Android telefon satın alın, Android'i kaynaktan yükleyin, Nexus S benzeri bir deneyime sahip misiniz?


11

Android'de yeniyim. Nexus S Samsung tarafından yapılmış olmasına rağmen, stok standart bir Android görüntüsüne (ne anlama geliyorsa) sahip olduğunu ve bu yüzden "saf" bir Google telefonu olarak kabul ettiğini anlıyorum. Herhangi bir Android telefon satın alıp kaynaktan temiz bir Android görüntüsü yüklesem (bunun mümkün olduğunu varsayıyorum ... Tamamen açık kaynaklı olduğunu duydum) o zaman etkili bir şekilde Nexus S ile "saf" bir Google deneyimi elde edebilir miyim? Nexus S ile karşılaştırıldığında, herhangi bir şeyden yoksundur muyum (yazılım açısından)?


sürücüleri kaçırırdınız.
Sathyajith Bhat

Yanıtlar:


13

Kısacası, herhangi bir telefona Google kaynağından bir stok resmi yükleyemezsiniz, çünkü bir görüntü üretmek için telefonun donanımı için tüm sürücülere ihtiyacınız vardır. Bunlardan yararlanabiliyorsanız, bir stok görüntüsü oluşturmak mümkündür, ancak birçok üretici bunları serbest bırakmaz.

Daha basit çözüm için çalışabilir bir telefon almak (Bir Nexus S veya Nexus One istemiyorsanız) siyanojen ve telefona Siyanojen görüntü flaş. Bu, saf Google deneyimine oldukça yakındır, çünkü üzerinde taşıyıcı veya üretici değişiklikleri yoktur, ancak bazı Cyanogen ekstraları vardır.


2
+1 CyanogenMod, Stok Android'i birçok telefona, ayrıca birkaç ekstra faydalı zil ve ıslık getiriyor.
Bryan Denny
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.