Kindle ile epub veya mobi dosyalarını nasıl okuyabilirim?


17

Hem EPUB hem de MOBI formatında aldığım bazı e-kitapları satın aldım.

Kindle uygulamasıyla bu MOBI veya EPUB dosyalarını okuyabilir miyim?

MOBI dosyalarını kindle klasörüne kopyaladım, ancak Kindle ana ekranımda görünmüyorlar.

Yanıtlar:


12

Başkalarına yardımcı olma umuduyla kendi sorumu cevaplayacağım: Cihazımı yeniden başlatmam gerekiyordu ve şimdi Kindle'ı başlattığımda Kindle klasörüne kopyaladığım MOBI dosyalarını ana ekranda mevcut.

Belli ki klasörüne e-kitaplar eklediğinizde (Kindle mağazası üzerinden indirmeden) Kindle uygulamasının yeniden başlatılması gerekir.

GÜNCELLEME

Kindle klasörü eklendi:

/sdcard/kindle

Veriyi kapatmaya ve / veya silmeye zorla, az önce kopyaladığım bir EPUB dosyasını getirmiyor. Biraz daha test yaptıktan sonra sizi bilgilendirir.

GÜNCELLEME 2

İlgilenenler için: Kalibre yazılım , olabilir dönüştürmek (EPB ve Mobi dahil) sayısız biçimleri arasında herhangi bir e-kitap. Yani, EPUB formatı tanınmazsa, sadece MOBI'ye dönüştürün ve dönüştürülen dosyayı kullanın.


1
Uygulamanın klasöründeki yeni ortamları tanıması için SD Kartın yeniden taranmasını da zorlamanız gerekebilir.
Chahk

Bu ePub'lar için de geçerli mi? Cevabınızdaki Kindle klasörüne koyduğunuz yolu da onaylayabilir misiniz, böylece başkalarına bir başlangıç ​​referansı verir mi?
eidylon

1
Bu benim için / kindle klasöründeki .mobi dosyasıyla çalıştı
justinhj

Uygulamayı kapatıp yeniden başlatmaya zorlamak dışında her şeyi kaçırıyordum, teşekkürler.
Joshua Aslan Smith

1

SD kartı olmayan Nexus 5x'im için klasörü oluşturmam /storage/emulated/0/kindleve .mobidosyalarımı buraya yerleştirmem gerekiyordu . Kindle uygulamasını açtı ve oradalar!


0

2018 itibariyle Kindle epub'ı tanımıyordu. Bu yüzden bir web sitesini bir mobiye dönüştürmek için kullandım. Ama yine de tanımadı. Uygulamaların artık sanal SD karta erişmek için çalışma zamanı izinlerine ihtiyacı olduğunu hatırladım. Bu yüzden, uygulama özellikleri, depolama izni verdim ve Kindle'ı yeniden başlattım. Şimdi işe yaradı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.