Arama geçmişimden seçtiğimde Android'in bir terimi otomatik olarak aramasını nasıl durdurabilirim?


11

Şu anda "Neden bu kadar harikayım" gibi bir şey ararsam, daha sonra o aramayı ayrıntılı olarak yazmak ve "Neden ..." yazmaya başlamak istersem, arama geçmişim önceden aranan terimi gösterecektir. Terim üzerine tıkladığımda, terimi otomatik olarak arar. Bunu otomatik olarak aramasını istemiyorum, sadece tıkladığım terimin arama alanını doldurmasını istiyorum, böylece gerçekten aramadan önce lütfen istediğim gibi düzenleyebiliyorum, örneğin, yukarıda belirtilen arama terimi "Neden bu kadar müthişim" ve her şeyi yeniden yazmak zorunda kalmadan "günlük" ekleyin. Bir google aramasında o kadar büyük bir anlaşma değil çünkü sonuçları bekleyebilir ve arama alanını düzenleyebilirim, ancak bir pazar aramasında,

Düzenleme: Bana göre bu bir Android sorunu, bir donanım sorunu gibi değil ama benim için geçerli olmayan herhangi bir donanıma özgü çözümler preempt için, 2.2 üzerinde bir Moto Droid 1 var.


+1. Soruyu sormana sevindim. Arama geçmişini kullanırken izleme dörtgenini kullanmaya başlamam gerekecek ...
gary

Yanıtlar:


8

Belirsiz cevap ile anonim doğrudur, neredeyse tam değildir. Klavyesiz telefonlarda (N1'im gibi), hareket tuşu veya izleme dörtgeni, öneriler listesini aşağı kaydırmak için kullanılabilir ve bu, bunları düzenleme için metin alanına girer. Droid'iniz gibi bir donanım klavyesine sahip çoğu telefonda, düzenleme önerisini seçmek için klavyenin yanındaki d-pad'i kullanın (bazıları hala bir hareket topunu veya izleme dörtgenini tutar). Arama kutusuna doğru girişi yaptıktan sonra düzenlemeye devam etmek için dokunun.

BTW, bunu yeni keşfettim ve hayatımı çok daha kolaylaştıracak.


1
Bu da beni birkaç kez rahatsız etti, cevabın, bulunmayan bir telefonda (Samsung Galaxy S) olduğumda izleme dörtgenini / topu kullanmak olduğunu bulmak can sıkıcı. HTC Magic'ten yükseltme yaptığımda bunu düşündüm, ancak o zaman bir yandan topunu kaç kez kullandığımı sayabiliyordum. Sonuçta bir faydası var gibi görünüyor :(
GAThrawn

2
Ama X gibi topunu veya d-pad'i olmayanlar için hiçbir şey yok mu? :(
Nate Parsons

7

Market'teki "Google Arama" nın en son sürümüne güncelleme yaparsanız, tam olarak bu sorun için arama geçmişindeki her öğenin yanında bir kurşun kalem simgesi bulunur. Kaleme dokunulduğunda arama terimi arama kutusuna yüklenir, ancak kalem için bir arama başlatılmaz.


1
Bu harika, bunu hiç fark etmedim. Ne yazık ki doğrudan Market, Haritalar'dan başlatılan aramalarda çalışmıyor gibi görünüyor, ancak arama widget'ından çalışıyor. Teşekkürler!
Matt

Google'da arama yaptığımda kurşun kalem görmüyorum ve Market'te herhangi bir Google Arama uygulaması görmüyorum. Ben pastadayım (Motorola xt720).
idbrii

2
Bunun için froyoda olman gerektiğini düşünüyorum.
Matt
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.