yi ilk defa vuran ve daha sonra "Kaldır" ı tıklayan çoğu kişiden duydum, çünkü emin değiller; ve sonra kaldırın! Bu nedenle, kaldırmadan önce "Verileri temizle" seçeneğine ihtiyacınız var.


1
Verileri temizlediğinden eminim ama birazdan test edeceğim.
Matthew

Yanıtlar:


26

Matthew Read'in dediği gibi bir yorumda: evet, öyle. Tüm veri dizini silinir:

C:\Console2>adb shell ls /data/data/com.chessclock.android/
lib           shared_prefs

C:\Console2>adb uninstall com.chessclock.android
Success

C:\Console2>adb shell ls /data/data/com.chessclock.android/
ls: /data/data/com.chessclock.android/: No such file or directory

#Reinstalled from the Market at this point

C:\Console2>adb shell ls /data/data/com.chessclock.android/
lib

shared_prefsDizin sonuncu yoktur lsben Uygulama başlatılamadı çünkü liste, sadece bu nedenle henüz (o ilk açılışta varsayılan ayarlar) bunun için yaratılmış hiçbir tercihleri vardı, onu yeniden. Bunu sadece önceki kurulumun tercihlerinin hiçbir yerde muhafaza edilmediğini gösterdiği için işaret ediyorum.


12

Bu muhtemelen açıktır, ancak ... "USB depolama birimini değiştirme / silme" iznine sahip bazı uygulamalar önbellek vb. İçin dahili belleği kullanabilir ve uygulama silindikten sonra verileri mutlaka kaldırmayabilir. Yazmak için uygulamalar gibi çok açık dizinleri görmedim /sdcard/data/[package name]/, ancak çoğunlukla kullanmaları /sdcard/[app name]/ve fark etmeleri kolay olanları kullanırlar .


4
Aynı şekilde sdcard'a yazılan veriler de Clear Datadüğme ile silinmez , bu yüzden manuel olarak çıkarmanız gerekir. Yine de iyi nokta.
eldarerathis

0

Basit ve inandırıcı test ...

Süper Sudoku'yu yükledim, bir ayarı değiştirdim ve Uygulamaları Yönet veri verdi. Verileri temizlemeden kaldırdım, yeniden yükledim ve Apps Yönet hiçbir veri göstermedi. Ayar kaybedildi. Ancak, ayarın aynı işlemden sonra saklanacağını belirten birkaç kez dokümantasyon okudum. Bir kontrolü var olmalı.


Bununla birlikte, şu anda diğer cevaplarla çelişkili olduğu için, bununla ilgili belgelere de bağlantı verebilirseniz daha iyi olur.
Andrew T.

Tam olarak ne diyeceksin? "Diğer cevaplar" ile çelişmiyorum, aynı konuyla ilgili tek cevapla aynı sonuca ulaşan bir deney üretiyorum: yapılandırma dahil veri hafızası silindi. Diğer cevap, başka verilerin başka yerde kalabileceğini söylüyor. Kaldırma işleminden sonra yapılandırmayı korumayı garanti eden programlar gördüğümü ve nasıl yapıldığını bilmediğimi ekledim (/ sdcardX dosyasında değildi). Bu sadece ekran mesajlarında söylenebilirdi. Korkarım ki, bugünlerde artık tam anlamıyla uygun ve eksiksiz belgeler mevcut değil
Papou

Sorun değil, anlaşılan bir yanlış anlaşılma var. Ayarın aynı işlemden sonra yapılacağını belirten "belgelere" değiniyordum ve belgelerle resmi Android SDK belgesi anlamına geldiğini düşündüm, ancak yorumunuz sadece kafamı karıştırdı. Endişelenmeyin ...
Andrew T.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.