“Ekran yerleşimi algılandı” iletişim kutusu?


53

Bir Nexus 5 telefonum var ve sistem güncellemesine izin verdiğimden beri Instagram'a resim göndermeme izin vermiyor. Bir "ekran kaplamasını" kapatma hakkında konuşmaya devam ediyor, ancak daha sonra bu ayara ulaşmak için gerekli adımları izlemeye çalıştığımda, sadece beni bir döngü halinde gönderiyor ve aslında hiçbir şeyi değiştirmeme izin vermiyor.

(Büyütmek için resme tıklayınız)

IMG: Beni buraya götürüyor, ama çıtayı gerçekte 'açık' konuma getiremiyorum.  Bu yüzden Instagram ayarlarına gidiyorum ve sonra izinler ve bu ayarları değiştirmeme izin vermiyor IMG: Bu sadece tekrar ortaya çıkıyor


11
Ekran Filtreleme uygulamasını kullanıyorsunuz (ekranda kahverengimsi kaplama). Kapat, seni rahatsız etmeyecek.
Şanslı

3
Yani burada CF.Lumen veya Twlight devre dışı bırakılmalıdır.
Antony

1
Tahminime göre, bu uygulamaların sizin adınıza "düğmelere basmasını" önleyen bir güvenlik önlemidir. Lux'ı geçici olarak devre dışı bıraktığımda (parlaklık kontrolü uygulaması) benim için çalışıyor. Ekran görüntülerine bakıldığında muhtemelen mavi ışığı azaltmaya benzer bir şey kullanıyorsunuzdur. İzinleri düzenleyene kadar kapatmayı deneyin
Tymric

2
Yer paylaşımı uygulamasının, uygulamanın kendisine değil yalnızca uygulama izinleri ayarlar menüsüne erişimi engellediğini unutmayın . Bindirmeyi devre dışı bırakıp uygun izinleri ayarladıktan sonra, diğer uygulamayı devre dışı bırakmadan bindirmeyi (örn. Alacakaranlık) tekrar açabilirsiniz.
Kyle Strand,

1
@Lucky doğru cevabı var, neden burada bile diğer cevaplar.
Rohit Gupta

Yanıtlar:


15

Basit Çözünürlük / Cevap

Ben Android M. Ben de devam ettim & tüm izinleri kapalı kullanarak, benim Nexus 5X ile aynı sorun vardı hariç için Twilight , şüpheli suçlu. Hala problemim vardı. Ben de devam ettim ve Twilight'ın kaplamasını da devraldım ve sorun yaşamadım.

Yani, Alacakaranlık benim durumumda ve yukarıda gösterilen durumda "sorun" dir . (Ben sorunlara alıntı yapıyorum çünkü bana göre bu alacakaranlık Twilight'ın suçlanmaması gerektiği gibi görünüyor. Bunun yerine çoklu kaplamalar mümkün olmalı.)


Bu Ayar Nerede?

Bu sorunu yaşayanlar veya neden bahsettiğimizi anlamak isteyenler için, işte Android M'de bu "gizli" ayarlara ulaşmak için atılacak adımlar:

  1. Açık settings(somun / dişli).
  2. Aşağı kaydırın Apps.
  3. İçinden Appskısmı settings, yine seçim settingsvites / somunu.
  4. Seç Draw over other apps.
  5. (İsteğe bağlı) üzerine tıklayın additional menusonra seçin (3 nokta) Show systemulaşmak için bütün gibi sistem uygulamaları dahil olmak üzere başkalarını üzerinde çizmek isteyen olan uygulamaların Phone Services.

Gerçekten Neler Oluyor?

Son küçük haberleşme: Bu konuda% 100 emin değilim, ancak Android hakkında bildiklerime göre, Mashmallow'da işler şöyle görünüyor:

  • Uygulama yüklendiğinde izinler istenmez / istenmez, bunun yerine uygulamanın bu izne ihtiyacı olduğunda. Benzer şekilde, bazı izinler verilebilir veya reddedilebilir ... izin reddedilirse, uygulama kabiliyetinin en iyi şekilde çalışacaktır.

  • Durum böyle olduğu için, bir uygulama diğer uygulamaların üzerine çizim gibi belirli bir şeyin iznini istediğinde, kullanıcının evet veya hayır cevabı kaydedilir.

    • Kullanıcı olarak, cevabınızı daha sonra değiştirebilirsiniz; bu açılır pencerenin sorduğu şeyin özüdür: pencere, “Önceki soruna cevabınızı değiştirmediğiniz sürece yapmam gerekeni yapamam” diyor. . (Ancak, hangi uygulamanın asıl sorun olduğunu vurgulamaksızın, hata IMHO'ya oldukça yararsız görünüyor.)

2
Kontrol edilecek daha çok yer var. Bkz .: android.stackexchange.com/questions/154274/…
Jonathan

1
Techotom.wordpress.com/2017/03/17/… : hakkında blog yazdığım başka bir yaklaşımı kullanmak zorunda olduğumu öğrendim . Benim yolumun "Hangi uygulamanın buna neden olduğunu bilmiyorum" sorununu da çözdüğünü düşünüyorum.
Tom Saleeba,

TÜM bindirmeleri kapattım ama yine de P8 Lite'daki Outlook uygulamasının ayarlarında temas izni olmasına rağmen telefonu yeniden başlattım ve daha sonra tekrar denedi.
David d'C Freitas

10

Bu bir çamur ve muhtemelen sadece kısmi bir çözümdür. Mesajları izin ekranına kadar takip ettim, "bu izinli uygulamalar" seçeneğini seçtikten sonra, üzerine kurulu tüm uygulamalarda kaplama iznini kapatmak için devam ettim. Daha sonra çalıştırdığım uygulamanın gerekli olduğu izinleri etkinleştirebildim. Tüm uygulamalardaki izinleri kapattığım için, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bilmiyorum. Herhangi bir uygulamanın beklediğim gibi çalışmayı durdurup durdurmadığını göreceksiniz.


13
Araştırmamdan, en muhtemel suçluların Lux veya Twilight gibi ekran parlaklığını etkileyenler olduğu anlaşılıyor.
howcheng

1
@howcheng Yorumlarınız için çok teşekkür ederiz! Sonunda işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum! Lütfen her ikisine de ayrı bir cevap vermeyi düşünün: takdir al
Grzegorz Wierzowiecki

1
Ben de Lux'ten şüpheleniyorum.
Muhammed Dehghan

1
Ben sadece drupeDailer uygulaması benim için soruna neden olduğunu kişileri buldum.
mangatinanda

1
Tamamen saçma ... ama işe yaradı.
Erutan409

2

Kontrol edilecek üç yer var. Sadece bir tane değil.

Sistem Dışı Uygulamalar

Settings-> Application Manager-> Apps with Overlay Permissions->Apps with Permissions

Sistem Uygulamaları

Yukarıdakiyle aynı, ancak Show System Appsaçık

Erişilebilirlik Uygulamaları

Settings-> Acessibility-> Aşağıya doğru kaydırın. Uygulama adlarını listeler. Şimdilik hepsini kapat.

http://www.renewandroid.com/phone-tips-and-tricks/screen-overlay-detected-170.html


Üçüncü madde benim için sorun oldu. Yardımcı Dokunuş orada devre dışı bırakıldı. Harika!
sancho,

0

Erişilebilirlik Hizmetleri olarak ele alınan bazı uygulamalar vardır; örneğin, Yardımcı Dokunma .

Bunları Ayarlar -> Erişilebilirlik -> Servisler altında bulabilirsiniz .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.