Şarj olurken telefonu çalıştırmak için bataryadan güç tüketiliyor mu?


Yanıtlar:


18

Elbette, cihazınızın çalışması için güç gerekir - şarj etmek için ayarlamış olsanız da olmasanız da. Soru: Şarj ederek aldığıdan daha fazla güç kullanıyor mu? Hangi birden fazla faktöre bağlıdır:

  • "Güç kaynağınız". USB yalnızca 500 mA (USB2) resp ile şarj olur. 900 mA (USB3), A / C, 2 A'ya kadar
  • Cihazlarınızın güç tüketimi. Ne yaptığına bağlı olarak. Ekran açıkken maksimum parlaklık USB'nin sağlayabildiğinden daha fazlasını kullanıyor, HD videoların kaydedilmesi / oynatılması bit ısırıyor ve hatta bir WiFi indirmesi bunu aşabilir ( bazı örnek değerler için cevabımdaki tabloya bakınız ).

Yani senin durumunda, her şey güç kaynağına bağlı. Eğer USB ise, sadece "şarjı" tutabilir, "kandırmak" veya WiFi'den indirirken "kandırmak" veya daha fazlasını kaybedebilir - ya da mobil verilerde büyük olasılıkla şarjı kaybedebilir. 1

BTW: Cihazınız her iki durumda da oldukça ısınabilir :)

Düzenleme: Yorumunuzdaki tartışmadan sonra sorunuzu tekrar okudum, sanırım bunun büyük bir bölümünü özledim. "Pilin çarpıp çarpmayacağını" sormak, muhtemelen "şarj olurken sel" in pilinize zarar verip getirmeyeceğini bilmek istersiniz. Cihaza bir batarya bağlı olarak, kesinlikle söylemek zor; fakat iyi bir gösterge "sıcaklık" dır. Günümüzde kullanılan piller çoğunlukla lityum iyon tarafından geçici olarak (LiIo), lityum Polimer (Lipo). Her ikisi de ortak olarak "aşırı sıcaklıklar" dan hoşlanmaz. Bu yüzden, eğer işlem sırasında cihaz ısınırsa, bu, bataryanızın uzun süre hoşuna gitmeyebileceğinin bir göstergesidir.

Ayrıntılar için, lütfen ayrıca etiketi-wiki ve etiketi-wiki'mize bakın . Her ikisi de onlar hakkında genel bilgi verir.


1: Bağlantılı gönderideki değerlerin yalnızca örnek olduğunu unutmayın; cihazınız farklı olabilir, ancak ilişkiler karşılaştırılabilir.


Peki, cihaz kapatılmışsa (sorunun önüne geçmesine rağmen)? 😉
Tamoghna Chowdhury

1
@TamoghnaChowdhury Sonra torrentleri indiremezsiniz 😉
Izzy

1
Bu gerçekten "şarj kablosu takılıyken pil kullanıyor mu veya şarj aletinden geçiyor" sorusuna cevap vermiyor. Cevap, belirli bir telefonun nasıl tasarlandığına bağlı. Her ne kadar çoğunun bir geçiş kullandığını ve sonra pili telefonun dışına çıkarabildiğiniz ve pili telefondan çıkarabildiğinizden ve pilin şarj cihazı kablosundan ne kadar iyi kalacağını düşündüğüm şekilde şarj etmeyi düşünsem de.
SnakeDoc

Tüketim beslemeden yüksekse, "batarya bir darbe alacaktır". Doğru bir şekilde belirttiğiniz gibi, @SnakeDoc, gücün "geçip geçmediği" tasarıma bağlıdır; Bunun olası bir cevabı olduğundan şüpheliyim, o yüzden bu bölümü atladım. Belki de açıkça söylemeliydim?
Izzy

1
@SnakeDoc Çoğu pil kurulumunda gerçekten bir "geçiş" kavramı yoktur. Ya akım, hücrede kimyasal enerjinin artması (net şarj) ya da hücrenin "ağ boşalması" ile sonuçlanacak şekilde çalıştığı modda aküye "hareket ediyor". Tek bir pil hücresinin çoklu katot ve anot bağlantılarına sahip olması gibi değildir, bu nedenle bir noktaya şarj olabilir ve ikisini de aynı anda boşaltabilir. Sadece "gidiş-dönüş" gücü 5V'den batarya şarj voltajına, çekirdeği / vb. Çalıştırmak için gereken gerilime kadar aşağı regülasyondur.
18'de

10

Aşağıda verilen cevaba ulaşmak için yapılan testler doğruydu, ancak sonuçların yorumlanması benim açımdan yanlıştı. Bu, Battery University de dahil olmak üzere iki kaynak tarafından doğrulandı ve doğru yorum ve ek girdilere dayanarak ayrı bir cevap gönderildi. Bu aynı zamanda okunabilirlik ve anlamada yardımcı olur


Telefonunuzda, eğer varsa, şarj ederken, telefondan bataryayı kullanır.

Burada anlaşılması gereken, eşzamanlı iki sürecin gerçekleşmesi, doldurulması ve boşaltılmasıdır. OS'de pil şarj algoritması ve uygulaması iyi tasarlanmamış ve uygulanmıyorsa, bu durumun, şarj etme işlemini, olmadığında daha az şarj akımı sağladığını düşünerek "karıştırması" ile sonuçlanabilir.

Bu nedenle güvenli bir uygulama, pili şarj olurken kullanmamaktır. Telefonunuzun pilinin çarpması konusunda otoriter bir şekilde konuşamıyor olsam da, pil ömrünün çıkarlarıyla ilgili güvenli uygulamalara bağlı kalmak daha iyi

Batarya şarjından alıntı Li bataryaları , bu bataryalarda üç aşamada batarya şarjı ve akım / gerilim davranışı hakkında bilgi verir (vurgulanacak olan maden)

"Bazı taşınabilir aygıtlar şarj yuvasında açık konumda oturuyor. Aygıtın içinden çekilen akım parazit yük olarak adlandırılıyor ve şarj döngüsünü bozabilir. daima kaçınılmalıdır .... "

"Şarj sırasında taşınabilir bir cihaz kapatılmalıdır. Bu, bataryanın ayarlanan gerilim eşiğine ve mevcut doyma noktasına engelsiz erişmesine izin verir. Parazitik bir yük , batarya voltajına basarak ve doygunluk aşamasındaki akımın azalmasını önleyerek şarj cihazını şaşırtır. bir kaçak akım çekiyor. Bir batarya tamamen şarj olmuş olabilir, ancak geçerli koşullar sürekli bir şarj isteyerek strese neden olacaktır. "

"Batarya Üniversitesi" nden yayınlanan, batarya şarjı konusunda yardımcı olabilecek diğer birçok bilgilendirici makale bulunmaktadır.

DÜZENLE

Yukarıdaki Battery University bağlantısından şema eklemek ve "parazit yükünün" etkisini açıklamak istiyorum:

Üç aşamalı şarj
Üç şarj aşaması (büyütmek için resme tıklayın)

Bu tipik örnekte, tamamen şarjın, "doygunluk aşaması" ile 3 saatten biraz daha uzun sürdüğü, 2 saatten fazla olduğu gösterilmiştir.

Doygunluk aşamasında, aküye eklenen voltaj artmaz ve akım yavaşça azalır.

Şimdi, bir torrent indirirken, WiFi üzerinden farz edersek, 550 mW (Samsung Galaxy S3 için), ki bu ağır bir iş. Teşekkür onun cevabını kaynağını işaret için @izzy için buraya .

Bu yük kesinlikle akımın bir bölümünü torrenti indirmeye yönlendirecektir (ne kadar olduğunu belirlemeye çalışıyorum). Bu akımın tam değeri ne olursa olsun, indirme gerçekleştiği sürece devam eder ve gösterilen akımın azalması gerçekleşmez. Bu ilk zararlı etki

Daha sonra, bu akım nedeniyle, voltaj yerine, düz olmak yerine artacak ve daha fazla tehdit edici yön doygunluk aşamasının sonuna doğru olacaktır. Burada, maksimum gerilime ulaşıldığında gerilimin keskin bir şekilde düşmesi beklenir, ancak parazit yük (sel yükü) akımı kesilmediğinden gerçekleşmez. Bu, bataryanın maksimum voltajda kalmasına neden olur, bu da sıcaklığı dahili olarak arttırır ve bataryada stres yaratarak hasara yol açar.

İlgili bir özellik, cep telefonlarının aynı kullanım ile% 80 ila% 70 arasındaki düşüş süreleri ile karşılaştırıldığında% 100 ile% 90 arasında hızlı bir şekilde deşarj olacak şekilde tasarlanmasıdır. Bu, hücre içi sıcaklıklarının dahili olarak en az süre maksimumda tutulacağı şekilde tasarlanmıştır. Bu konuda daha fazla: Batarya cihazınız yalan söylüyor olabilir ... kötü bir şey değil

EDIT 2

Honor 6'yı kullanarak testler yaptım ve sonuçlar aklıma, pili şarj ederken kullanmadığını söylüyor.

Bu test sonuçları , kardeş kardeşim SE elektrik sitesinde yer alıyor ve bu konuda da görüşlerini almayı umuyorum. Daha fazla giriş elde ettiğimde burada güncelleme yapılabilir

O zamana kadar,

Telefonu şarj olurken, en azından indirmek veya yüklemek ya da diğer ağır işlerde (yüksek güç tüketen etkinlik) kullanmak için kullanmayın.

Bu daha iyi bir yaklaşım gibi görünmektedir, çünkü telefonu şarj ederken kullanmaktan kaçınılmaz

Cihaz üreticilerinin şarj sırasında minimum yük veya kullanım sağlayacağından şüphelenmeme rağmen, AFAIK belgesinde belgelenmediğinden bu konuyu araştıramadım.


4
Modern piller, şarj sırasında kullanım sırasında bile pil ömrü üzerinde belirgin bir etkiye sahip olmaz. Ve aslında bunu yaparken de gerçek bir pil zararı yoktur. Bunu yıllardır şahsen yapıyorum! Modern piller ve bunlarla başa çıkmak için algoritmalar oldukça akıllı.
Jaskaranbir Singh

5
Şarj devresi cihaza takılı olduğundan, cihaz açıkken şarj olacak şekilde tasarlanacağını umarsınız.
user253751

2
Bu yazının gerçeğine tanıklık edecek bir Droid RAZR HD'den çıkarılmış bir pilim var. Böyle bir senaryoda fazla ücretlendirildi ve bir balon gibi şişirildi.
Michael Hampton

1
Aşırı ısınma nedeniyle kesinlikle "ağır şarj olurken" kaçınmanız gerekir (aşırı durum: HD video kaydederken A / C gücü + 3G / LTE + aracılığıyla akışı yükleme 3G / LTE + üzerinden alternatif bir akış alma tam parlaklıkta görüntüleme = cihaza dokunduğunuzda eldiven kullanın veya parmaklarınızı yakın: ~ ~ 2W şarj olurken 6W tüketim), "günlük paragrafta" büyük etkisi olan "parazit yükünüz" olduğundan şüpheliyim - kapakta yağ uyarısı (veya bununla ilgili çok sayıda garanti durumu olduğunu duymuştuk).
Izzy

1
@ beeshyams Anlaştık. Bence bu konunun "abartılı" olduğunu düşünüyorum. Burada kullanılan bazı Android cihazlarım var, bazıları şimdi 5 yıldır ve her zaman açıkken şarj ediyorlar - hatta bazen ADB (hatta USB şarj oluyor) üzerinde çalışıyorlar. Özellikle 5 yıllık modeller hala mükemmel bir batarya sağlığı. Tabii ki, ücretlendirme sırasında uygulanan "görevlerin" hiçbiri "ağır" değildir :)
Izzy

6

Evet. Telefon şarj olurken bataryadan güç alıyor. Her ne kadar telefonun nasıl tasarlandığına bağlı olan bir şey olsa da, her zaman doğru olmayabilir ... ama çoğu telefon bu tarafta.

Cevabımı yaptığım bir teste dayandırıyorum. Aynı zamanda telefonumu (eski Samsung Galaxy S3 I9300 ) wifi video akışı, tam parlaklık, ses seviyesi vb. Açarak yüksek batarya kullanırken şarj voltajını düşürdüm . . Batarya 0'a ulaştıktan sonra, şarj cihazım bağlı değil gibi telefonum otomatik olarak kapandı (bağlandı ve kapandıktan sonra normal şekilde şarj olmaya başladı).

Aküden takılı olmadığında çalışamayacağımı söyleme.

Yine, sonuçlar değişebilir.

İndirme gelince, küçük bir etkisi olacaktır. Çünkü yoğun donanım gerektirmeyen bir şey yok. Telefonunuz indirme işlemi tamamlanıp tamamlanamayacağına karar vermek için muhtemelen Android'in yerleşik pil monitörünü kullanabilirsiniz.


5
Testin hiçbir şey söylemez. Şarj cihazınız telefonunuz için yeterli güç sağlayamıyorsa, telefonun bataryasından enerji alacağı kesindir. Bunu bulmak için test gerekmez.
27νδρας

@ Alex.S IMO yorumuna cevap burada değil, soruya uygundur. OP basitçe bariz şeyleri anlamıyor, aksi halde soru ilk başta var olamazdı. Sadece örneğine ihtiyaç duyulduğu belli olan şeyleri açıklamaktır. Elbette, poster buradaki durumu daha iyi açıklar.
Firelord

Şarj cihazınız çok iyi değil gibi geliyor.
SnakeDoc

@Felelord Buradaki diğer cevaplara göre şarj işlemi sırasında batarya kullanımı kötüdür, bu nedenle akıllı tasarım şarj sırasında batarya kullanımı olmaz ve bu cihaz şarj cihazı akımında çalıştırılarak uygulanabilir.
q126y

Bu durumda @ q126y, bir ADB bağlantısı tespit edildiğinde USB şarjı varsayılan olarak kapalı olacaktır. Binlerce geliştirici cihazlarını bu şekilde kullanıyor. Ve başka bir yorumda yazdığım gibi: En iyi batarya dayanıklılığına sahip cihazım şu anda açıkken her zaman şarj ettiğim 2010 Milestone²'dir. Hala orijinal pilini kullanıyor. Bunu yazarken, şarjı% 82 oranındadır - bugün pilden sonra (elektrik bağlantısı kesildi) ~ 18 saat. Kapalıyken çoğunlukla şarj ettiğim tek cihaz, nadiren kullandığım tabletlerimden ikisi; biri bile neredeyse kalıcı olarak bağlanmış ve çalışıyor;)
Izzy

5

Kısa cevap

  • Şarj sırasında cihaza güç sağlamak için güç şarj cihazından mı yoksa pilden mi tüketiliyor? "- Şarj cihazından güç harcanıyor.

  • " Pilimi [sel indirirken] vuracak mı bilmek istiyorum " - Hayır

Uzun ve Teknik Cevap

Daha önce verdiğim cevabın devam etmesiyle, Battery University BU-409 Lityum İyon Şarjı

Bu sitede, şarj edilirken mobil cihaz / tablet kullanmanın bu yönüne doğrudan veya eğik şekilde değinen başka soruların olduğunu fark ettim.

Yanıtların çoğunluğu, "güvenlidir" diyerek, çok azını temkinli bir şekilde savunan / mobil cihazları kullanmaya karşı tavsiyede bulunduğunu savunan çok az kişi savunuyordu. Cevaplar deneyime ve / veya teknik factoidlere dayanıyordu, ancak derinlemesine bir teknik gerekçeye sahip değildi.

Yani, kötü adamın "parazit yükünü" (önceki cevabımda açıklandığı gibi) bizi nasıl rahatsız ettiğini görmek için yaptığım şey:

  1. Kullanımı simüle etmek için birkaç yükleme koşuluyla şarj ederken cihazımı (Huawei Honor 6) kullanma konusunda testler yaptım (daha sonra bunun hakkında daha fazla)

  2. Bu test sonuçlarını kız kardeşi SE Electrical sitesinde yayınladı ve sonuçların elektrik uzmanları tarafından yorumlandığını doğrulayan bir ödül aldı.

  3. Gönderilecek Battery University , test sonuçları hakkında görüşlerini istedi. Test sonuçlarını inceleyen ve değerli görüşler sunan ve ayrıca postalarını teklif etmeme izin verdiğim için Battery University'den Bruce Huang'a son derece teşekkür ediyorum.

Test kurulumu

Uçak modu etkinleştirildi ve çalışan uygulamalar en aza indirildi. OEM şarj cihazı ve şarj kablosu kullanılmış.

Burada verilen tablo için @Izzy sayesinde , Samsung Galaxy S3'e karşılık gelen değerler kullanılır, çünkü OP Samsung cihazına sahiptir ve sonuçlar Motorola değerleri ile test etmekten daha yakın benzerlik gösterebilir.

İlk test şarj oldu, cep telefonu açık tutuldu (ideal olarak savunuculuydu ama sonra nasıl test ederim?) Ve 3C Toolbox kullanılarak yapılan ölçümler yapıldı. 3C Araç Kutusu , pil durumundaki her% 1 değişiklikteki değişiklikleri kaydetmek için yapılandırıldı. Daha sık örnekleme mümkündür, ancak bu daha fazla güç çekerek muhtemelen test sonuçlarını bozabilir.

Ekran parlaklığı% 0'da tutuldu veya en az tablodan 567 mW'ye denk geldi.

İkinci test, ekran parlaklığını% 50'de tutmak ve geliştirici seçeneklerinde "Ekran şarj olurken uykuya geçmez" i etkinleştirmekti. Bunu seçme ve indirme nedeni.

a) Elek üzerindeki perde sabit, sürekli bir yük sağlar ve “parazit yükü” çalışırken yakalamaya yardımcı olur.

b) WiFi indirme 549 mW tüketir. Minimum parlaklıkta ekran 567 mW ve maksimum parlaklık 1568 mW'dir. Testler% 50 parlaklıkta yapıldığı için, belki onu ortalama olarak değerlendirebiliriz ve ekran yükünü 1058 mW olarak düşünebiliriz; bu, WiFi indirme işleminin neredeyse iki katıdır ve UMTS indirme işlemine yaklaşık olarak eşittir (bakınız tablo), çünkü torrentleri indirme OP'nin endişesidir.

Test sonuçları

Bağlantılı bölgede test sonuçlarına sahip olarak görülebileceği gibi, gerilim grafiği her iki durumda da çok farklı görünmektedir ve "parazitik yükü" çivilendirmeye devam ettiğinden emindim. Buna dayanarak, mantıksal yorum indirme için şarj ederken cihazın kullanımının bataryaya zararlı olduğu yönündedir.

Testler doğruyken bu sonuca ulaşmakta yanılmışım . Her iki durumda da grafiğin ölçeğine (Y ekseni) bakmadığımda , BA ve Bruce Huang ve @ericnutsch tarafından verilen bağlantıdaki cevabında belirtildiği gibi min . Bunun anlamı, her iki grafiğin de oldukça benzer olması ve göründüğü gibi eğri olmamasıdır.

Ancak bu alıştırma, aşağıda ele alınan iyi bir anlayış verdi.

Sonuçlar

  1. 2008 yılı bağbozumu teknik literatürden alıntı yapan elektrik sitesinde cevaplarda da belirtildiği gibi, akü ve yükün elektriksel olarak "izole edilmesi" en iyi uygulama olmuştur . Bunun anlamı, şarj devresinin akü ve yük arasında (burada ekran gücü veya indirme) farklılaşması ve ihtiyaçlarını ayrı ayrı karşılamasıdır. Elektronik sektöründe 8 yıl uzun bir süredir ve tüm büyük OEM cihaz üreticilerinin, bağlantılı sitenin cevaplarında da önerildiği gibi geliştirilmediği takdirde bunu uyguladıklarından eminim (bu, cihazların neden "Don" demeden bir uyarı olmadan gönderildiğini açıklıyor mu? t Şarj olurken telefonu kullanın mı?) Ve eğer yük yeterince önemliyse, şarj süresini etkileyebilir.

Şarj akımı ekran açıkken daha küçük olduğundan, pili şarj etmek daha uzun zaman almalıdır. Sağlanan çizelgeden, "Sabit akım şarj süresi" nin daha uzun mu yoksa kısa mı olduğunu söyleyemem (test sonuçlarındaki mevcut tablolara atıfta bulunuyor).

Bunu daha doğrulamak için üçüncü bir test yaptım. Bu aynı zamanda ekran açıkken de şarj oluyordu ancak parlaklık ROM tarafından izin verilen en düşük seviyeye düşürüldü. Bu, ekranı neredeyse opak hale getirir. Bu, mümkün olan en az gücü tüketirken cihazın açık olmasını sağlamaktı. Darker'ın Pro sürümü (Ekran Filtresi) bunu yapmanıza izin verir. Sonuçlar:

a) Şarj işlemi, önceki iki testten 5 dakika daha az sürdü.

b) Gerilim ve Akım grafikleri önceki testlere benzerdi.

(Teknik olarak değil titiz) anlamak kolay benzetme - Bir musluk (düşünün Şarj su çiçek yatak (bir boruyla) Pil ). Şimdi bir sarnıcı doldurmak istiyorsunuz ( şarj ederken telefonu yükleyin veya yükleyin ). Böylece, iki borunun bağımsız olarak bağlanabileceği ( elektriksel izolasyon ) musluğa bir kısıtlama uygularsınız . Sarnıç boyutuna bağlı olarak, çiçek yatağının sulanmasından önce doldurulabilir veya çiçek yatağını doldurmak için geçen süreyi geciktirebilir.

Bu , OP sorusunun ilk bölümünü yanıtlar: " Şarj olurken cihaza güç vermek için şarj cihazından mı yoksa pilden mi tüketiliyor? "

  1. " Parazit Yük ve Akım düşmesi ". Pil Üniversitesi diyor ki

"Parazitik bir yük, şarj cihazını akü voltajına basarak ve doygunluk aşamasındaki akımın kaçak bir akım çekerek düşmesini önleyerek karıştırır."

Alıntı Bruce Huang sözlü ifadesi (benimk vurgu)

Parazit yükün, mevcut düşüşü sonsuza dek engelleyeceğini sanmıyorum. Parazitik yükün sadece mevcut düşüşü bir süre ertelediğini tahmin ediyorum. Bu testte parazit yükü çok küçük olabilir (% 50 parlaklıkta ekran açmak çok büyük bir yük değildir) mevcut düşüş için önemli bir gecikme oluşturmak .

Bu, mevcut düşüşün neden her iki durumda da benzer olduğunu ve parazit yükünün yeterince önemli olmadığı için farklı olmadığını açıklar.

Bu cevap OP sorunun ikinci kısmını " benim pil bir darbe vuracaktır bilmek istiyorum [torrent indirirken]"

  1. Bu, hücredeyken, bir şey yapabileceğimiz anlamına mı geliyor? Ben korkmuyorum . Şarj devresinin uygulanması, toleransları, özellikleri vb. Cihazdan cihaza ve OEM'ler arasında değişecektir. Bu, şarj olurken hemen hemen her şeyi yapabileceğiniz anlamına gelmez. Cihaza özel detayların tescilli olması, kamuya açık bir şekilde temin edilememesi veya talep edilmesi halinde mümkün değildir.

Bu nedenle, pilinizi gerçekten önemsiyorsanız yoğun, güç aç uygulamaları için (sadece daha güvenli tarafta olmak üzere) yoğun olarak aç olan uygulamalar için (sadece daha güvenli tarafta olmak üzere) hücrenin kullanılmasını tavsiye etmem. Günde birkaç saat ellerini hücreden uzak tutmanın yanı sıra, size de bir mola veririm :-)


1

Şarj cihazına bağladığım ve bataryayı çıkardığım bazı telefonlar vardı ve telefon bataryanın içindeymiş gibi normal çalışıyordu.

En iyi ihtimalle, tüm telefonunuzu yalnızca şarj cihazından tutabilirsiniz, ancak bu cihaza bağlı olduğunu düşünüyorum.

Cihazın şarj olurken ve kullanım sırasında ısınmasıyla ilgili olarak - içindeki akımı düzenleyen bir yonga vardır, bu nedenle sıcak olan batarya değil, aynı zamanda şarj + deşarj işlemesi gereken yongadır.


0

Tek kelimeyle cevap: "Evet"

Evet, akıllı telefonlar şarj olurken

Ancak şarj olurken mobil kullanım için iyi bir uygulama değildir, çünkü pil ömrünü yavaşça öldürür.


4
" Ancak şarj olurken mobil kullanım için iyi bir uygulama değildir, çünkü pil ömrünü yavaşça öldürür. " - Lütfen ayrıntılı bilgi verin. Bazı güvenilir kaynaklar eklemeyi düşünün. Mümkünse, sadece teknik olanları alıntı. Üzerinde iken, aşağıdakileri göz önünde bulundurun Nasıl iyi bir cevap yazarım?
Firelord

Ancak, cevap doğrudur ve makul şekilde tamamlanmıştır (örn. Şarj olurken pil kullanmanın kötü olacağı uyarısı). Hiçbir kaynak, olumsuz imoya düşürmek için bir neden olmamalıdır.
Stijn de Witt,

0

Doğru ve derinlemesine giden birçok cevap var. Ancak IMO gerçekten basit bir şekilde bir formüle yerleştirilebilir:

Batarya = Şarj Cihazı - Telefon

Yani, şarj cihazı telefonun çektiği çizimden daha fazla akım içeriyorsa, batarya hala şarj olur (telefonun kapalı olmasından daha yavaş olsa da). Telefon, şarj cihazının taktığından daha fazla akım kullanıyorsa, batarya boşalır (şarj olmaz).

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.