İnternet bağlantısı olmayan belirli bir kablosuz ağa bağlı kalın


11

Marshmallow'lu bir Nexus 5 ve ondan video aktarmak için kullanılan dahili 5.8Ghz WiFi'ye sahip başka bir cihazım var. Bu WiFi'ye bağlandığımda bana internet bağlantısı olmadığını ve böylece daha iyi bir tane bulmak için otomatik olarak bağlantısının kesildiğini söylüyor. Bağlantıyı nasıl korurum?

Denediğim bazı şeyler:

  • frekansı sadece 5 Ghz olarak ayarlayın
  • bilinen diğer tüm Wifis'leri sil
  • el ile wifi ekle

Bağlantı kararlı olmadığı sürece, ilgili uygulamayla cihaza bağlanamıyorum. Bunu başarabilecek uygulamalar var mı?

DÜZENLE :

Aygıtın bağlantısı kesildiğinde Logcat aşağıdakileri yazdırır:

12-23 20:29:09.368: D/IpReachabilityMonitor(777): clear: iface{wlan0/21}, v{4}, ntable=[]
12-23 20:29:09.377: I/wpa_supplicant(4270): wlan0: CTRL-EVENT-DISCONNECTED bssid=00:e0:5d:91:1b:ec reason=3 locally_generated=1
12-23 20:29:09.381: D/WifiStateMachine(777): WifiStateMachine: Leaving Connected state

Şimdiye kadar bulduğum şey, bunun bir çekirdek sorunu olabileceğidir. Ancak, bu durumda android için herhangi bir referans bulamadım.İpuçları için teşekkürler. adb shellÜnlem işareti kaldırıldı ve artık eksik internet bağlantısı ile ilgili herhangi bir bildirim almıyorum. Ancak, kısa bir süre sonra bağlantı kesiliyor. Yaklaşık olarak bağlı kalır. 10 ila 30 saniye sonra kesilir. Yeniden bağlanır, ancak video aktarımı kesilir. Herhangi bir fikir?
Denis Loh

1
Hey Denis, bu cehennem gibi can sıkıcı. Cihazımın bir bağlantıda kalmasını söylediğimde, "Beni U aptal kullanıcıdan daha akıllı düşünüyor" kartını oynamamak değil, dileklerime saygı duymasını bekliyorum.
Mindwin

Şimdi de Samsung Galaxy S5 cihazıyla wifi'yi kontrol ettim ve orada charme gibi çalışıyor. Stok android ile yanlış olan hiçbir fikrim yok.
Denis Loh

Yanıtlar:


5

Sorunum için muhtemel bir çözüm buldum.

DHCP ayarlarını statik olarak ayarladım ve cihazlara uygun bir IP, Ağ Geçidi verdim ve dns ön ayarını olduğu gibi (8.8.8.8) şu talimatları izleyerek bıraktım: DNS olmadan statik bir IP adresi atamak mümkün mü?

Daha sonra hala eksik internet bağlantısından şikayet ediyor, ancak bu sefer bağlantıyı koruyor.

Hem Nexus 5 hem de Nexus 9 cihazımda test ediyorum ve işe yarıyor gibi görünüyor.


nihayet bunu buldum, yönlendiriciye internet koymak üzereydim, daha sonra sadece ICMP ping isteklerine izin verdim ve diğer tüm internet isteklerini engelledim, böylece istemci cihazları bağlı kalsın, istemcilerin internet göstermeyecekleri ICMP ping'e erişimi varsa eksik
Ceddy Muhoza

0

Android, İnternet bağlantısı olmayan bir WIFI bırakmak için SU global ayarlarında önceden ayarlanmıştır. 'Bağlı kalmayı seçseniz bile, kararsızdır ve bağlantıyı kesebilir; ve döngü her tekrarlandığında bağlantı kesilir. Ancak internet olmadan Wifi bırakma komutu SU global ayarlarında değiştirilebilir (biraz bilgisayardaki Bios gibi).

Neden bu bağlantıyı kesmek için ayarlanmış, internete bağlı olmayan çok fazla WIFI cihazı, kameralar, dronlar, alarmlar, temiz ağlar vb. Var ve telefon sahibinin android işletim sistemindeki bir arka plan komutu nedeniyle bağlantıyı kontrol edememesi.

ADB ve hızlı önyükleme kullanma yetkiniz varsa, bu kabuk komutu susüper kullanıcı moduna girmek için marshmallow: type üzerinde çalışır . Ardından aşağıdaki komutu yazın:

settings put global captive_portal_detection_enabled0

"İnternet bağlantısı yoksa wifi bırak" işlevini devre dışı bırakır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.