WiFi üzerinden MMS mesajları gönderip alabilir miyim?


11

WiFi üzerinden MMS mesajları göndermek / almak mümkün mü yoksa mobil veri bağlantısı üzerinden sağlayıcımla bağlantı kurmak zorunlu mu?

Bir kullanıcının etkin bir WiFi bağlantısı varsa, gelen bir MMS olduğunda ne olur?

Yanıtlar:


13

Teknik olarak yapılabilir. AFAIK, MMS özellikli bileşenler arasındaki tüm iletişim standart TCP / IP üzerinden yapılır. Ancak düzenli bir sağlayıcı kurulumunda MMS deposuna ve yönlendirme sunucularına (MMSC) yalnızca sağlayıcı ağı üzerinden erişilebilir. Bu yüzden WiFi üzerinden MMS gönderemez ve alamazsınız.

Ayrıca, yalnızca 2G (GPRS / EDGE) bağlantınız olduğunda aynı anda arama yapamaz ve MMS gönderemez / alamazsınız.

Normalde android, WiFi bağlantısı varsa ve tüm veriler WiFi arayüzü üzerinden yönlendirilecekse GSM veri bağlantısını kesecektir, ancak bir istisna vardır : MMS trafiği yine de mobil veri bağlantısından geçecektir.


7

Verilerin geleneksel bir Wi-Fi tarzı İnternet bağlantısı üzerinden değil, hücre ağı üzerinden gönderildiği için bunun mümkün olduğunu düşünmüyorum.


Buraya eklemeliyim - Hint GSM şebekesinde olduğumu.
Sparx

@Sparx Bu cevap her iki şekilde de doğrudur - operatörünüzün Wi-Fi'ye bağlı olup olmadığınızı veya varsa mesajı nasıl yönlendireceğinizi bilmesinin bir yolu yoktur. Hücre ağının bir parçası. Bazı operatörler, onlarla birlikte ayarladıysanız size e-posta gönderecektir, ancak Hintli taşıyıcıları bilmiyorum.
Matthew

3

Şebekeniz büyük olasılıkla multimedya mesajları için ayrı bir MMS APN kullanıyor ve bunlar operatörün kendi şebekesi ile sınırlı olduğundan mesajlar WiFi üzerinden alınamıyor. Ayrıca, mesajlar telefon numaranıza yönlendirilir, böylece normal telefon numaranız üzerinden SIP / VoIP kullanımı ile karşılaştırılabilir.

Etkin bir WiFi bağlantısı varsa, yok sayılır ve bunun yerine paket verileri kullanılır (etkinleştirilmişse).


3

Bu Taşıyıcıya bağlıdır. UMA, Wifi üzerinden geleneksel metinlerin ve mms'lerin gönderilmesine izin veren radyo biçimidir. ABD'deki T-Mobile, bulunduğunuz yere gelince, sağlayıcınızla kontrol edeceğim taşıyıcıdır.


1

Diğerlerinin de belirttiği gibi, operatörünüzün servis yaptığı numaraya yönlendirilmiş bir MMS almanın tek yolu, servislerine bağlanmanızdır. Ancak, Google Voice gibi bir hizmeti düşünebilirsiniz. Google Voice, daha sonra telefonunuza yönlendirilen alternatif bir numara sağlar. Şu anda Google Voice yalnızca SMS'yi desteklemektedir, ancak MMS desteği sunan başka hizmetler de olabilir. Google Voice numaranıza gönderilen bir SMS mesajı, yalnızca WiFi bağlantınız olsa bile Google Voice uygulamasında görünür.


1
Google sesi Hindistan'da (resmi olarak) kullanılamıyor. YMMV
devnul3

1

Çoğu (akıllı) telefonların wifi üzerinden MMS göndermek / almak için ayrı bir IP soketi oluşturmayı bilmediğini düşünüyorum. Bu nedenle, varsayılan olarak operatör tarafından sağlanan veri soketine dönerler. Veya otomatik olarak iki farklı soket arasında geçiş yapma olanağına sahip olmayabilirler. Telefonunuzu köklendirir ve varsayılan MMS IP soketini değiştirirseniz, telefona bağlı olarak tüm MMS bağlantılarını kaybedebilirsiniz.


0

Bu eski bir iş parçacığı, biliyorum, ancak Nokia N900 multimedya mesajlaşma uygulamasının hücresel ağ üzerinden bir MMS bildirimi alabileceğini ve MMS'i kendisi, en azından Rüzgar (şimdi Freedom Mobile'da) alabileceğini eklemek istedim. ) Kanada'da. Bu, dolaşım veri ücretlerinden kaçındı ve şimdi bir Android telefon kullandığım için N900'ümden en çok özlediğim özelliklerden biri.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.