Marshmallow'da Ana Ekrandan "Google Asistan" hızlıca kaydırma özelliği çalışmıyor


12

Marshmallow'a güncelledikten sonra ayarlarla oynuyordum. Ne değiştirdiğimi bilmiyorum, ama şimdi aşağıdan kaydırdığımda "Google Asistan" gelmiyor.

Ekranı kilitlemek için bunu Greenify ile atardım. Nasıl geri alınır?


Lütfen cihaz bilgilerinizi ekleyin ve hangi başlatıcıyı kullanıyorsunuz? ve Cihazınızı nasıl güncellediniz?
Şanslı

Yanıtlar:


9

Aslında burada 2 sorun var:

  1. Ana Ekran düğmesi hareketinden hızlıca kaydırma yok
  2. İşlem Google Asistan'dan diğer uygulamalara değiştirilemiyor (örneğin Tasker veya Greenify)

İlk sorun, Now on Tap adlı yeni bir özellik barındırmasıdır . Şimdi, Ana Sayfa düğmesini kaydırmak yerine, Google Asistan ekranına (veya etkinleştirildiyse "Now on Tap" ) erişmek için basılı tutmanız yeterlidir . AFAIK, bu davranış yerel olarak değiştirilemez ("Now on Tap" u etkinleştirmek / devre dışı bırakmak bunu etkilemez).

İkinci sorun, yardım uygulaması için açık ayarın eklenmesinden kaynaklanmaktadır (Marshmallow'dan önce, daha önce atadığınız uygulamayı varsayılanları temizlemeniz gerekir ). Ayarlara Ayarlar - Uygulamalar - Gelişmiş (dişli çark simgesi) - Varsayılan Uygulamalar - Yardım ve ses girişi - Yardım uygulaması üzerinden erişilebilir . Varsayılan olarak, "Google Uygulaması" dır (yani Google Asistan) ve bu özelliği destekleyen herhangi bir uygulamaya (örneğin, Görevime göre Tasker) geçebilirsiniz.


Yardım uygulamasını değiştirirseniz, Google Uygulamasının "Maalesef Google Uygulaması durduğunu" atmasını önlemek için muhtemelen "Now on Tap" ı da kapatmanız gerekir.
Andrew T.

Ancak şey daha önce Greenify'ın ekranı kilitlemeyi mi yoksa hazırda bekletmeyi mi ve kilitlemeyi mi sormak için kullanılır. Şimdi varsayılan hazırda bekleme ve kilit
Sameer

@sameer Greenify'ın Marshmallow'da nasıl çalıştığı hakkında hiçbir şey söyleyemem (uygulamayı kullanmıyorum). Muhtemelen açıklığa kavuşturmak için geliştiricilerine başvurmanız gerekir (veya burada başka bir soru sorun, ancak bunun sorumlu olup olmadığından emin değilim).
Andrew T.

4

Basitçe şu adrese gidin:

Ayarlar> uygulamalar> ayar simgesi> varsayılan uygulamalar> Yardım ve ses girişi> destek uygulaması

Orada bir uygulama listesi bulacaksınız, google'ı seçin, şimdi seçilecek. Telefonumu ekran kilidi uygulamasıyla kilitlemek için ev düğmesini kullanıyorum. Eğer varsa, orada da yeşillendirmeyi bulmalısın.


2

Bunu anladım. Aslında marshmallow'da, hızlıca yukarı kaydırma hareketinin yerine 'ana düğmeyi basılı tutma' hareketi gelir. "Şimdi dokunun" u kapatırsanız, ana sayfa düğmesini basılı tutarsanız google şimdi başlatılır. Sanırım bu marshmallow'un changeloglarından biri ...


0

'Şimdi dokunulduğunda' açık bırakabilir ve 'şimdi dokunuluyor' ekranından yukarı kaydırıp aşağıdaki 'G' düğmesine dokunarak google'a şimdi ulaşabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.