Metinden sese metnin küfürden korunmasının engellenmesi nasıl bir f * &%?


52

Metinden sese özelliği çok kullanışlıdır, ancak arada bir arkadaşıma SMS ya da e-posta mesajı gönderirken, ara sıra bir araya gelmek istiyorum.

Bununla birlikte, Google, bakir gözlerimi savunurken, kelimeyi tanırsa, bu kelimelerin karelerini (####) değiştirir.

Bu ####### "özelliğini" nasıl kapatırım?


2
Bunun mümkün olup olmadığını bilmek istiyorum, bir yol bulamadım. Ben de başlığında #### kullanmanız gerektiğini düşünüyorum :)
Ryan Conrad

İşte benim sorunum: önceki droid razr maxx'imde işe yaradı, ancak kırıldıktan sonra başka bir şeyle değiştirildikten sonra, "saldırgan dili engelle" seçeneğinin işaretini kaldırdığımda veya sesli metin girişi altında ne olursa olsun, STILL bunu yapıyor.

Yanıtlar:


47

AyarlarSes girişi ve çıkışıSes tanıyıcı ayarları altındaki Rahatsız edici kelimeleri engelle adlı kontrol edilebilir / denetlenemez bir seçenek var .

Android 8.1'de, bu ayar AyarlarSistemDiller ve girişSanal klavyeGoogle sesle yazmaRahatsız edici kelimeleri engelle seçeneğindedir.

Samsung telefonları için, ayarlar biraz farklı şekilde adlandırılır: Ayarlar uygulamasından, Dil ve girişSesli arama ayarlarıRahatsız edici kelimeleri engelle'yi deneyin . Elbette bu, yalnızca entegre Google ses tanıma ile çalışır .

Android 4.3 (ve daha önceki sürümler için) için:

AyarlarDil ve girişGoogle sesle yazma (ayarlar)Rahatsız edici kelimeleri engelle

Samsung S8 + için: AyarlarGenel yönetimDil ve girişEkran klavyesiGoogle sesle yazmaRahatsız edici kelimeleri engelle


1
Bah, beni yendin!
shambleh

haha, aynı zamanda bulmak ve değiştirmek zorunda kaldığım bir ayar;)
jlehenbauer

1

Ayarlar, Dil ve Giriş, Sesli Arama Ayarları, Sonra "Rahatsız edici kelimeleri engelle" seçeneğinin işaretini kaldırın (thats Samsung telefonları için)


Sadece Samsung için değil, Jelly Bean 4.1+ ile çalışan her telefon içindir.
Matthieu Harlé

2
Bunun kabul edilen cevaptan farkı nedir?
ale

@Al: Daha fazla oy alacak!

@AlEverett Bu cevap gönderildikten sonra, bu bilgiyi ekleyen bir anon kullanıcısının diğer cevabını değiştirmeyi kabul ettim / geliştirdim. sabrina, sen miydin?
Dan Hulme

0

Boost Mobile’da bir Moto E var. Bu biraz farklı. Settings > Language & Input > Google Keyboard > Text Correction(Ayrıca Geçerli Klavye adında bir ayar da vardır. Bunun yerine Google Klavyesine girdiğinizden emin olun.) "Rahatsız edici Kelimeleri Engelle" özelliğini kapatın ve bir denizci gibi küfür edebilirsiniz!

Düzenleme - Bu sansürlü çıktıyı değiştirmedi, ama haklılar! Bir tane daha var. Ayarlar, Lang. & Giriş, Google Sesle Yazma, Rahatsız edici Kelimeleri Engelle anahtarı. Bu, çıktı değişikliğini yaptı. Acaba diğeri ne içindir?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.