Ses tanıma özelliğini kullanırken yeni bir çizgi çizmeye ne dersim?


32

Noktalama işaretini "virgül" veya "nokta" diyerek gerçekleştirebileceğimi öğrendim, ancak yeni satırın sözcüğünü bulamıyorum. "Paragraf" ve "Satır Kesmesi" ni denedim ama bu sadece bu kelimeleri basıyor.

Yanıtlar:


13

period newlineGeçerli çizgiye bir süre girdikten sonra bu deyimin size yeni bir satır verdiğini buldum . Ayrıca period new paragraphçalışmak.


1
Bu soruyu sorduğumdan beri Android 4.3'e yükselttim ve bu cevap doğru görünüyor. period newlineve period new paragraphher ikisi de çalışır.
axiomx11

Bunun Android 4.4.2 çalıştıran Moto X'te çalıştığını onaylayabilirim.
Nick Fishman

8

Android 4.0'da "Yeni Paragraf" deyin


4

4.1.1 android için, sadece "Enter" deyin ve yeni bir satır başlayacaktır.


4

Gerçekten "newline" demiştim ve bunu Jelly Bean 4.1'de yaptım. "Yeni satır" deyince daha yavaş "yeni satır" yazısını doldurdu. Sanırım hemen söyle.


3

Evet .newline & newline çalışıyor ama zamanlama bunun içinde.

Örn: 3 cr (nasıl satır sonunun 2 altında ) almak ... Gönderdiğiniz son sözde, "dönem" "newline" deyin ya da duraklayın ve "new line" deyin

sonra istediğiniz her cr / lf için, yanıp sönen çizginin bir sonraki satıra geçtiğini görür görmez, yeni bir satır söyleyin ve size bir tane daha verecek ..


1
Bu sorudaki yorumların çoğu ışığın sönmesine yardımcı oldu, ancak bu benim için büyük bir sorundu. "Dönem yeni satırı" nın hemen işe yaradığını gördüm, ancak bazen bir notun kısa bir cümlesini yapıyorum, bu yüzden dönem demiyorum. Bu durumda, "yeni hat" demeden önce bir saniye beklemem gerekiyor.
aschultz

2

Android'in yerleşik ses-metin metni yeni satırları desteklemiyor. Bununla birlikte, flext9'ların ( nüansın metin motoruna mükemmel ejderha sesini temel alan) dayandığını duydum . Bunu deneyebilirsiniz, kişisel olarak kullanmadım, bu yüzden etkinliği ile konuşamam. YMMV. Vb.


Desteklenmiyor? Hmmm .. Orada bir yerlerde olduğunu umuyordum, ama kesinlikle onu bulamadım, belki de haklısın.
axiomx11

1

Diyelim ki, Android 4.4.2'deki "nokta yeni satır".


-1

söylediklerimin sonunda herhangi bir noktalama işareti olmadan sadece durup söyleyebilirim

"Yeni hat" ve droid x sonraki satıra gider

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.