SD Karta Taşı her şeyi taşımaz


9

Uygulamaları SD karta taşıdığımda, her şeyi taşımadığını fark ettim. Bu bir hata mı, bilinen bir davranış mı yoksa telefonumla ilgili garip bir şey mi?

İşte bir örnek:

  • Başlangıç ​​noktası: Telefon boş alanı: 18MB
  • Skype uygulamasını yükleyin: Telefonda boş alan: 3MB, Skype görünüşe göre Uygulama için 15MB kullanıyor
  • Skype'ı SD Karta Taşı: Telefonda boş alan: 8MB, Skype artık App için sadece 5MB kullanıyor.

Olmuş gibi görünen şey, sadece uygulamanın bir kısmının taşınmasıdır, her şeyi değil. Çok fazla dahili belleğe sahip olmayan bir HTC Desire cihazım olduğu için benim için gerçek bir acı (Düşük bellek uyarısı dengesinde yaşıyorum). Resmi HTC Gingerbread kurulumunu çalıştırıyor ...


Sadece burada gerçekten bir soru sormadığımı fark ettim, ama sanırım ima ediliyor! Ama şöyle olmalı: "Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı?" :)
x3ja

Yanıtlar:


10

Aslında, Android'in yerel "SD Karta Taşı" tüm uygulamayı karta taşımaz. Uygulamanın verileri, önbellek ve dalvik-önbellek (optimize edilmiş bayt kodu) gibi şeyler cihazın dahili belleğinde bırakılır. En sık kullandığınız uygulamaların önbelleğini (örn. Tarayıcı vb.) Düzenli olarak temizleyerek Menu -> Settings -> Applications -> Manage applications -> All, ardından uygulamayı seçip Clear cachedüğmeye dokunarak bu durumu hafifletmeyi deneyebilirsiniz . Ancak, kaçınılmaz olanı geciktireceksiniz.

Ayrıca, tüm uygulamaların SD'ye taşınmasını desteklememesi duruma yardımcı olmaz. Örneğin, widget'lar ve senkronizasyon adaptörleri Android'in bir sınırlaması nedeniyle SD Karta taşınamaz. Diğer uygulamalar bu işlevselliği destekleyecek şekilde güncellenmemiştir.

Telefonunuz köklü ise, bu eksikliği azaltmak için daha fazla seçeneğiniz vardır. İlk olarak, bazı özel ROM'lar (örn. CyanogenMod), bu işlevi açıkça desteklemeseler bile tüm sistem dışı uygulamaları SD Karta taşımanıza izin verir (Widget'lar bile taşınabilir, ancak yeniden başlatmadan sonra çalışmayı durduracaktır).

Tüm sistem dışı uygulamaları köklü bir telefondaki SD Karta taşıyabilen alternatif "SD'den Uygulamalar" çözümleri de vardır. Örneğin, S2E uygulaması CM ROM'da harikalar yaratıyor ve kurulumu ve kullanımı çok kolay. DarkTremor A2SD komut çok daha zor yukarı ve yapılandırmak ayarlamak, ancak farklı özel ROM'ları çalışır.


HTC'nin resmi Gingerbread sürümü için çok bekledim ve şimdi telefonumu en iyi şekilde köklendireceğim gibi görünüyor. Şu anda bir veya iki uygulamadaki Verileri bir veya iki uygulamada günde bir veya iki kez temizlemeye çalışıyorum ve biraz yer ayırmaya çalışıyorum! Yer azaldığında, artık Gmail e-postalarını indirmeyecek, bu da ana e-posta kaynağım olduğu için çok can sıkıcı!
x3ja

2

Bazı uygulamalar sistem belleğindeki şeylere ihtiyaç duyar. Onlara daha hızlı erişmek veya örtük bir bağımlılık olup olmadığını bilmiyorum. Ben de bunu gözlemledim, benim deneyimime rağmen, her uygulama ile değil.

Örneğin, bir oyun herhangi bir doğal sistem dosyasına bağlı olmamalı ve SD karta tam olarak aktarılabilmelidir (benim tecrübelerime göre, hepsi var). Öte yandan, Skype gibi bir uygulama çeşitli sistem işlevlerine bağlıdır (ve tamamen SD karttan çalışması gerekiyorsa, ne kadar iyi çalışacağından emin değilim).

Ben aynı durumda, EVO sadece ~ 420 MB ile çalışmak için vardır, ve ben uygulamaları seviyorum;) bu yüzden sürekli dengede. Bir iki hafta boyunca kullanmadığım şeyleri kaldırmaya başladım.


1
Üzgünüm, sanırım burada yanlış yoldasınız. Konu, çalışma belleği değil depolama belleğidir. Bu uygulamalar, gerçekte çalışmıyorken depolama belleğinde yer kaplıyor, bu nedenle puanlarınızın çoğu önemsiz ve / veya yanlış.
hheimbuerger

çalışma belleği hakkında konuşmuyorum
jlehenbauer

Sonra 'onlara daha hızlı erişin' ve 'çeşitli sistem işlevlerine bağlı' ile ne anlama geldiğini ve bunun depolama belleği ile ne kadar alakalı olduğunu anlamıyorum.
hheimbuerger

0

Çözüm, dalvik-önbellek klasörünü (/ data / dalvik-cache), orijinal dalvik-önbellek klasörünü sildikten sonra sdcard'ın (/ sd-ext) geniş bölümünde bir kopyasına bağlamaktır. Terminalemülatör penceresindeki komut, sözde-dalvik-önbelleğin yalnızca orijinal dalvik-önbelleğinin yeniden adlandırılmış bir kopyası olduğu "ln -s / sd-ext / sözde-dalvik-önbellek / veri / dalvik-önbellek" gibi bir şey olmalıdır. Tabii ki root izinlerine (rootlu bir telefon) ihtiyacınız var.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.