Hata ayıklama modu devre dışı iken ekran bozuk. Adb'yi nasıl yeniden etkinleştirebilirim?


40

Telefonumun ekranı fiziksel olarak bozuluyor, bu yüzden hiçbir şey göstermiyor, ancak telefonumun kilidini açabildiğim ve dokunsal geribildirim alabildiğim için dokunma yönü çalışıyor gibi görünüyor.

Yerine koymadan önce, bazı kişisel verileri dahili bellekten SD karta yedeklemek istiyorum. Eğer cihazı tanımak için adb alabilirsem , ekrana nereye dokunduğumu görmek ve ne yapmam gerekiyorsa onu yapmak için Android Screencast'ı kullanabileceğimden eminim. Sorun şu ki, taktığımda, benim öykünücüm iken tanınmıyor.

Adb'ın çalışması için gerekli olduğunu düşündüğüm USB hata ayıklamayı etkin olamayacağımı sanıyorum. Bu durumda, birisi bana Droid X (çalışan 2.3.X) ana ekranından, tüm menülere geçerek hata ayıklama modunu aktif hale getirerek ekran görüntülerini verebilir mi? Umarım ölü hesaplaşma ve oradan adb ile yapabilirim.

Düzenleme: ROM veya başlatıcısı hakkında hiçbir şey değiştirmedim; hepsi stok.


USB konektörü de kırılmış gibi. Telefonu bilgisayarınıza bağlayabilir misiniz? Eğer öyleyse, o zaman belki USB sürücü modunda olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
Kevin M,

Hayır, USB konektörü iyi durumda sanırım. Taktığımda, bilgisayarım 'cihaza bağlı' ses çıkarıyor, ancak başka hiçbir şey olmuyor.
Nate Parsons

Bunu hiç yaptın mı?
Jason C

Maalesef hayır, yeni bir telefon aldığımda verileri kaybettim. Bundan kaçınmak için şimdiki telefonumda adb'yi etkinleştirmeliyim ...
Nate Parsons

Bu biraz geç olabilir ama droid X'te mini bir HDMI bağlantı noktası vardı! Neden sadece bunu kullanmıyorsun?

Yanıtlar:


12

Son zamanlarda tam olarak aynı problemi yaşadım (bir arkadaşınızın Nexus S üzerinde çalışan Android 4.0'ı tamamen kırık bir ekran ve sayısallaştırıcı ve adb kapalı):

Adb etkinken çalışan bir kurtarma sistemi edinin. Ardından, cihazın verilerine erişmek ve bir yedek oluşturmak için adb konsolunu kullanın. Nexus S'de verileri cihazdan çıkarmak için sdcard kullanamazsınız, bu nedenle adb kullanmanız gerekir.

Ön şartlar:

 1. Telefon yapar ile fastboot modu var önyükleme komut özellikli
 2. Telefon hala çalışıyor (ekran hariç)
 3. SDK kuruldu (çalışan adb + fastboot çalıştırılabilir dosyaları ile)
 4. /Tmp/cwm.zip adresine indirilen CWM kurtarma görüntüsü (başlatıldığında adb özelliğini etkinleştirdi)
 5. Uudecode yüklü Linux (Ubuntu'da 'sharutils' paketinin bir parçası)

Nasıl yapılır:
a) Aygıtı fastboot modunda başlat ve CWM kurtarmasını bu şekilde başlat

me@workstation:~$ fastboot boot /tmp/cwm.zip 

b) CWM'nin başlatılması için biraz bekleyin, ardından cihaza giriş yapın.

me@workstation:~$ adb shell 
shell@android:/ $ mkdir -p /tmp/backup/data /tmp/backup/sdcard 

DATA_DEV ve SDCARD_DEV cihazlarını
telefonunuza bağlı olarak gerçek cihaz adları ile değiştirin ;

 • DATA_DEV: /dev/block/mtdblock*
 • SDCARD_DEV: /dev/block/mmcblk*
 • dfAdayları boyuta göre bulmak için komutu kullanın.

  shell@android:/ $ mount -oro <DATA_DEV> /tmp/backup/data 
  shell@android:/ $ mount -oro <SDCARD_DEV> /tmp/backup/sdcard 
  shell@android:/ $ exit 
  me@workstation:~$ adb shell tar czf - /tmp/backup \| uuencode foo | uudecode -o - > /tmp/backup.tar.gz
  

Uyarılar ve diğer açıklamalar:

 • Neden uuencode? ADB konsolu veri akışını engelliyor gibi görünüyor ve her bir satır beslemesinden önce açıkça bir satır başı ekliyor . Adb's stdout ile iletmeden önce verileri Uuencoding buna karşı korur.
 • Does not şifreli cihazlarda işe
 • Ayrıca, aksesuarı olmayan cihazlarda da işlemi tekrarlayabilir ve hepsini /dev/block/*birer birer aktarabilir ve hangisinin ne için olduğunu anlayabilirsiniz.
 • Kendine uygun bir CWM kurtarma görüntüsü bulmalısın

Ben ilk fastbootkomutu yazdım . Sıkışmış <waiting for device>. Bu ne anlama geliyor?
Jason C

1
Fastboot modunda bir cihaz algılanmadı ve programın daha fazla hak gerektirmesi veya bir cihazı fastboot modunda takmanızı bekliyor. Hangi modeli sizde var? Nexus veya Sony ise: bootloader kilidi açılmış mı (fastboot boot çalışmıyor)? Bu moda önyükleme yapmak için her cihazda bazı benzersiz tuş kombinasyonlarına basmanız gerekir. Samsung telefonlarının fastboot komut modunu hiç sunmadığını unutmayın.
ce4

Teşekkürler. Ben bir Motorola Droid Razr Maxx HD var. Açılış sırasında güç düğmesini + ses seviyesini basılı tutmam gerekir mi? Bunun "fastboot" modunun ne olduğunu bilmiyordum, ama başka bir şeyi araştırırken Motorola sitesinde okudum. İşten eve geldiğimde deneyeceğim.
Jason C

Muhtemelen düzeltilmesi gerekecek, bu modelin fastboot açılış özelliğine sahip kilidi açılmış bir önyükleyiciye sahip olduğundan şüpheliyim.
ce4

Geç ekleme: kullanmak yerine uuencode, daha kolay bir yolu olacaktır: adb shell "stty raw & tar czf - /tmp/backup" > /tmp/backup.tar.gz. stty rawVe ona herhangi satırbaşı eklemeyin - "ham" (yani değiştirilmemiş) veri göndermek için sistemi söyler. Bu nedenle stty, cihazda gönderildiği gibi mevcut olan bir gereksinim daha azdır .
Izzy

9

Droid X'in fiziksel bir klavyesi yok - ama olsaydı bunu bir terminalde deneyebilirdiniz. Bu yanıtı, ekranları bozuk olan diğer telefonlar için burada bırakıyorum.

setprop persist.service.adb.enable 1

Bu, USB hata ayıklamasını etkinleştirir (RC29 çalıştıran bir HTC Dream'de) ve ekranın ekrana geldiği zaman Rüyayı köklendirmenin yollarından biridir.


Bunu nereye yazarım?
Jason C

1
@JasonC Bir Android komut satırı kabuğunda. Zaten bir yöntem alma yönteminiz yoksa, ekran bozukken bir tane ayarlayamazsınız.
Dan Hulme

Cihaz USB OTG'yi destekliyorsa, bir USB klavyeyi bağlayabilir, ardından bir Terminal açmak için tuş sırasını veya tuş kombinasyonunu bilmeniz ve ardından komut satırına girmeniz gerekir.
15’te porg

3

Cihaz USB ana bilgisayar kipine sahipse, bir USB OTG kablosu (hareket halindeyken USB) satın alabilir ve kırılan dokunmatik ekranı atlamak için bir USB fare veya USB klavye bağlayabilirsiniz.


USB OTG'yi desteklemesi gereken GT-I9305 cihazım var, en azından 'google' öyle diyor, ancak kablosuz faremi bağlarsam hiçbir şey olmuyor, imlecin nasıl çalışacağı hakkında bir fikriniz var mı?
tomasb

@tomasb Farenin tanınmasını hiç başarabildiniz mi?
Jason C

2
@Jason Evet, öyleydim. Hem USB OTG hem de Bluetooth fare, çözüm oldukça karmaşık ancak henüz daha basit (ya da sadece çalışan) bir şey bulamadım, burada açıklanan: android.stackexchange.com/a/69600/60711 Durumum biraz daha karmaşıktı çünkü böylece yeni ROM parladı benim android başlatılmamış vardı.
tomasb

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.