Android telefona uzaktan bağlanmak için bazı çözümler nelerdir?


12

Günün çoğunda bir masada oturuyorum ve telefonumun (Sprint HTC Hero) yanımda oturması çok faydalı, ancak bildirimler geldiğinde telefonumu kontrol etmek için odağımı bilgisayarımdan uzaklaştırmak dikkat dağıtıcı olabilir.

Telefonuma bağlanmak ve WiFi veya USB üzerinden kontrol etmek için bazı iyi çözümler nelerdir?

Çoğu çözüm için telefonumun rootlanması gerektiğini ve çoklu dokunma işlevinin muhtemelen pencereden dışarı çıkması gerektiğini anlıyorum.

Not: Mac'liyim, ancak yanıtlarken herhangi bir platform gerektiren çözümler dikkate alınmalıdır.

Yanıtlar:


6

Evet, köklenme genellikle (ancak her zaman değil ) gereklidir. Bazı seçenekler şunlardır:

  • Android Screencast : Muhtemelen daha kolay ve popüler sol'nden biri
  • Google Kod Projesi "Android VNC". Aramak zorundayım, şu anda bir seferde sadece 1 bağlantı gönderebilirim ...
  • Droid Explorer: Market'ten Uygulama
  • Android VNC Sunucusu: Yukarıdaki sol'ndan farklı bir APK kullanan bir kılavuz

Bunları deneyin ve hangisinin size en iyi seçenekleri sunduğunu görün.


1
Android VNC Sunucusu kurulumu biraz karmaşıktır, Android Screencast için SDK'nın yüklenmesi gerekir ve Droid Explorer yalnızca Windows için bir şey gibi görünüyor. Soruyu Mac'te olduğumu yansıtacak şekilde düzenleyeceğim, ancak tüm platformlar dikkate alınmalıdır.
Strozykowski

1
Android SDK'yı yüklemek inanılmaz derecede basittir. Sadece dosyayı indirin ve talimatları takip edin. Screencast ile tatlı bir çözüm için küçük fiyat ...
Ağlar

Screencast'ı kullanmaya tamamen karşı değilim ve aslında muhtemelen SDK'yı ayarlayacağım.
Strozykowski

2
Şimdi Android Screencast kullanıyorum ve muhteşem. Aslında aradığım şey aslında.
Strozykowski

4

Belki vermeli Android Notifier bir Mac veya Linux kullanırken GoogleCode de üzerinde bir deneyin. Android Masaüstü-Notifier Windows kullanırken cezası çalışır.


Bulmak için yola çıktığım şey olmasa da, bugün bunu deneyeceğim ve nasıl gittiğini göreceğim. Belki de yanlış soruyu soruyordum? :)
Strozykowski

Bu iyi bir çözüm gibi görünüyor, ancak istediğim kadar tam özellikli değil. Not: Tüm bildirimleri Growl yapılandırması aracılığıyla masaüstünde kalacak şekilde ayarladım, böylece onları kaçırmamalıyım.
Strozykowski

Bunu kabul edilen cevap yapacağım. Biraz kullanıyorum ve tüm bildirimleri göndermesini diliyorum, ama sonunda yapmam gereken şey için harika çalışıyor.
Strozykowski

Yanıtlanan statüyü aldım, çünkü bu iyi bir cevap değil, kabul edilen cevabın ihtiyaçlarım için daha uygun olmasını sağladı. Yine de Android Notifier'ı kullanıyorum, çünkü ekran paylaşımı oturumunu açmak yerine masaüstümden kimin aradığını görmek güzel.
Strozykowski

3

Sorunuza kadar bunu hiç düşünmedim, ama işte iyi çalıştığım şey - piyasadan droid VNC sunucusu . Oldukça hızlı yenileme (VNC'de alışkın olduğum kadar hızlı), SDK screencast veya Droid Explorer'dan daha iyi. Yerleşik http sunucu desteği bile var - aslında, henüz bir masaüstü istemcisiyle test etmedim, ancak http / java istemcisi yeterince iyi çalışıyor.


3

GTalkSMS ( Google Code Proje Sayfası ) XMPP (GTalk, Jabber)üzerinde çalışan android notifier için bir alternatiftir. Android'in çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlar, bir SMS / Çağrı / Pil bildirimi ve yanıt sistemi içerir. Ayrıca Android cihazınıza / cihazınızdan dosya gönderip alabilir. Başka birçok özellik daha var.

XMPP'yi aktarım olarak kullanan "masaüstü uygulaması" her XMPP İstemcisi olabilir. Özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadığı için GTalkSMS'nin büyük avantajlarından biridir.

Not: SSS'ye göre GTalkSMS'ye dahil olduğumu açıklamalıyım. GTalkSMS açık kaynaklı GPL lisanslı bir Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


Bu sizden GTalkSMS'yi tavsiye ettiğim üçüncü cevap. Bu ürünle bir bağlantınız var mı? Eğer öyleyse, beyan gereksinimleri gözden geçiriniz SSS .
ale


1

MAXS (Modüler Android XMPP Suite), Android cihazınıza XMPP üzerinden uzaktan bağlantı kurulmasını sağlar . Android'in çeşitli yönlerini kontrol etmenizi sağlar, bir SMS / Çağrı / Pil bildirimi ve yanıt sistemi içerir. Ayrıca Android cihazınıza / cihazınızdan dosya gönderip alabilir. Başka birçok özellik daha var.

XMPP'yi aktarım olarak kullanan "masaüstü uygulaması" her XMPP İstemcisi olabilir. Özel bir masaüstü uygulamasına ihtiyaç duymadığı için MAXS'ın en büyük avantajlarından biridir. Gelecekte bir tane olsa da.

Not: SSS'ye göre MAXS'e dahil olduğumu açıklamalıyım. MAXS açık kaynaklı GPLv3 lisanslı bir Android uygulamasıdır. Herkes katkıda bulunabilir.


1
Sadece denedim ve mükemmel çalışıyor! Geçmişte GTalkSMS kullanıyordum, ancak buggy oldu ve son yüklediğimde XMPP'ye bile bağlanamadım. Android izin modeliyle iyi uyum sağlayan modüler tasarım fikrini de seviyorum. Harika iş!
Mladen Jablanović

Teşekkür ederim. Geri bildiriminiz için gerçekten minnetarım. Android 4.4 (.2) ' deki bir hata nedeniyle hizmetin bu sürümlerde kararlı çalışmayabileceğini lütfen unutmayın . Ayrıca, gizlilik listelerini destekleyen ve geceleri düzeltilmesi gereken bazı sunucularla ilgili bir sorun var . . Geribildirim hoş geldiniz.
Akış
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.