ADB sürekli bağlantıyı keser, cihazı çevrimdışı gösterir


36

Buraya mı yoksa ana Yığın Taşması'nın mı gitmesi gerektiğinden% 100 emin değilim, ancak benzer bir sorunla daha özel deneyime sahip birini yakalayabileceğimi umarak bu alana girmeye karar verdim.

Samsung Captivate var (eksi berbat GPS gibi). Bunun için biri evde, biri işte olmak üzere 2 farklı bilgisayardan geliştirme yapıyorum. Makinelerin ikisi de Windows XP, Service Pack 3, 32 bit. Aynı Samsung sürücüleri yüklü, Eclipse, vb aynı sürümleri var. Telefon şu anda Serendipity modunu çalıştıran, ancak bu sorun stok firmware aynı.

Ev makinem (sorun olan) bir Athlon 64 2.2 GHz. İş makinem Core 2 Duo, modeli hatırlamayın.

İşyerinde her şeyi yapabilir, sdcard'ı telefona monte edebilir ve kolayca kopyalayabilir, itmek, çekmek, kaldırmak, yüklemek için adb kullanabilirsiniz. Ddms'de hata ayıklayabilir, Eclipse aracılığıyla yükleyebilirim, vb.

Evde, bilgisayarı ve telefonu yeniden başlatıp Eclipse'i açmadan bir komut istemi açarsam, adb aygıtlarını yazarak aygıtı görebilirim. Genellikle o zaman, logcat'i temizleyebilir ya da logcat'i oldukça stabil çalıştırabilirim. Eclispe'i (geliştirme IDE'm) açar ve yeni bir uygulama derlemesi çalıştırmayı denersem, genellikle bağlantıyı kaybederim. Aynı şey dosyaları montaj yoluyla veya adb ile pull kullanarak da kopyalamaya çalışırsam olur. Bazı dosyalar kopyalanır ve aniden bağlantı kesilir ve cihaz adb olarak çevrimdışı mı, yoksa listede hiç gösterilmez veya çevrimdışı olarak iki kez listelenir. Telefonu yeniden başlatmak bazen yardımcı olur, ancak her zaman değil. Eclipse'i ve diğer uygulamaları kapattığım, telefonumu yeniden başlattığım ve hala cihazı algılayamadığımı söyleyen zamanlar var. BEN' adb kill-server ve adb start-server kullanacaksınız ancak bu genellikle yardımcı olmuyor. Avast'ı evde antivirüs için kullanıyorum, fakat antivirüs kullanmadan denedim ama aynı şey. Geçenlerde bir sabit sürücü kazası nedeniyle Windows'u yeniden yükledim ve aynısıydı. Kulemdeki her farklı USB portunu denedim.

Umarım ÇOK çok kimse bir buçuk senedir bununla uğraştığımın bana neyin yanlış olduğunu söyleyebilir ve aklımı kaybetmeme neden oluyor.

-Jeremiah


1
Benim de benzer bir problemim var, fakat evde kullandığım kablo üzerinde sadece gevşek bir bağlantı var
cjk

2
USB kablosunu çıkarıp yeniden taktığımda sorun kayboluyor. Bunun bir kablo sorunu mu yoksa bir tür zaman aşımı sorunu mu olduğunu bilmiyorum. Herhangi bir ipucu var mı?
Trojan.ZBOT

Bu her zaman başıma geliyor, ama ne sebeple olursa olsun, sadece arabada debug yaparken. Tuhaf.
Dave Jensen,

Aygıtla birlikte verilen USB kablosum hata ayıklama sırasında bu sorunla ünlüdür. Şarj olsa iyi. Her neyse, eski (ve tesadüfen daha kısa) USB kablosuma geçtim ve şimdi çalışıyor.
Piksel

Pixel 2 ve Macbook ile aynı sorunu USB C tipi kablo My USB C orijinal Google'dan biridir 15 inç 2018 Pro
ericn

Yanıtlar:


23

USB 3.0 portundan USB 2.0'a geçmek benim için sorunu çözdü. Dizüstü bilgisayarların çoğu bugünlerde her iki port türüyle birlikte geliyor.


1
günümü kurtardın. Eski telefonlar
APK'yi

Benim için de aynı sorun. Aynı zamanda daha yeni bir cihazdı ... Ancak 3.0 bağlantı noktasına takıldığında sürekli olarak bağlantısı kesildi. 2.0 portuna taşımak harika çalıştı.
Shawn Lehner

Şaşırtıcı, sorunun USB portunda olduğunu asla düşünmedim.
fangzhzh

Evet. @Cbatbatize ile aynı problemi yaşadım. Cihazın beğendiğini bulana kadar USB bağlantı noktalarını değiştirmek zorunda kaldım. Daha yeni cihazların aynı portlarda sorun yok, ancak Android Studio bir APK kurmaya çalıştığında eski cihazın bağlantısı kesiliyor.
aroth

7

Cihazınızı elektrikli bir USB hub üzerinden bağlayın. Yeni elma macbook'ları da dahil olmak üzere bazı makinelerde, USB bağlantı noktalarında ADB'nin sürekli olarak bağlantı kesmesine neden olan yeterli güç yoktur.

Cihazınız köklü ise, bunu wifi üzerinden adb'ye bağlayabilirsiniz. Bu çok rahat, kablolu USB'den çok daha fazlası. Elbette her zaman köklü bir cihazınız yok.


1
İlginç. Dışarıdaki herhangi biri, macintosh taşınabilir bilgisayarlarda, bağlı cihazlara yeterli güç sağlamayan problemler mi yaşıyor?
Scott Biggs

2
Tcp ip adb için WIFI'a ihtiyacınız yok. telefonda adb'nin tcp / ip üzerinden dinlenmesini sağlamak için önce çalışan bir usb adb'a ihtiyacınız var. o usb adb bağlantıda ile adb bağlantı your.phone.ip.number yazın adb TCPIP 5555, bağlantı kesme usb yazın
Lassi Kinnunen

Bugün sadece bununla karşılaştığıma inanamıyorum. Bir MacBook Pro'm var (Retina, 15-inç, Geç 2013) ve bu sorunu aylardır yaşadım ve internet üzerinden aradım. Galaxy S6'm rasgele bağlantı keserdi (çoğu zaman bir saniyenin kesirinde, her zaman bağlantıdan sonra bir dakika içinde). Ben sadece bir USB hub ve bam üzerinden takılı! Sadece işe yarıyor. Teşekkürler, @grebulon.
Pawel Decowski

İlgili olup olmadığından emin değilsiniz, ancak yalnızca bir MacBook Pro'daki (Retina, 15-inç, 2012) sol USB bağlantı noktasından sağ USB bağlantı noktasına geçilmesi sorunu açıkça çözdü!
Jcaron

3

Bu beni yıllarca rahatsız ediyordu. Logcat kaybolur veya telefonun ADB'yi düzgün görebilmesi için USB'ye yeniden bağlanması gerekir.

Benim için işe yarayan şey bilgisayarımdaki arka USB portlarından birini kullanmaktı. Önde olanlar muhtemelen tehlikeli bir hub'dan veya belki tehlikeli bir USB hub yazılımından geçiyordu. Öyleyse ön USB bağlantı noktalarını kullanıyorsanız, arkadakileri deneyin.


1

Aynı sorunlarım vardı ve aynı zamanda logcat'ım Eclipse’de güncelleme yapmayı bırakıp durdu. Darky'nin ROM'una geçtikten sonra stabilite çok daha iyi oldu. Yine de, her şimdi ve sonra cihaz kayboluyor, ancak genellikle USB'yi yeniden taktıktan sonra yeniden beliriyor. Bilgisayarım sizinkinden biraz farklı (Atom D525, Win7), bu yüzden tek bir cihaz / işletim sistemi ile sınırlı olmadığını onaylayabilirim.

ROM’u yeniden başlatmanızı veya mümkünse güncelleme yapmanızı öneririm. Veya telefonunuz için özel bir hata olup olmadığını görmek için başka bir telefonla deneyebilirsiniz. Öte yandan, ADB en sağlam yazılım değildir, bu yüzden sadece can sıkıcı hıçkırık olabilir.


Bir arkadaş deneyebilirim Vibrant ... bu bir düşünce ... hala, Rom'un bir sorun olduğuna emin değilim çünkü her şey hem stok yazılımı hem de Serendipity'de aynı şekilde davrandı ... Firefly'ı denemek için meraklıyız ... göreceğiz.
Maximus

1

Bana göre, evde bazı kötü donanım veya sürücüleriniz var. Çalışan Kies ile ilgili hiçbir şeyin olmadığından emin olun; Kies + Samsung Windows Drivers, USB bağlantısında makineler arasında farklılık gösteren düzensiz davranışlara neden görünüyor ...

Önce farklı USB portları ve kabloları deneyin, tho.


Burada hemfikir olmaya meyilliyim ... Temelde ev bilgisayarımla (uyumsuz / anakart / usb portları) uyumlu olmayan bir şey olması gerektiğini düşünüyorum. Yine de başka bir usb cihazla bir sorunum olmadı ... Her iki yerde de aynı kabloyu kullandım ... çok iyi ... Sanırım sadece vidalıyım. Ev makinemi yeni bir mobo ile yenileştirmekten bir saç uzağım ... bu yüzden bunun gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum. Yine de berbat bir durum, dürüst olmak gerekirse daha hızlı bir makineye ihtiyacım yok, özellikle yoğun olmayan gelişme ...
Maximus

1

Windows 8'de Cyogenmod 11 çalıştıran Nexus 4'ümde de aynı sorunu yaşıyordum. Bir USB ayırıcı kullanıyordum ve telefonum LogCat / DDMS tarafından tanındıktan birkaç saniye sonra bağlantım kopmaya devam edecekti. Makinemde fiziksel bir bağlantı noktasına geçmek hile yaptı. Benim durumumda ön USB bağlantı noktaları iyi çalıştı.


1

Bu bağlantıyı kes ile yeniden bağlantı sorununu yaşıyordum.

Sorunumu Windows USB ayarlarında çözdüm:

1- Open device Manager.
2- Human interface Devices.
3- Right click in one of them or double click.
4- go to power management.
5- Uncheck the option of "Allow the computer to turn off this device to save power" than OK.
Note* try to use step #3-5 on all available option*

( http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1783536/usb-ports-disconnecting-reconnecting.html adresinden )


1

LG G3 hatmi kullanıyorum. Nedenini bilmiyorum, ama ne zaman Developer options > Networking section > Select USB Configuration > MTPdüzelttim.

Ondan önce, telefonumu bilgisayarıma bağladığımda, sürücü yükleme penceresi her zaman başlangıçta dondu, ancak MTP bağlantısına geçtiğimde, sürücü yükleme penceresi hemen tanıdı ve telefon simgesi bir LG telefon simgesine dönüp kurulumu tamamladı. .


Müthiş! Burada tüm bu cehennem deneyin ve hiçbir şey düzeltmek. Bu sadece bir çekicilikti! Ben, bazı garip bir konu olmalı seçeneği "" Şarj" ve düzeltmek koymak ama şimdi işler için güvenli hayatım Daniel!
jfcogato

1

Yeri bulun android-sdk-windows\platform-tools.

Komut İstemi'ni açın ve aşağıdaki komutları çalıştırın:

cd c: \ android \ sdk \ android-sdk-windows \ platform araçları
adb.exe kill-sunucusu
adb.exe başlangıç ​​sunucusu

Bu adımlar sorununuzu çözebilir.


unutma, senin android-sdk-windows dizini belki farklı. dize kendiniz değiştirmelisiniz => c: \ android \ sdk \ android-sdk-windows \ platform-tools
msolak 0

1
OP şunu yazdı: " adb kill-server ve adb start-server kullanacağım ancak bu genellikle yardımcı olmuyor ".
Firelord

Bu bir çözüm değil, bir çözümdür.
dm78

0

Burada aynı sorun; Gnu / linux üzerinde adb ek sürücü kullanmadan kullanıyorum.

Geçici Çözüm: USB fişini çekin ve çıkarın

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17111464#post17111464


Şu anda benim çalışma yöntemim (ve hala berbat olduğunu düşünüyorum) Eclipse'i kurmak, kapatmak ve adb cihazlarına girinceye kadar fişe takmak ve cihazı açmak. Birden fazla şovum varsa, kill-server adb, ardından cihazları takın ve adb ekleyin. Son derece sıkıcı.
Maximus

2
Sinir bozucu bir şekilde, bu bağlantı, bu konuya bağlantı veren başka bir yığın değişim sitesine bağlantı içeren bir foruma gider.
bahamat


0

MacOS Sierra'ya güncellendiğinde aynı semptomlarla ilgili farklı bir sorun. İşte bir geçici çözüm betiği:

#!/bin/bash

cat << EOF
###########################################################
# Workaround adb disconnecting issue on macOS Sierra
#
# More info:
# https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=219085
# credits to: hans...@meetme.com, vs...@google.com
###########################################################

EOF

function monitor_adb () {
  adb start-server
  echo "[$(date)] adb started"

  while [ "$(adb shell echo 1)" ]; do sleep 5; done

  echo "[$(date)] adb is broken, restarting"

  adb kill-server
  adb start-server || adb start-server
  adb reverse tcp:8081 tcp:8081
}

while [ true ]; do time monitor_adb ; done

Bu benim için çalışmıyor. Kill / start sadece şanssız döngüler. MBP Retina 2015 Yosemite, S6 Edge FYI ile birlikte.
Adam K Dean,

1
Buna artık ihtiyaç duyulmamalı. Hata 24.0.4 veya sonrasında düzeltildi. Burada görüldüğü gibi: code.google.com/p/android/issues/detail?id=219085
nilsi 16:16

0

Aynı sorunu yaşadım ancak yalnızca Android 6/7 cihazlarda ve Mac ana bilgisayarında. Çözüm şuydu: cihazı 'Şarj ediyor' dan 'Dosya aktarma' moduna geçirin.


0

Aşağıdaki iki çözüm benim için çalıştı.

İkisinden birini veya her ikisini de deneyebilirsiniz.

  1. Cihazı yeniden başlat.
  2. Bazı dahili depolama alanını boşaltın (Çoğu durumda çalışır).

0

İşte cevabım ile adb pulldayalı emülasyon geçici çözüm adbve dd. Bağlantı kesildiğinde, sürekli olarak yeniden dener ve indirmeye devam eder.


0

Bu, adb bağlantısını her zaman açık bıraktığınızda, adb oturumunu kullandıktan sonra bağlantınızı kesmeniz, basitçe bağlantıyı kesmeniz için gerçekleşecek

adb disconnect <ipaddress>

ipadresi yerine, adb connect ile aynı olan android cihazın ipini kullanabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.