Zefir USB bağlantı tipi


16

Birkaç dakika önce Android 6 Görüntüsünü Nexus 7 (2013) LTE cihazımla flaşladım. Temiz bir flaştı, bu yüzden dosyalarımı bilgisayarıma kopyaladım.
Önyüklendikten sonra taktığımda, Windows bunu algılar, sürücüleri otomatik olarak yükler ve aygıtı Bilgisayarım'da gösterir. Simgesinden MTP modunda. Ancak açtığımda, dosyalarıma erişmeme izin veren normal "Internet Depolama" diskini göremiyorum. Cihaz boş bir klasör gösteriyor.
Ayarlar uygulamasını "MTP" ve "PTP" için aradım, ancak hiçbir şey bulamadım. (Lollipop'tan farklı olarak) "Depolama ve USB" bölümünde de başlık dışında bir USB bağlantısından bahsedilmiyor.
Yapabilirim'


PS: Cihazın kilidi açılmış bir bootloader var, böylece sistem dosyalarını düzenleyebilirim.

Teşekkürler.


Yanıtlar:


10

Geliştirici seçeneklerine gidin ve USB ana bilgisayar modunu değiştirin, dosyalar bilgisayarımda görünecektir.


"döngü" ile ne demek istiyorsun? Şarj etmeye, MTP'ye geri dönmeye ve güç döngüsü de dahil olmak üzere çeşitli permütasyonlara koymaya çalıştım, ancak masaüstünden bir şey göremiyorum. Bu Marshmallow'dan önce çalışırdı ve bildirim alanında hiçbir şey almadım (belki sert bir izin ekledim? Şimdi beyaz listeye ne yapacağımı bilmiyorum.)
fommil

2
Yanıt, Ayarlar> Geliştirici seçeneklerine gitmek ve "USB hata ayıklamasını" kapatıp tekrar açmak (= döngü) anlamına gelir. Bunu da yapana kadar bir Marshmallow güncellemesinden sonra MTP'nin çalışmasında sorunlar yaşadım.
Laogeodritt

3
Sorunu çözmez.
BrainSlugs83

16

Aşağı kaydırabilirsiniz Notificationbarve görünecektir Charging only. Bu girişi tıklarsanız istediğiniz modu seçebilirsiniz. Seçilen mod varsayılan olarak ayarlanmaz, bu nedenle cihazınızı tekrar takarsanız tekrar Charging onlyaçılır.

Varsayılan modu ayarlamak için önce geliştirici modunu etkinleştirmeniz gerekir (nedenini sorma ...). Bu, About phoneayarlara gidip yapı numarasını birkaç kez tıklatarak yapılabilir .

Sonra şimdi erişilebilir Developer Settings-> USB-Configuration( Networkbölümün altında olmalıdır ) gidin. Bu istenen moda ayarlanmalıdır. Benim durumumda zaten MTP(istenen mod) olarak ayarlanmış, bu yüzden başka bir moda (örneğin Charge only) ayarlamak ve sonra geri ayarlamak zorunda kaldı MTP.
Bu yardımcı olur umarım!

EDIT: Bu sadece bir kez işe yarıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, cihazın bağlantısını kesip 2 veya daha fazla kez yeniden bağlarsanız, varsayılan ayar tekrar "Yalnızca şarj" olur. Android 6'nın değişim günlüğünde bahsedilmektedir. Link- https://developer.android.com/about/versions/marshmallow/android-6.0-changes.html#behavior-usb


3
Doğru, bunu HER TEK ZAMAN yapmalısınız, bazen hala işe yaramaz, en saçma bok. Sanırım bundan sonra Android'imi güncellemeyi bırakacağım, son zamanlarda yapılan her güncellemeden sonra bir şey kırılıyor. Google Asistan başlatıcımı da bu güncellemeyle kaybettim.
Hank

@Hank emin değilim, hatta bu sorunu düzeltirlerse ... Görünüşe göre önizlemeyi yayınladıkları için bilinen bir sorun gibi görünüyor. Gerçekten anlayamıyorum, neden geliştirici seçeneklerine varsayılan davranış seçme bu (çalışmıyor) işlevi koymak ...
Springrbua

Tam olarak ve neden bunları yapmadan ÖNCE yaptıkları tüm değişiklikleri size anlatmıyorlar? Çevrimiçi bakmak ve kendim için, cihazın stok işlevlerinden biri olan şeyi geri almak için Google Asistan'ı Play Store'dan manuel olarak indirmem gerektiğini öğrenmem gerekiyordu! O NE LAN?
Hank

7

USB Modu: Varsayılanı MTP (dosya aktarımı) olarak ayarla Marshmallow / 6.0

Varsayılan, Yalnızca şarj moduna ayarlanmıştır. Aşağıdaki adımları izleyerek geliştirici seçeneklerini etkinleştirebilir ve MTP özelliğini etkinleştirebilirsiniz:

  1. Ayarlar -> Telefon hakkında -> Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için Yapı Numarasında 7 kez dokunun
  2. Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> USB Yapılandırmasını Seç -> MTP

5
ayy bu sadece bir kez çalışıyor ... yani bu öneri sorunu çözmüyor
Louie

tam olarak bu Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Ağ Oluşturma -> USB Yapılandırmasını Seçin, seçeneklerin sayısı artmaya devam ediyor, bulmak zor
mikus

1

Aygıt bilgisayara takılıyken bildirim penceresini aşağı kaydırın, USB Modu için kalıcı bir bildirim olmalıdır, "Yalnızca Şarj Etme" olarak ayarlanmadığından emin olun. Ben de Android 6.0 temiz bir flaş sonra benim Nexus 6 vardı. Başkalarının da bunu rapor ettiğini gördüm.


Mesele şu ki, yapamam. Ekran bozuk. Hem fareyi hem de kablonun diğer ucunu masaüstünden bağlayabilirim, ikisini birden değil. Cihazda bazı xml dosyalarını veya benzerini düzenleyerek bunu yapabilir miyim?
Rhaegar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.