Belirli zamanlarda ekranı otomatik olarak karart?


9

Sabahları çok parlak bir ekrana uyanmak hiç de eğlenceli değil. Uyandığımda ekranın karanlık odamda daha karanlık olmasını tercih ederim. Yatağa gitmeden ve kalktığımda onu değiştirmeden önce parlaklığı manuel olarak değiştirebiliyorum, ancak çok rahatsız.

Günün saatine göre ekran parlaklığını değiştirmeyi nasıl otomatikleştirebilirim?


My Pixel by Google, gün batımındaki ekranımdan bir sürü maviyi çıkarmak ve güneş doğarken geri yüklemek için bir ayara sahiptir. Sanırım bu eski sorunun asıl cevabı, amiral gemisi bir telefona yetene kadar beklemek.
ale

Yanıtlar:


10

Birkaç dolar ödemek sakıncası yoksa, Tasker tavsiye ederim . Bu otomasyon yardımcı programı, günün saati de dahil olmak üzere çeşitli parametrelere dayalı birçok yerleşik (ve bazı 3. taraf uygulama) Android eylemleri ayarlamanıza olanak tanır.

Tasker'da 2 ayrı profil oluşturmanız ve her birine 2 eylem eklemeniz gerekir. 1. eylem her iki profilde de aynı olacaktır - Otomatik Parlaklığı devre dışı bırakma. İkincisi benzer olacak - ekran parlaklığını değiştirmek için zamana dayalı bir eylem, günün saati ve parlaklık seviyesi farklılıklar.

 1. Tasker'ı başlatın ve +yeni bir profil oluşturmak için ana ekranın altındaki düğmeye dokunun . Örneğin "Aşağı Parlaklık" gibi açıklayıcı bir ad verin.
 2. Sunulan menüden "Zaman" bağlamını seçin.
 3. "Kimden:" seçeneği için, parlaklığın düşürülmesini istediğiniz saati seçin.
 4. "Alıcı:" seçeneğinin işaretini kaldırın ve yeşil "Kabul Et" düğmesine hafifçe vurun.
 5. "Görev Seçimi" iletişim kutusunda "Yeni Görev" düğmesine dokunun ve "Alt Ekran Parlaklığı" olarak adlandırın ve "Kabul Et" düğmesine dokunun.
 6. Bir eylem eklemek için "+" düğmesine dokunun, "Görüntü" kategorisini seçin, "Otomatik Parlaklık" eylemini seçin, "Ayarla" açılır menüsünde "Kapalı" seçeneğini seçin ve yeşil "Kabul Et" düğmesine basın.
 7. Başka bir eylem eklemek için "+" düğmesine dokunun, "Ekran" kategorisini seçin, "Ekran Parlaklığı" eylemini seçin, istenen düşük düzeyi ayarlayın (20 önerilen en düşük ayardır), hem "Geçerli Düzeyi Yoksay" ve "Hemen Efekt "seçenekleri işaretlenir ve yeşil" Kabul Et "düğmesine dokunun.
 8. "Görev Düzenle / ..." ekranındaki yeşil "Kabul et" düğmesine hafifçe dokunun.
 9. Ana ekranda "Parlaklığı Azalt" profiline bir kez dokunun, ardından İngiliz anahtarı düğmesine dokunun ve "Klon" seçeneğini belirleyin.
 10. Yeni klonlanan profile dokunun, İngiliz anahtarı düğmesine dokunun, "Yeniden adlandır" seçeneğini belirleyin ve "Parlaklığı Artır" olarak adlandırın.
 11. Saat simgesine dokunun, "Düzenle" seçeneğini seçin, "Kimden:" saatini parlaklığın artmasını istediğiniz günün saatine değiştirin ve yeşil "Kabul Et" düğmesine dokunun.
 12. Şimdi görevin üzerine dokunun (5. adımda verdiğiniz ad), "Yeniden adlandır" seçeneğini seçin, "Ekran Parlaklığını Artırın" olarak adlandırın ve yeşil "Kabul Et" düğmesine dokunun.
 13. Göreve tekrar dokunun ve "Düzenle" seçeneğini belirleyin.
 14. "Ekran Parlaklığı" eylemine dokunun, Seviyeyi daha yüksek bir ayara getirin ve yeşil "Kabul Et" düğmesine dokunun.
 15. "Görev Düzenle / ..." ekranındaki yeşil "Kabul et" düğmesine hafifçe dokunun.
 16. Ana ekranda, sağ alt taraftaki düğmenin "Açık" yazdığından emin olun ve Tasker uygulamasından çıkın.

Şimdi hazır olmalısınız.


2
Lifehacker'ın talimatları biraz daha basit, ama aynı şeyi elde edin.
ale

6

Hangi telefona sahip olduğunuzdan emin değilim ancak üst düzey Android telefonların çoğunda ışık sensörleri var ve ekranı o anda ortam ışığına bağlı olarak parlaklığını otomatik olarak ayarlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ana ekranınızda Güç Çubuğu widget'ınız varsa (Donut'tan beri yerleşik Android widget'larından biri), otomatik parlaklık için bir "A" gösterilene kadar en sağ parlaklık simgesine dokunmanız yeterlidir.

Alternatif olarak Ayarlar -> Ekran -> Parlaklık bölümüne gidin ve "Otomatik parlaklık" seçeneğini işaretleyin.


3

Telefonumun ortam ışığı sensörü yok ve tam olarak aynı sorunu yaşadım. AutomateIT kullanıyorum , ücretsiz bir sürümün yanı sıra ücretli bir sürüm olması dışında Tasker / Locale'a benzer bir damar uygulamasıdır.

Parlaklık ayarlarını günün saati veya evinizin Wifi cihazına bağlı olup olmadığınız gibi tetikleyicilere göre değiştirebilir. Ücretli sürüm, birden çok tetikleyiciyi AND / OR boole mantığını kullanarak bileşik kurallar halinde birleştirmenize olanak tanır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.