“Android OS” işleminin yüksek oranda pil kullanmasına ne sebep olabilir?


18

Android OS pil boşaltma hatası hakkında bir sürü forum gönderisini okudum. Bu noktada 'Android OS' işlemi pil istatistiklerinde büyük yüzdeler gösteriyor.

Benim için 2.3 Gingerbread kullanıyorum. Bluetooth veya GPS kullanmıyorum. Çoğu zaman 2G'deyim. Bazı günler pilden 40 saat çıkıyor. Pil kullanım ayarlarında bu günlerde, 'Android OS' işlemi pilin yaklaşık% 3'ünü kullanıyor. Ancak diğer günlerde benzer kullanım ile yaklaşık 8 saat alıyorum. Bu günlerde 'Android OS' işlemi pilin yaklaşık% 35'ini kullanıyor. Buna neyin sebep olduğunu gerçekten öğrenmek istiyorum.

Şimdiye kadar önerilen düzeltmeler:

 1. Yeniden başlat (Geçici).
 2. Pili birkaç dakika kapatın ve çıkarın.
 3. Pil istatistiklerini sıfırlayın.
 4. WIFI uyku politikasını değiştirin.
 5. Görev yöneticisi kullanma
 6. Flash şeyler telefona.
 7. İşletim sisteminin eski sürümlerine dönün (gerçekten bir düzeltme değil).

Bu sorunun kesin nedenini ve doğru düzeltmeyi bilen var mı? Yoksa bunun farklı insanlar farklı işler için çalışmasına neden olan birden fazla sorun olabilir mi?

İşte bazı konular:


Değeri için, bunu görmedim. Cihazınızı ve operatörünüzü mesajınıza ekleyebilir misiniz?
ale

Bu, hangi işletim sistemini kullandığınıza çok bağlıdır. 2.2 Froyo? 2.3-Recovery?
Şans

2.3 Gingerbread Koşu.
sickgemini

Neden inişler? Bu meşru bir soru. Kendim de dahil olmak üzere birçok Android kullanıcısı pil süresi ile ilgili sorun yaşıyor ve gözlem yoluyla, bazı telefonlarda pil tüketimi, pil şarjının% 30'undan fazlasını tüketen "Android OS" ile bağlı.
Ocak

Yanıtlar:


9

"Android işletim sistemi" ve pil tüketimi ile ilgili en az bir hata olduğuna inanıyorum . Sorunun nasıl yeniden oluşturulacağını ana hatlarıyla anlatacağım: (Motorola Flipout, Blur_Version.0.28.9_MB511.Retail.en.DE (telefonun satıldığı stok ROM), Android 2.1 ile test edildi.)

 • Tamamen şarj olmuş bir telefonla başlayın.
 • İndir Sesli (ücretsiz) uygulaması ve başlatın.
 • Ücretsiz kütüphaneden bir kitap seçin ve dinleyin.
 • Sesli kitapları arka plana gönderin, örneğin ana sayfa düğmesine tıklayarak.
 • Sesli Kitaplar uygulamasına, başlatmak için kullandığınız işlemle geri dönün; örneğin, uygulama çekmecesindeki simgeyi tıklayın. (Uygulamayı tekrar ön planda almanın tek yolu bu.)
 • Sesli kitap oynatmayı durdurmak için ne gerekiyorsa yapın. (Bir "kapatma oynatıcısı" düğmesi var, ancak asla kullanamıyorum, çünkü oynatıcı ekranına gitmeden önce oynatıcı duruyor / kayboluyor.)
 • Telefonu boşta bırakın. 8 saat sonra pil neredeyse bitecektir (<% 15). Android'in pil kullanım monitörü meyilli tüketimin% 33'ünü "Android OS" ile ilişkilendirir. Kalan kısım "hücre bekleme", "telefon boşta" arasında bölünür.
 • Telefonu kapat. Açık konuma getir. Şarj.
 • Telefonu boşta bırakın.
 • 8 saat sonra pil durumunu kontrol edin (>% 50). "Android OS" pilin bittiği anlamına gelmiyor.

Bunun Sesli Kitaplar oynatıcısında veya Android'de veya her ikisinde de bir hata olup olmadığı net değil. Ancak, bu normal bir davranış gibi görünmemektedir.


3

Sadece bu problemi yaşadım. Ben neden oldu bazı e-posta hesaplarını (ama uygulama) kaldırmıştı ve veri uygulamalarda "çalışan hizmetler" bir şey için anket devam etti düşünüyorum. Bu, "Android işletim sistemi" nin "pil kullanımı" nın% 43'ünü tüketmesine neden oldu. 8 saatten kısa bir sürede telefon öldü.

Uygulama "açık verileri" etkinleştirildikten sonra, yüklediğim ancak nadiren kullandığım tüm uygulamalarla da denedim. Sonra% 13'e düştü! "Kaldırılan" önbellek verilerinin onunla bir ilgisi olduğunu kanıtlar. Şerefe


2

Galaxy S2 ortamımda tarama takıldı ve pil kullanmadan gece 8 saatte tamamen bitiyor. Pil kullanımı şöyleydi:

 1. Android işletim sistemi - 30%
 2. Medya -% 28
 3. Ekran -% 25

Medya Depolama verilerini temizledim ve sorun çözüldü:

Ayarlar »Uygulamalar» Uygulamaları Yönet >> Tümü >> Medya Depolama >> Verileri Temizle


2

Ne fark ettim: medya tarayıcı başlar ve pili tüketir ve bilgisayarımla usb bağlantısını çıkardığımda Galaxy S2 cihazım uzun süre hızlı bir şekilde ısındı. 4.0.x'te de aynıydı (şu anda Galaxy S2'de 4.1.1 stokundan sökülüp stok aldım). Telefon belleğinde ve sdcard'da çok fazla medya dosyası var. Kök olmadan geçici çözümüm (çalışıyor gibi görünüyor):

 • Ayarlar> Uygulamalar> Tümü'ne gidin
 • "Medya Depolama" yı bulun, üzerine dokunun
 • "Devre Dışı"
 • "Zorla durdurma"

Düzenleme: Bu geçici çözümü kullandığımdan beri ne fark ettim:

 • zil sesleri çalışmıyor
 • Galeri uygulaması çalışmıyor
 • Video Oynatıcı uygulamasında wbogacz tarafından bildirilen hata var (teşekkürler)

Galeri ve zil seslerini biraz özledim ama medya tarayıcı sorunu benim için daha can sıkıcı olduğu için bu yöntemi kullanmaya devam ediyorum. Başka farklar fark edersem tekrar güncelleyeceğim.

Güncelleme: Birkaç ay sonra hala zil seslerini ve bildirim sesini özlüyorum ama onsuz yaşayabilirim. Bu arada Flash Bildirim uygulamasını yükledim ve çok seviyorum. :) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manzy.flashnotification


Bu öneri, "Video Oynatıcı" nın medya bulmakta başarısız olmasına ve "Galeri" nin telefondan fotoğraf görüntülemesine neden olur. Medya Deposunu Etkinleştirmek için geri yükleme ve Video Oynatıcı ve Galeri'yi açma kullanılabilirliği geri yükler.
wbogacz

Fark ettiğim başka bir soruna neden oluyor: Tercihlerde zil sesi ve bildirim sesi seçemiyorum.
Ray

1

Temel olarak kendi sorunuzu cevaplıyorsunuz.

Başlangıç ​​olarak BMitch ile gideceğim, bu bir hata DEĞİLDİR . Yüksek pil şarjı oranının çeşitli nedenleri vardır. Ayrıca kullandığınız firmware, android sürümü ve cihaza çok bağlıdır. Örneğin: Bir Samsung Galaxy 5 cihazım var. Başlangıçta Android 2.1 ve neredeyse 2 günlük oldukça zayıf bir pil ömrü ile geldi. Cihazımı köklendirdim ve şarj olmadan yaklaşık 3 günlük pil ömründe önemli bir artış gördüm. Sonra yakışıklı için özel bir ROM verdi ve pil ömrü 5-6 gün için muazzam bir şekilde arttı ve ben geri 2 gün aşağı gingerbread yükseltme. Ayrıca telefonunuzu nasıl kullandığınıza da bağlıdır.

 • Bazı uygulamalar arka planda çalışmaya devam eder ve pil ömrünü uzatır. Onlardan kaçınmayı deneyin. Alternatif çözüm bir görev katili kullanmak olacaktır.
 • Aşırı Veri kullanımı (WiFi / 3G üzerinden) de şarjı azaltır. İnterneti kullanmadığınızda wifi'yi kapatın ve 2G ağına açın.
 • Şarj etmediği için Bluetooth'u kullanmadığınızda kapalı tutun.
 • Herhangi bir harita uygulaması kullanmadığınızda GPS'i kapatın.
 • Ayrıca birçok insanın çalışmayı kefil ettiği bir yöntem var. Bu, pil kalibrasyon verilerini silmek ve sistemi yenisini yapmaya zorlamaktır. Ancak bu pil ömrünü uzatmaz. Biri akünün yanlış kalibrasyonunu düzeltir. Bu uygulama işi yapar.
 • Juice defender gibi bazı pil tasarrufu uygulamalarını kullanma. Temel olarak yukarıdaki görevlerin bazılarını otomatik biçimde yapar.

Umarım bunu açıklar.


Teşekkürler. Yardımcı olsa da, bunların çoğu sadece genel pil tasarrufu önerisidir. Özellikle 'Android işletim sistemi' sürecini bulmaya çalışıyordum. Soruyu daha iyi açıklamak için biraz güncelledim.
sickgemini

Bu soruya tamam, bu gerçekten çeşitli faktörlere bağlı. Yalnızca örnekler ve bazı durumlar sağlayabilirim. Örneğin, galaksi 5'teki zencefilli kurabiye, özellikle yönlendirme sensörü açıkken çok fazla pil kullanır çünkü ekranın yenileme hızı anormal bir şekilde artar. Benzer şekilde her ROM'un muhtemelen kendi sebebi olacaktır. Muhtemelen ROM'unuzun geliştirici ekibini sorgulamalısınız.
Abhirup Manna

Ağ kaybı üzerindeki birçok kötü kodlanmış uygulama, bağlantı geri gelinceye kadar sürekli yoklamayı sürdürür, bu da büyük pil tüketimine neden olabilir.
Aadi Droid

0

Cep telefonunuzun pilinin hızlı bir şekilde ölmesinin bir başka nedeni, cep telefonunuzun her zaman arka planda çalışan bir casus programı indirmek zorunda olan biri tarafından izlenmesi veya hatalandırılmasıdır. Ve cep telefonunuzun pilini daha çabuk bitirir. Telefonunuzdaki şüpheli programları kontrol edin.


Bu doğrudur, herhangi bir arka plan işlemi için pilin bitmesi meydana gelir. Örneğin bir "casus" programına kasıtlı olarak işaretlemek veya işaret etmek, beni gizli bir faaliyet olan "casusluk" ın doğasını düşünmediğinizden şüpheleniyor. Böyle bir uygulamayı gizlice yerleştiren herkes, uygulamanın daha etkili olması için sistem çekimlerinde mümkün olduğunca hafif bir etki olmasını ister.
wbogacz

-1

Bir hata demeden başlayın. Pil kullanımının birçok nedeni vardır, tıpkı elektrik sayacının dönmesine neden olacak birçok şey olduğu gibi. Kötü bir uygulamanın kaldırılması gerektiği gibi bir kısa devrenin düzeltilmesi gerekir. Görev yöneticisi, birisinin arkanızda koşmasına ve ışıkları kapatmasına benzer. CFL ampullere geçiş yapabileceğiniz gibi mevcut sistemden daha fazla yararlanmak için çeşitli ayarlar yapılabilir. Tek bir düzeltme yok, çünkü tek bir sebep yok.


Gerçekten Android OS işleminin neden bu kadar yüksek bir pil yüzdesi kullanacağına dair daha spesifik bir şey mi arıyorsunuz?
sickgemini

1
@sickgemini, OS = İşletim Sistemi, tek bir anahtarla basit bir şey değil. Bazı kişilerin askıya alınmayan hatalı uygulamalarla ilgili sorunları, diğerlerinin donanım sorunları veya belki de bir ağ sorunu vardır. Her şey işletim sistemine dokunur ve işletim sistemi her şeye dokunur ve bunlardan birinin arızalanması ve sıkı bir döngüye girmesi halinde CPU yulacaktır. Sorunu herkes için çözecek kolay "özel" bir cevap yoktur.
BMitch
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.