Bir APK dosyasını Google Play Store'dan nasıl indirebilirim?


79

Android cihazımdaki Play Store'dan uygulamaları indiremiyorum (belki bir ağ sorunu nedeniyle), bu yüzden bilgisayarımdaki bir uygulamanın APK dosyasını http://play.google. com / store ?


İlgili: Play Store'dan satın alınan APK'yi indirin . Cevabım orada kesinlikle "ücretsiz" uygulamalar için çalışıyor :)
Izzy

Neden Android-x86 projesini denemiyorsunuz? android-x86.org/download
Firelord

@Felelord çünkü duymadım = (teşekkürler, deneyeceğim =)
vladimir

Üzgünüm, ilk kez yorum yapmadan önce bunu kontrol etmeliydim. Android-x86 için resmi bir Play Store desteği olmadığı görülüyor. android-x86.org/documents/apphowto
Firelord

F-Droid veya apk4fun gibi bir APK sunucusunu kullanmayı deneyebilirsiniz
Tamoghna Chowdhury

Yanıtlar:


33

Bir APK dosyasını indirmenin kolay bir yolu yoktur. Ancak redphoenix89 APK'yi bir Chrome eklentisiyle indirmenin bir yolunu buldu. bexton bazı temizlik işlemleri yaptı ve bir rehber içeren sonuç elde edildi:

Kılavuzda SSL uyarılarını devre dışı bırakmanız gerektiğine değiniliyor, ancak SSL uyarılarını devre dışı bırakmadan bile APK'leri indirebilirim (Linux'taki Chromium 21.0.1180.81) Chromium 23 ile çalışan güncellenmiş bir sürümü https://github.com/Lekensteyn/ adresinde bulunabilir. apk-indirici .

Kurulum ve yapılandırma işlemlerinden sonra, aşağıda görüldüğü gibi Android Market için konum çubuğunda yeni bir düğme olacaktır. APK Downloader seçenekleri ekranına bilgilerinizi girdiğinizden bu yana sayfada oturum açmadıysanız bile çalışır.

Konum çubuğundaki APK Downloader

Chromium uzantısı tamamen açık kaynaklıdır (açıp Javascript dosyalarını kontrol edebilmeniz anlamında) ve şüpheli bir şey bulamadım.

Ayrıca kılavuzun sonundaki notu not edin:

Yasal Not / Feragatname

Son olarak, bu Chrome uzantısının kullanımının Google’ın Google Play Store’daki TOS'unu ihlal ettiğini lütfen unutmayın. Uyarılmıştın.


1
Son krom versiyonum 24.xxx üzerinde çalışmıyor, neden?
Sisir

@SisirKantiAdhikari "çalışmıyor" ifadesini tanımlamaktadır . HATA alırsanız : - Lütfen SSL hata uyarılarını devre dışı bırakın - Hesap bilgilerinizi kontrol edin (e-posta ve cihaz kimliği) , ardından hesabınızı kaldırmayı ve tekrar eklemeyi deneyin. Bu benim için çalışıyor.
Lekensteyn

Bütün bu birkaç kez yaptım. Hata hakkında fazla ayrıntı yok. "Hata: bu uygulamayı indiremiyor" yazıyor. BTW: ssl uyarısı devre dışı.
Sisir

1
@SisirKantiAdhikari 23> bu eklentiyi kırdı, sabit sürüm için bkz. Github.com/Lekensteyn/apk-downloader
Lekensteyn

1
@Lekensteyn Lütfen cevabınıza apkbucket.net/apk-downloader ekler misiniz ? Bu proje üzerinde daha uzun süre çalıştım ve şimdi kusursuz çalışıyor. Bir Android cihazı taklit eder ve sağlanan cihaz kimliğimi kullanır, orijinal APK'leri almak için giriş yapın. Kullanıcıların yalnızca uygulamanın Google Play URL’sinin paket sürümünü sağlamaları gerekir. Umarım bunu listenize eklersiniz.
Rehmat

34

"Google deneyimini" yaşamak gibi hissetmediğim ve söyleyebileceğim kadarıyla mümkün olmadığını düşündüğüm için bunu anlamaya çalışmak için çok fazla zaman harcadım. Etrafında çalıştım:

F-Droid depo ve Amazon Appstore gayet iyi korunur hem - Ya kullanışlı olan, yüklediğiniz uygulamaları, yönetecek. Benim başladığım yer orası.

Aksi takdirde, .apk’ı go-run pazarının dışında izler ve indiririm. Pek çok durumda, Android pazarı sizi bir geliştiricinin web sayfasına ve iletişim bilgilerine yönlendirecektir - .apk'ı web sayfalarında yayınlamazlarsa, istediğiniz zaman isteyebilirsiniz.

Kontrol etmeye değer iki cevap:

Açık kaynaklı Android uygulamalarını nerede bulabilirim?

Alternatif Android uygulama pazarları nelerdir?

PS. Unutmayın: .apk'tan uygulama yüklemek için bilinmeyen kaynakları ( Settings > Applications > Unknown sources) açmanız gerekir .

PPS. Bilgisayarınızda .apk dosyasını açtığınızda USB Debugging'i açmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Böylece .apk dosyasını telefonunuza kopyalayabilirsiniz.Settings > Applications > Development > USB debugging


8
Aygıta itmek için ADB kullanmıyorsanız apk yüklemek için USB hata ayıklama gerekmez. Aksi takdirde, cihaza aktarmak için USB yığın depolama modunu açabilir ve ardından dosya yöneticisi uygulaması aracılığıyla yükleyebilirsiniz.
Gautham C.

Ve eğer ADB kullanıyorsanız, * Bilinmeyen kaynaklara izin vermek "gerekli değildir: adb install <filename.apk>işi o zaman yapmanız yeterlidir .
Izzy

10

Diğerlerinin dediği gibi, doğrudan pazardan indiremezsiniz.

Google deneyimine sahip Android Telefonlar, Google sunucularına bir bağlantı sağlar; bu kanalın üzerinden Google’ın telefonunuza APK’yi indirmesini ve yüklemesini söyler.

Alternatif pazarlar ve web siteleri kesinlikle seçeneklerdir - lütfen uygulamanın pazar sürümünden değiştirilmediğini belirlemek zor olabilir. Ayrıca USB ağ veya wifi kullanabilirsiniz. USB ağı kök gerektirebilir.

Piyasadaki uygulama için ödeme yapmak zorunda kalırsanız, ancak diğer web sitesinden ödeme yapmazsanız, bu, uygulamanın muhtemelen orada bulunmaması gerektiğinin bir işaretidir: en iyi ihtimalle yasa dışı bir kopya ve en kötü niyetli kötü amaçlı yazılım yüklüdür.

(Amazon'un "günün ücretsiz uygulaması" ve "getjar altın uygulamaları" promosyonları bunun istisnalarına örnektir.)


10

Bildiğim kadarıyla, doğrudan web Market'ten indiremezsiniz, ancak diğer uygulama sitelerinde birçok uygulama bulabilirsiniz.


1
hangileri, örneğin?
kokbira

9

Potansiyel olarak yapabileceğiniz bir şey, android emülatöründe android pazarını elde etmektir (ki bu sizin yapabileceğinizi sanmıyorum, ancak bazı insanlar geçmişte yapmışlardır) ve apk'yi emülatöre indirmek. Daha sonra, verileri emülatörde /data/app/-.apk içinde bulabilirsiniz. Adb ile çekin ve adb ile cihazınıza kurun.

Ancak diğer yanıtlar gibi, önce uygulamayı satın almak için başka mağazalar (veya geliştirici web siteleri) bulmanızı tavsiye ederim.


9

Market.android.com sitesinden apk indiremezsiniz. Ama getjar'da birçok uygulama var ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Üstelik ücretsiz olarak "Altın" ödemeli uygulamalar bile var .. güzel
Irfan

1
Getjar artık PC'nizde apk'nizi çalmanıza izin vermiyor gibi görünüyor. Veya sadece belirli uygulamaların seçilmesidir.
Nicholi,

8

Örneğin bunun için Raccoon kullanabilirsiniz - kullandığım bir fantazi Java uygulaması:

Rakun
Rakun (kaynak: Tutonaut ; daha büyük değişken için resme tıklayınız)

Veya kullanım - uygulaması (sen bu durumda da aldım uygulamalara erişebilir, kendi kullanabilirsiniz ya bir Google hesabının kimlik bilgileri gerektiren rakun arkadaşı-app DummyDroid erişimi de sahte-cihaza dahil alternatif bir profil oluşturmak için aksi takdirde "cihazınızla uyumlu değil" uygulamaları. Harika ve hızlı çalışıyor. Yalnızca uygulamaları indirmek için değil, Meta Verilerini de kontrol etmek için (açıklama, izinler, boyut, son güncelleme): ayrıntılar GPlays aşırı web sayfasını kullanmaktan çok daha hızlı yüklenir;)


GÜNCELLEME: Geliştirme devam ederken, yeni yerler var:

 • Raccoon v4, burada Github deposuna sahip
 • Raccoon Web Sitesi (indirilenler vb.) burada bulunabilir

APK indirir mi? Yoksa tam APK indirir mi? Ben çok meraklıyım.
Shayan

Ayrıca, en son sürümü (3.7) indirmek istediğimde sadece kaynak kodu mevcuttu, .jardosya yoktu ve racoon v4.x yapılandırmak ve kullanmak için bu kadar acı verici bir dummydroid gerektiriyor (android ID vb.)
Shayan

1
@Shayan Nadiren kullanıyorum, bu yüzden söyleyemem. Ancak v3.7'yi "en son" olarak bulduysanız, yanlış yere bakmış olmalısınız. Bir yıldan (veya ikiden fazla) 4.x kullanırım. En son indirdiğim dosya *.jar4.7 idi (bu yılın nisan ayında). Rakun hakkında konuşursanız, bu :) - Oh, ne demek istediğinizi anlıyorum, Github deposu v3 ile güncellemeyi bıraktı. İşte v4 için bir tane ve işte indirilenler (cevabımı güncelleyecek).
Izzy

7

Apk dosyalarını http://play.google.com/store adresinden indiremezsiniz .

Uygulama almanın başka yolları da var (alternatif pazarlar, geliştirici siteler) ve "Bilinmeyen kaynaklar" ayarını açmanız şartıyla bunları manuel olarak kurabilirsiniz.


Peki, yapabilirsin; bkz. örneğin gplaycli ve Raccoon :)
Izzy

@Izzy: Tabii, APK dosyalarını almanıza izin verecek araçlar var, ancak doğrudan Google Play Store'dan doğrudan indiremezsiniz.
ale

3. parti araçları olmadan olmaz, demek istiyorsan - doğru. Ancak bu 3. parti araçlar, tam olarak Google Play Store API'sı ile yapıyor. Aynı şeyi kastettik, ancak kendimizi farklı ifade ettik;)
Izzy

5

Telefondaki Market'ten bir uygulama yükleyemediğim zamanlar oldu, ancak bilgisayarımdaki Market sitesini kullanarak uygulamayı yüklemesini söyleyerek indirmeyi başarabildim. Genellikle uygulama neredeyse hemen indirmeye başlar. Kullanmakta olduğunuz yönlendirici / ağ bir nedenden dolayı erişimi engelliyorsa işe yaramaz, ancak uygulama indirme işlemine izin verecek bir ağa erişir yüklenmez gerekir.

Market verilerinizi ve önbelleğinizi temizlemeyi deneyebilirsiniz. Piyasayı ateşlediğinizde Şartları tekrar kabul etmeniz gerekecektir.


1
OP bir indirme işlemini başlatmak istemiyor; OP .APK'yi PC masaüstünde istiyor.
Broam

1
@Broam OP, cihazlarındaki Market'in ağ sorunlarına geçici bir çözüm arıyor. PC'ye indirmenin bir seçenek olup olmadığını merak ettiler; Diğer olası çözümleri düşünmeyi reddettiklerini sanmıyorum. Gerçek problemini nasıl çözeceğini sormak yerine, düşündükleri ilk çözümün nasıl uygulanacağını sormanın klasik örneği.
Matthew

5

İlgili diğer gönderileri iki kez kontrol ettim. Ancak, henüz kimseden bahsetmediği anlaşılıyor. Aslında, olabilir apk dosyaları olsun.

Gerçek APK Leecher:

AFAIK, Bu sadece bir hafta önce anladım inanılmaz bir uygulama. Ancak, uygulama neredeyse 6 aylık. Gerçek APK leecher apk dosyalarını (sadece ÜCRETSİZ uygulamalar) android pazarından getirmek için java yazılmış bir programdır.

Temelde - Bu uygulamanın ana avantajı, çalışması için başka herhangi bir program gerektirmez. Anatomik olarak, Chrome uzantısına benzer şekilde çalışır (diğer yanıtların önerdiği gibi).

Programı (özellikle açtığınızda ilk başlangıç ), bu gmail hesabı bilgiler istenmektedir (yani) kullanıcı adı ve şifre, kendi ile birlikte benzersiz elle kullanarak alabilirsiniz cihaz kimliği ( Aygıt Kimliği sen 'vermezsen, app o yok). Açıkçası, onunla ilişkili hiçbir reklam / kötü amaçlı yazılım yoktur. "APK leecher" için googling , programın değerlendirmelerini sağlayan çok fazla sonuç atar .

Sadece bilgi alır, çünkü android pazarının "bu program ücretsiz uygulamalar almaya çalışan bir telefon " olduğuna inanmasını sağlar (böylece şartları ihlal eder ).


APK TOP :

Bu siteyi sadece 3 gün önce anladım . .Apk dosyalarını sağlamada çok iyidir. Ayrıca, karaborsa değil . Ücretsiz uygulamaların çoğu için, kendi bağlantısı ve ayrıca bir QR Kodu ile birlikte bilgi, inceleme, pazar bağlantısı verir. Kullanıcılar istediklerini seçebilirler. Bağlantı aynı zamanda dosyaları indirirken devam etme yeteneği sağlar.

Ücretli uygulamalarda, maliyeti ve piyasa bağlantısını görüntüler. 3 günlük tecrübeme dayanarak site benim için çok faydalı. Site geliştiricileri yeni uygulamalar (günde en az 10-15) veya uygulamaların daha yeni sürümlerini yayınlar.

Buradaki ana avantaj: Diğer birçok blogdan farklı olarak, bu site kendi bağlantısını kullanır (böylece istedikleri zaman sona ermeyeceklerdir).


5

APK Oynatıcı'dan APK indirmenize izin veren APK Downloader adlı bir çevrimiçi hizmet var . Ancak, bu yalnızca ÜCRETSİZ uygulamalar için çalışır; ücretli uygulamalar korsanlık sorunları nedeniyle desteklenmemektedir.

Hiç Google Play'in telefonunuzla uyumlu olmadığını düşündüğünü bulmak için ellerinizi en son oyuna dahil etmek istediniz mi? Belki bir snapdragon cihazınız yoktur, ancak eski bir cihazın hala kullanabileceğinden eminsiniz. Kindle Fire'a sahip olun ve yalnızca Amazon AppStore'dan daha fazlasına erişmek ister misiniz?

Şimdiye kadar sıkıştınız, ancak yeni bir çevrimiçi hizmet de APK Downloader adlı Chrome uzantısıyla birlikte geliyor; Google Play'den bir apk dosyasını cihazınızdan ziyade doğrudan masaüstünüze indirmenize izin veriyor.


2
Bu sayfada listelenen Chrome uzantısının, esasen benim cevabımda belirtilen, ancak casus yazılım eklenmiş açık kaynaklı APK Downloader'ın bir kopyası olduğunu unutmayın. Bu web servisini kullandığınız sürece, bu daha küçük bir sorun olmalı, ancak uzantıdaki davranışa dikkat edin.
Lekensteyn

@Lekensteyn Ne demek "casus yazılım eklendi"? Çevrimiçi APK Downloader'ı kullanmak güvenli değil mi?
landroni

1
Evozi'nin çevrimiçi APK indiricisinin kullanımının güvenli olduğunu iddia etmiyorum, kendiniz yargılamak zorundasınız. Ancak, açık kaynaklı bir projeye katılmak, faaliyetlerinizi izleyen bir kod eklemek ve daha sonra orijinal esere atıfta bulunmaksızın yayınlamak ve bu casus yazılım kodunu önceden bildirmeksizin, güven uyandırır.
Lekensteyn

2

Yalp Mağazası

F-Droid'de kullanılabilir.

Uygulamayı başlatırken oturum açmanız istenecektir. Sahte Yalp Mağazası hesabını kullanın:

farklı giriş yöntemleri

Giriş yaptıktan sonra mevcut güncellemeleri göreceksiniz. Uygulamaları aramak için uygun bir arama düğmesi var. Ayrıca, daha fazla seçenek arasından kategorilere göre uygulamalara göz atabilirsiniz. App tıklamak indirmek için bir düğme sağlayacaktır.

paket görünümü

Üzerine tıklamak Downloaduygulamayı Downloadsdizine indirir ve APK'yi yüklemeyi ister.


0

Apk Downloader'a benzeyen apksleri indirebileceğimiz bir apk-downloaders.com buldum (bazen Apk Downloader hata gösteriyor) buldum.

Örnek:

 1. Paket adını girin:

  Aşama 1

 2. Detaylar & indirmek için tıklayın apk:

  adım-2.1

  • Bilginin altında, indirmek için düğmeye bulacaksınız apk: üvey 2.2
 3. Alın apk: İndirme düğmesine tıkladıktan sonra sayfanın şöyle olduğunu göreceksiniz: Aşama 3

  • Ve indirme işlemi yakında başlayacak (bir dakika içinde): adım 4

Başka bir (hızlı) yol, paket adının doğrudan aşağıdaki adreste uygulanmasıdır:

http://apk-downloaders.com/download/dl.php?dl=<package-name>

Örnek: http://apk-downloaders.com/download/dl.php?dl=jackpal.androidterm


1
Bu site ne kadar güvenli? Güvenilir olabileceği ve .apkkesinlikle "istemediği" ek özellikler " olan dosyaların " gelişmiş sürümlerini "göndermeyeceğine dair herhangi bir referans (sırt çantalı truva atları ve benzeri)?
Izzy

@Izzy Önemli nokta. Bu sadece şantiye sitesi, güvenme referansı yok, sorumluluğunuzda dikkatli kullanın. (Bu siteyi gizlilik ve güvenlik endişesi olan uygulamalar için kullanmamanızı tavsiye ederim ) +1
Pandya

Yazık. Gerçekten de bazı "iyi referanslar" ı umuyordum, bazen .apkbaşka bir yerde bulunamayan bir müsait. Ama bunun için işaret ettiği hiçbir ünü bulamadığım için kullanmaktan her zaman tereddüt ettim.
Izzy

0

Google Play siteye erişmek için standart olmayan bazı bağlantı noktaları kullanıyor gibi görünüyor. Bazı modem / yönlendirici / ağ geçidi güvenlik duvarları bu portu varsayılan olarak engeller. Bu yüzden Google Play bazı LAN'larda çalışmıyor.

 • Racoon APK dosyalarını Google Play Store'dan indirebilen bir masaüstü Google Play istemcisidir. Platformdan bağımsız bir Java uygulamasıdır.
 • Total Commander (bir dosya yöneticisi uygulaması), bir cihaza kurulu uygulamaların APK dosyalarını kopyalamanıza izin verir. Onları bir SD karta kopyalayın ve uygulamaların yüklenmesi gereken herhangi bir cihaza taşıyın.
 • Android Polis, http://www.apkmirror.com/ adresinde arşiv APK dosyalarını tutar . Temiz.


0

Chrome için APK Downloader eklentisini çok daha uygun olduğu için önerebilirim . Google Hesabınızla giriş yapın, telefonunuzdan bazı veriler girin; Google Play Store web sitesindeki tüm uygulamalara basit bir "APK İndir" düğmesi ekleyecektir.

Bazı üçüncü taraf uygulamalara kimlik bilgilerinizi vermekte endişe duyuyorsanız, APK'yi indirmek mümkün değildir, çünkü herhangi bir aracın APK'yı alabilmek için google hesabına sahip bir telefon olarak tanımlayabilmesi gerekir. Emin olmak için kendiniz bir araç oluşturabilirsiniz, ancak bu muhtemelen şu anda bir seçenek değildir.


"Daha uygun" olabilir - ama a) Chrome kullanmadan çalışmaz (asla kullanmam) ve b) kapalı kaynak kodludur. Kimlik bilgilerimle açık kaynak kodlu bir araca güvenmeyi tercih ederim. Ve eğer c) araç bana zarar verirse, gidip devi görebiliyorum (aynı ülke ve çok uzak olmayan bir bölge;) // D) "APK'yi başka türlü indirmek mümkün değil": "Google oyunundan gelen kısıtlamalardan yoksun" . F-Droid veya Aptoide gibi başka yerlerden de indirebilirsiniz - benim uygulama listelerim çoğu zaman güvenli kaynaklara bağlantılar bile içerir :)
Izzy

Tabii ki, kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı. Ama benim için daha sonra APK'leri tek bir tıklamayla güvenilir bir kaynaktan APK
indirmeme

Bunun bir alternatif olmadığını söylemedim - farklı tercihlerimiz var :) Yine de, kimlik bilgileriyle ilgili çok keskin kısıtlamaları ("Google Play'den indirmek istiyorsanız") güncellemek isteyebilirsiniz.
Izzy
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.