“Doğrudan Paylaş” panelinden bir kişiyi çıkarma


33

Android 6.0'a yeni geçtim ve 'Paylaş' panelinde, bağlantı kurduğu çeşitli uygulamaların üzerinde yeni bir gri alan var. Bu iyi bir özelliktir, orada sonlanan bir bağlantı dışında ve onu kaldırmanın bir yolunu bulamıyorum. Bir tane var mı?

Özellikle, kişi Messenger uygulaması tarafından oraya yerleştirilmiş gibi görünüyor, ancak uygulamadan iğnelemesini değiştirmenin de bir yolu yok.


1
Tecrübelerime dayanarak, kişi onlarla özel bir bağlantı kurmasından değil, (bu durumda devre dışı bırakılabilse de, "Ana ekranda" "Uygulama önerileri" ne olduğu gibi) onlarla paylaşım nedeniyle eklenir. Kolayca çıkarılabilir eğer ipucu.
Andrew T.

1
Oldukça ilginç (...) yönü, belirli bir bağlantının, esasen, tam olarak bir SMS gönderdiğim bir telefon numarası olduğudur. 'Kaldır / Sil' düğmesini / yöntemini kazanma umuduyla yeni bir kişiye ekledim ... böyle bir şans yok. OTOH, çok daha fazla şey paylaştığım birkaç kişi görünmüyor.
lfabio

1
AOSP Sorun Takibi'nde bir özellik isteği oluşturdum: # 194126 . İlerlemeyi takip etmek için başrol etmeyi düşünün.
Andrew T.

1
Telefonu birkaç gün kullandıktan sonra güncelleme: şimdi bölge whatsapp tarafından ele geçirildi - ki bu iyi ve iyi, a) sadece WA bağlantıları var b) bazılarını en azından paylaşmadığım kişileri gösterir 12 ay. Yani bir uygulama tüm paneli devralabilir gibi görünüyor ve bu noktada oradaki kişilerin bazı alt kümelerini gösterir. OTOH, haberci oraya sadece bir kişiyle temas etti.
lfabio

1
Bunu takiben, çok uzun zaman oldu. Orijinal kusur, kullanımda olduğu gibi kendi kendini düzeltirken, diğer temas noktaları alanı ele geçirmiştir. Hangi temasların sunulacağı seçimi oldukça rastgele kalır ve yalnızca kullanım sıklığı veya tekrarlanabilirliğine gevşek bir şekilde devam eder.
lfabio

Yanıtlar:


15

Görünüşe göre - köklü insanlar için - Direct Share'i tamamen kapatmanın bir yolu var!

Kısa versiyon için bu cevabın altına atlayın.

Bu aptal özelliğin beni rahatsız etmesini engellemenin bir yolunu aradığımda, özelliğin geliştiricilerin uygulamalarda gerçekte nasıl uygulandıklarına bir göz attım. O çıkıyor onlar niyet alıcılı bir hizmet kayıt ve anladım ki, ben sistem üzerinden yayın belirli amaçları engellemek için bir yol aramaya başladı: (olay dinleyicisi okuyun). Eh, Android aslında o yerleşik var. Buna Amaç Güvenlik Duvarı denir . Uygulamaları almasını engellemek için nasıl bir kural oluşturulacağını çabucak buldum "Hey, bir şeyler yapmak üzereyken baş parmaklarının altına birkaç Direct Share düğmesi koyarak kullanıcıyı rahatsız etmek isteyen herhangi bir uygulama var mı?" -Etkinlik.

Sadece basit bir xml dosyası oluşturun ve bunu içine bırakın:

<rules>
  <service block="true" log="true">
    <intent-filter>
      <action name="android.service.chooser.ChooserTargetService" />
    </intent-filter>
  </service>
</rules>

Şimdi onu telefona koyup, Amaç Güvenlik Duvarı dizinine kopyalamanız gerekiyor. Olurdu çoğu cihazlarda

/data/system/ifw/

Dosyayı kopyalamak için sadece Root Explorer'ı kullandım (chmod gerekli değil), Direct Share hedeflerinin ortaya çıkmasına ve BOOM! Hiçbir şey değil!

Özellikle Amaçlı Güvenlik Duvarı'nın nasıl çalıştığı ve klasörü nasıl bulacağınızla ilgili bazı arka plan okumaları (yukarıdaki bağlantılara bakın) yapmanızı öneririm.

Mutlu değil paylaşım!


disable-direct-share.xmlYukarıdaki tam XML içeriğini içeren bir dosya oluşturdum , daha sonra /data/system/ifw/Kök Gezgini'ni kullanarak mevcut klasöre kopyaladım ve ... rahatsız edici "Paylaşma" bireysel kişiler hala uygulamalardan birkaç saniye sonra ortaya çıkıyor. Köklü LineageOS, Android 7.1.2. Herhangi bir fikir? Teşekkürler!
Nicolas Raoul

Hmm hayır, çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bu tam anlamıyla indirip şu klasöre taşıdığım dosya: stor4ge.rejh.nl/_stored/var/android/system-images/…
REJH

1
Teşekkür ederim!! Cevabınıza göre bu dosyayı kurmak için üç yollu bir depo oluşturdum: sadece telefonda, adb ile ve nihayet parlatılabilir bir kurtarma zip dosyasıyla bilgisayarsız. Bakınız github.com/stefansundin/android-disable-direct-share
stefansundin

1
TWRP üzerinden root olmadan da bu düzeltmeyi uygulayabilirsiniz. 1. xml dosyasını bir yere kopyalayın. 2. kurtarma işlemine yeniden başlayın (TWRP). 3. Gelişmiş> Dosya Yöneticisi'ne basın. 4. Dosyanızı bulun /sdcard/, kopyalayın. 5. dizini açın /data/system/ifw, yapıştırın 6. sistemi yeniden başlatın.
VasyaNovikov

1
Android 10'da (Q) bu yönteme karşı tavsiyede bulunmak isterdim - 9'dan (Pie) iyi çalıştı ancak 10'da paylaşmaya çalıştığınız uygulamayı çökertiyor.
MartyMacGyver

7

Messenger'in kişilerinize erişme iznini kaldırarak 'paylaşım yoluyla' menüsünü devre dışı bırakabilirsiniz. Messenger'ı birincil SMS uygulamanız olarak kullanıyorsanız bu pratik değildir, ancak başka bir uygulama kullanıyorsanız sorun değil.


Bu gerçekten bir çözüm değil, değil mi?
REJH

1
Bu, yalnızca Messenger'dan geliyorsa ve kullanıcı, varsayılan SMS uygulaması olarak diğer SMS uygulamasını kullanıyorsa çalışır. Kişiler başka uygulamalardan da gelebilir (benim durumumda (örneğin 3. parti e-posta uygulamasından ve Whatsapp'tan)), ancak rehber izninin devre dışı bırakılması onların çalışmamasına neden olur.
pileofrocks,


4

Şu anda. 6.0'dan itibaren, doğrudan paylaşımı doğrudan engellemenin bir yolu yoktur. Bazı uygulamalar, uygulamaları için doğrudan paylaşımı devre dışı bırakma seçeneği ekleyebilir.


2
Gerçekten de bu özellik konusunda iyiyim - eğer amaçlandığı gibi çalışıyorsa, yani (“en sık paylaşılanlar” temaslarını oraya koyduğumu farz ediyorum). Hoşgeldin. Ancak listeyi düzenlemenin bir yolu olmalı. Söylemeliyim ki - listeyi düzenlemenin kolay bir yolu olmalı.
lfabio

Şu anda bununla ilgili sorun, uygulamaların herhangi bir kişi ekleyebilmesi ve örneğin birden fazla IM'in aynı kişiyi eklemesi durumunda, aynı kişiyle iletişim kurmanın birden fazla yöntemi ile kalmanız. Her şeyden önce yer kaplıyor. insanlar ve uygulamalar arasında geçiş yapmak için üstteki bir sekme bence daha iyi bir seçenek.
Roh_mish

4

Ayarlara git. Gelişmiş Özellikler'e tıklayın. Doğrudan Paylaş seçeneğinin altına inin. Kapatın ve tüm irtibatlar paylaşımdan kayboldu.


2
Ah, ayarlar menüsünde Gelişmiş Özellikler yok mu? Telefon ayarlarından bahsediyoruz değil mi?
lfabio

1
Galaxy S7 için çalıştı. Yani belki bu yöntem Samsung telefonlara özgüdür? Ve evet, "Ekran" dan sonra, telefon ayarları menüsünde "Gelişmiş Özellikler" i buldum.
kdb

Bu, ancak herhangi bir kazma gerektiren ve telefona veya sert bir şeye neden olmak zorunda olmayan kesin cevaptı.
John

1
Lütfen bir ekran görüntüsü ekler misiniz? Çok teşekkürler! :-)
Nicolas Raoul

1

Doğrudan paylaşım menünüzdeki rahatsız edici kişiyi gösteren bir sorun olduğunda (yani, kız arkadaşınız bakarken yanınızdaki piliç), bu kişiyi diğer daha güvenli kişilere ekleri göndererek listeden aşağı ve dışarı ittirebileceğinizi keşfettim. WhatsApp, bir şey paylaştığınız son dört kişiyi görüntülediğinden, rahatsız edici kişiyi ilk dördün dışına itmek için dört kişiyle ya da gerektiği kadar çok kişiyle bir fotoğraf paylaşın.


1
Sorun şu ki düzensiz. İşe yarayabilir, çalışmayabilir. Gerçekten etkileşimde bulunduğum insanları ortaya çıkarabilir, olmayabilir - üç yılda etkileşimde bulunmadığım birkaç kişiyle bağlantı kurdu ..
lfabio

şanssız size :(
Eylemde

1

Outlook kişilerini Paylaşma menüsünden başarıyla kaldırmak için aşağıdakileri yaptım: - 1. Ayarlar, Uygulamalar, Uygulama Yöneticisi, Outlook, İzinler - tümünün işaretini kaldır 2. Outlook, Gear simgesi, söz konusu hesaba tıklayın, Kişileri senkronize et seçeneğinin işaretini kaldırın, RESET Hesabı'nı tıklayın.

Bu, görünüm yoluyla e-posta kişilerini kaldırdı. Outlook normal olarak çalışıyor ancak telefonumun geri kalanından çalındı.


Bu gerçekten bu sorunun cevabı değil, fakat tam olarak ne yapmaya çalıştığım. Cevabınız için teşekkürler!
ssmy

Benim de aradığım şey buydu ve işe yaradı, fakat ne yazık ki bu sadece geçici bir çözüm gibi görünüyor. Outlook kişileri geri döndü.
bmaupin

1

Whatsapp’daki kişiyi engellerseniz, paylaşım menüsünde veya ilettiğinizde, paylaşım menüsünde ve yeni "sık sohbetler" bölümünde gösterilmeyi bıraktığını keşfettim.

Ancak, engeli kaldırdığınızda, bu iki yerde tekrar gösterilmesi mümkündür.

Saygılarımla.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.