Eski Android telefonu mu kullanıyorsunuz?


10

Eski bir Android telefonu yeniden kullanmak için bir şey olup olmadığını merak ediyordum? HTC Thunderbolt cihazımı aldığımdan beri etrafta oturan bir Motorola Droid 1 cihazım var. Telefonu hücre radyosu devre dışıyken "PDA" olarak kullanmanın bir yolu var mı? Düzgün bulur aile üyesi var.


4
Her zaman aile üyesi arkadaşınızın da bir telefon olarak kullanmasına izin verebilirsiniz ...
cjk

Yanıtlar:


4

Telefonun tüm işlevlerini (elbette operatör tabanlı arama hariç) bir operatör sözleşmesi olmadan da kullanabilirsiniz. Ancak, hücre radyosu pili çok fazla yiyecektir! Radyoyu kapatmak için, çevirin *#*#4636#*#*, aşağı kaydırın ve "Radyoyu kapat" düğmesini tıklayın. Bluetooth ve WiFi normal şekilde çalışmaya devam eder.

Telefonunuz köklü ise, açılışta radyoyu otomatik olarak kapatacak bir komut dosyası ayarlayarak radyoyu gerçekten kapatabilirsiniz:

 • SD kartınızın kökünde şu metni içeren bir metin dosyası olarak bir komut dosyası oluşturun:
  #! / Sistem / bin / sh
  #! / Sistem / bin / radiooptions

  Radyoopsiyonlar 1
 • Script Manager uygulamasını yükleyin.
 • Komut Dosyası Yöneticisi'ni açın ve oluşturduğunuz komut dosyasını seçin.
 • "Kök olarak çalıştır" seçeneğini ve "Önyükleme sırasında çalıştır" onay kutularını işaretleyin.
 • "Kaydet" düğmesini tıklayın ve ardından test etmek için "Çalıştır" ı tıklayın.

Bunu tam olarak eski og Droid'imle kendim yapıyorum ve kaza geçirdiğimde kayıt yapmak için sürüş yaparken bir gösterge paneli kamerası olarak kullanıyorum.


çok güzel, bu aslında eski telefonu yeniden kullanmaya değer yapar çünkü hücre ağından izole edebilirim. Teşekkürler.
ianc1215

Galaxy Fame s6810p radiooptionsvarsayılan olarak ikili dosyaya sahip değildi . adbKabuk üzerinden yüklendi. İkili argümanı el ile çalıştırdığımda, 1hücre radyosu durum çubuğunda belirtildiği gibi birkaç saniye kapanır, ancak geri döner ve hücre kulesine yeniden bağlanır. Ben radiooptionsönyükleme sonra SSH üzerinden elle çalıştırıyorum , belki de sorun budur.
davide

11

Artık telefon hizmeti olmayan orijinal bir Motorola Droid'im var, ancak bir WiFi cihazı olarak harika çalışıyor. Telefon görüşmeleri ve metinler dışında neredeyse her şeyi yapar. Android MArket çalışıyor, Amazon App Store çalışıyor. Google Haritalar, bir haritanın 10 mil karelik alanlarını önbelleğe alma özelliğine (Labs menüsünün altına bakın) sahiptir. Ardından, İnternet bağlantınız olmadığında bile nerede olduğunuzu görebilirsiniz. Başlangıçta WiFi kapsama alanına sahip olduğu ve kurstan çıkmadığım sürece benimle bir yere gitmesini bile sağladım. Tarayıcı çalışıyor. WiFi Analyzer çalışır. Sadece WiFi olsa bile hala harika bir cihaz.


2

Evet, sadece Uçak moduna al. Güç düğmesini bir saniye basılı tutun ve açılır menüden seçin.


Wifi yine de uçak modunda çalışır, ancak Bluetooth çalışmaz.
Broam

@Broam: Wifi uçak modunda çalışmıyor
Lie Ryan

@Lie Hangi telefonda? SGS'imde iyi çalışıyor (Uçak Modunu açmak WiFi'yi kapatacak, ancak tekrar açılabilir) ve okuduğum her şey Droid için de doğru olduğunu söylüyor.
Matthew

@ Mathew Oku: Ben de öyle dedim; Uçak modu etkinken Wifi çalışmaz, yani uçak modu etkinken Wifi devre dışı bırakılır.
Yalan Ryan

4
@Lie Airplane modu, WiFi tekrar açıldığında açık kalır. Mobil ağı Uçak Modu ile kapatabilir ve ardından cep telefonunu bekleme modunda daha az pil harcarken kullanmaya devam etmek için WiFi'yi açabilirsiniz; WiFi yapar Uçak Modu aktif olduğunda işi.
Matthew

0

SIM kart çıkarılmışsa, kablosuz olarak PDA, MP3 / video oynatıcı, cep oyun cihazı veya hatta mini web tarama tableti olarak sorunsuzca kullanabilmeniz gerekir. Bu, eski iPhone'larını aile üyeleri için iPod Touches olarak yeniden kullanan kişilerle tamamen aynıdır.


Bu bir CDMA telefon, SIM kart yok.
ianc1215

0

Telefon bir operatör sözleşmesinin parçasıysa ve sözleşme hala etkinse, sözleşme bitene kadar faturayı ödemekle yükümlü olabilirsiniz veya erken fesih ücreti ödemeniz gerekebilir.

Cihaza gerçekten sahipseniz (yani sözleşme sona erdiyse veya sözleşmesiz satın aldıysanız), operatörünüzle iletişim kurun ve hizmeti devre dışı bıraktığınızı (veya yeni telefonunuza aktardığınızı) söyleyin. Android yine de yalnızca Kablosuz bir cihaz olarak çalışmalıdır.

Açıkçası, telefonun her zaman açık bir internet bağlantısı olmayacağından, belirli uygulamaların her zaman açık bir internet bağlantısı olmadan işe yaramaz hale geldiğini fark ettiğiniz için telefonu nasıl kullandığınıza dair ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Örneğin, canlı tren / otobüs tarifesi uygulaması işe yaramaz hale gelir ve verilerini çevrimdışı olarak saklayan bir alternatif bulursunuz, Google Map daha az çekici hale gelebilir ve her 5 dakikada bir verileri toplayan uygulamalar sizi alamadığı için yalnızca pil harcı olur yine de en son verileri.


Tamam, benim durumumda Verizon ile iletişime geçin ve bana ne yapmam gerektiğini söyleyebilirler mi?
ianc1215 18:11

Verizon numaranızı Droid'den Thunderbolt'a aktardıysanız, yapabileceklerini zaten yapmışlardır. @Matthew Read'in tavsiyelerine uyun ve telefonu Uçak moduna alın, ardından Wifi'yi açın. Benimki neredeyse iki aydır bu düzende.
TomG

0

Bazı belirli programlama ve google ses numarası ile anında bir wifi siponunuz var. Üzerinde 911 hizmetine ihtiyacınız olmadığı sürece temelde ücretsiz aramalar. İhtiyacınız olan tek şey, bir google ses numarası ve cihazdaki google ses programı sipdroid. Net etrafında arama ve nasıl bulacaksınız.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.