Bir kısayoldan veya uygulamadan Chrome'da yeni bir sekme açma


14

Sorun

Android 5.1.1'e güncellemeden bu yana, yeni uygulamalarla birleştirilen yeni sekme değiştiriciyi kullanmaya başladım, ancak kromu her tıkladığımda, son sekmeyi yalnızca yeni bir sekme açmak için açmasını beklemek zorundayım ve istersem eski sekmeyi son uygulamalardan açabilirdim.

Kullanmak için bir yer işareti oluşturmaya çalıştım: boş, yeni sekme sayfasından olduğu gibi herhangi bir yer işaretine veya geçmişe erişemiyorum, ancak doğrudan yeni sekme sayfasına bağlantı oluşturmaya çalışırken bir yöntem bulamıyorum hangi çalışır.

"About: newtab" komutunu kullanma Başlatıcımda son uygulamalarda Chrome olarak görünen şeffaf bir kaplama var.
Chrome: // newtab veya chrome-native: // newtab kullanarak Başlatıcıdan "Uygulama yüklü değil" şeklinde bir tost alıyorum.

Chrome'u yeni bir sekmeye açan hiçbir kullanıcı arayüzü olmadan basit bir uygulama oluşturmayı veya tıklandığında yeni bir sekmede açmak için Xposed'i kullanmayı düşündüm, ancak bu konuda nasıl emin olacağımı bilmiyorum.

Soru

Sistemde Chrome'u "chrome: //" bağlantıları için bir işleyici olarak eklemek üzere değiştirebileceğim bazı dosyalar var mı?

Başlatıcımda chrome için yeni bir sekme açmak üzere bir kısayol oluşturmak için başka hangi yöntemi deneyebilirim?

Daha fazla bilgi

  • Test Edilen Başlatıcılar: Nova Launcher, Google Asistan Launcher
  • Chrome Sürümleri: Chrome 45.0.2454.94, Chrome Beta 46.0.2490.34
  • Android Sürümü: 5.1.1 LMY48M
  • Cihaz: Nexus 5

Denediniz mi am start -n com.android.chrome/com.google.android.apps.chrome.ChromeTabbedActivity -d "about:newtab" --activity-clear-taskkök izinlerle (hiçbir satır sonları vardır)? Tam olarak ne istediğini karıştırsam da. Bu komutu yürütecek bir uygulama kısayolu oluşturabilirsiniz. Burada işi yapabilen birçok otomasyon aracı var. İlgili: Android'de Chrome'u komut satırından açabilir miyim?
Firelord

@Firelord Bu komutu çalıştırmak için bir kısayol oluşturmak için Tasker'ı kullanmayı denedim, ancak bunu sadece sonuç olarak verdi: Başlangıç: Amaç {dat = about: newtab flg = 0x8000 cmp = com.android.chrome / com.google.android. apps.chrome.ChromeTabbedActivity} Hata türü 3 Hata: Etkinlik sınıfı {com.android.chrome/com.google.android.apps.chrome.ChromeTabbedActivity} mevcut değil.
Jsilvermist

Etkinlik adını göründüğü gibi değiştirdiler. Revize edilmiş komut:am start -n com.android.chrome/org.chromium.chrome.browser.ChromeTabbedActivity -d "about:newtab" --activity-clear-task
Firelord

@Firelord Revize edilmiş komutu kullanarak artık herhangi bir hata almıyorum, ancak komut çalıştırıldıktan sonra ekran ördekler bir etkinlik başlatılıyormuş gibi hafifçe görünüyor, ancak hiçbir şey görünmüyor ve son uygulamalar menüsünde hiçbir şey yok. Hem Tasker hem de Terminal Emulator kullanılarak test edilmiştir.
Jsilvermist

Android 5.0.2'imde çalışıyor, ancak Android 5.1.1'de davranış düzensiz. Arka arkaya, tek sekmeli bir pencere başlatır ve komutu bir daha denediğimde, arka planda önceki tüm sekmeleri içeren pencereyi gösterir. Neye sebep olduğunu bilmiyorum. Chrome v45.0.2454.94 çalıştırıyorum.
Firelord

Yanıtlar:


3

Android 7.1 (API seviye 25) ve üstü için çözüm

Uygulama Kısayollarını destekleyen bir başlatıcı kullanıyorsanız :

  1. ChromeKısayolları getirmek için simgeye uzun basın .
  2. New tabKısayola uzun basın ve istediğiniz konuma sürükleyin.
  3. ChromeYeni bir sekmeyle başlatmak için yeni kısayolu kullanın .

1
+1. Bu çalışıyor. Android'de herhangi bir yerden yeni sekmeyi başlatmak için Susam uygulamasını kullanıyorum ve Android 7.1'deyim.
Firelord

0

Ayarlardan 'Sekmeleri ve Uygulamaları Birleştir'i kapatmayı deneyin. Ardından, pencerenin üst kısmındaki + simgesini kullanarak yeni bir sekme açabilirsiniz. Tüm sekmelerinizi görmek için üst bölmeyi aşağı kaydırın.


Alakasız cevap. Bence cevap bu soruya benzer:
Kısayoldan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.