Wi-Fi kapalı, ancak pil kullanımında büyük bir düşüş var


13

Galaxy S3 4G ile ilgili bir sorunum var. Şu anda tüm stok ve Android 4.4.4 çalışıyor.

Wi-Fi kapanmayacak gibi görünüyor, yani ayarlar veya bildirim çubuğunda "kapatabilirim" ve bu, Wi-Fi'nin bağlanmasını durduracak ve cihaz bunun yerine mobil verilerimi kullanacak, ancak pil menüsünde Wi -Fi kapalı olsa bile hala açık olarak gösteriliyor.

Ekli resimde görebileceğiniz gibi, pilimi çok hızlı bitiriyor ve sadece cihaz uçuş modundayken kapanıyor. Buna neden olan herhangi bir haydut uygulamayı kontrol ettim ve göremiyorum, ancak çevrimiçi arama yaptıktan ve tüm seçenek menülerini kontrol ettikten sonra bu sorunu çözemiyorum.

Bunu durdurmanın, fabrika ayarlarına sıfırlama için kaydetmenin bir yolu var mı? Bu KitKat'ın geniş bir sorunu mu yoksa sadece telefonumda mı?

(Büyütmek için resme tıklayın)

IMG:Üzgünüz, ancak ekran görüntüsü mobil ağınızı olası neden olarak önermektedir. "Ağ sinyali" sarı veya kırmızı gösterdiğinde (kötü ya da sinyal yokken) nasıl drene olduğunu görüyor musunuz? Ayrıca, WiFi birden çok kez kapalı idi ("bar" her siyah olduğunda - daha sonra hücre modunda da siyah olduğu için uçak modundaymışsınız gibi görünüyor).
Izzy

Yanıtlar:


16

Bu, Android ile yaygın bir yanlış anlamadır. Wi-Fi'yi kapattığınızda, Wi-Fi aslında kapanmaz. Wi-Fi tarama ya da Wi-Fi her zaman açık olan bir seçenek bulabileceğiniz gelişmiş bir ayarlar menüsü vardır. Google, GPS'i etkinleştirmeden cihazın konumunu belirlemek için Kablosuz noktalarını kullanır.

Bunu düzeltmek için Kablosuz taramayı kapatın. Uykudayken Wi-Fi'yi kapatmak için isteyebilirsiniz. Aynı menüde.

(Büyütmek için resme tıklayın)

IMG: IMG: IMG:

Düzenleme: Android 6.0'da (Marshmallow), bu seçenek taşındı. Artık Konum> (Taşma menüsü)> Tarama (Teşekkürler, dadı)


5
Bu ayarın konumu Marshmallow'da (6.0) değişti. Artık Ayarlar> Konum> (Taşma menüsü)> Tarama
dadı

-2

Önce telefonunuzu yeniden başlatın! Bu işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemelisiniz. Wifi devre dışı bırakmak için bazı uygulamalar tavsiye ederim ama zaten devre dışı! Bu yüzden bir yazılım hatası olduğuna inanıyorum!


Bu Android'in normal bir davranışıdır.
Ethan Z
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.