Nexus 5X cihazımı Windows 10 PC'ye bağlayamıyorum


16

Bir Google Nexus 5X'im var ve bunu Windows 10 bilgisayarıma bağlamak istiyorum.

Bu benim ilk Nexus telefonum değil ve bir geliştirici olarak bilgisayarla ilgili şeylere aşinayım. Ancak Nexus telefonumu Win10 PC tarafından tanınmasını sağlayamıyorum.

İşte, Windows 7 bilgisayarımda, Nexus'um tanınıyor ve dosyaları aktarabiliyorum.

Ancak evde Windows 10 bilgisayarımda, Windows tarafından yüklenen sürücüler iyi değil. Cihazımda, cihaz yöneticisinde görüntülenen sarı bir uyarı var.

USB bağlantı noktasını değiştirmek için hata ayıklama modunu (Android geliştirici ayarları) etkinleştirmeye çalıştım, yeniden başlatmaya çalıştım. Google USB Sürücüleri ile de denedim. (Ayrıca, Marshmallow Nexus 5X cihazımda varsayılan olarak "USB şarjı" bağlantı modunu "Dosyaları aktar (MTP)" olarak değiştirmem gerektiğini de biliyorum).

Kullandığım kablo iyi çünkü Windows 7 bilgisayarımda çalışıyor ve Google Store'dan satın aldım.

Ayrıca Google Teknik Destek ile bir görüşme yaptım ve sorunum için herhangi bir çözümlerinin olmadığını söylediler, çünkü tavsiye etmek için kullandıkları her şeyi zaten denedim.

Sadece ne yapacağımı bilemiyorum.

Son denemem, 'Windows 10 N & KN için Media Feature Pack'i yüklemekti (önceki Nexus 5'imi bir Windows 8.1 dizüstü bilgisayara bağlamak istediğimde bana yardımcı oldu).

Herhangi bir öneri ?

İngilizcem için üzgünüm.

Saygılarımla,

Hellcat8.


1
Yaptığınız her şeyi yaptım, eksi Google Destek ile bağlantı kurdum. Sorun Windows 10 ve MTP gibi görünüyor ve şu anda bir cevap olduğundan emin değilim.
DukeSilversJazz

1
Yorum için teşekkürler. En azından bunun münferit bir mesele olmadığını biliyorum. Bir çözüm bulursanız lütfen geri bildirimde bulunun. Bir tane bulursam ben de yaparım.
Hellcat8

Yapacağım. Gözlerimi dışarıda tuttum ve bir şey bulunursa cevap vereceğim.
DukeSilversJazz

Yanıtlar:


4

Tamam sonunda bana yardımcı olacak bir şey buldum.

Windows 10 N & KN için Media Feature Pack (tüm sürümler) takma KB-3010081içindir ilk Windows 10'a sürümü.

Ancak büyük güncellemeye sahip Windows 10 için birkaç zaman önce sahip olduğumuz bir güncelleme var KB-3010081. Bu KB-3099229: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3099229 .
İndir: https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=49919

Sorunumu çözmek için yaptığım tüm çabalardan sonra, bu benim için yaptı.

Umarım yardımcı olur.

Saygılarımla,

cadı


1
Başlangıçta Windows'un "N" (Windows Media Player yok) veya "KN" (Korece - Windows Media Player yok) sürümünü çalıştırmadığım için bu çözümden uzak durdum. Ancak bunun alakasız olduğu ortaya çıktı. Herhangi bir nedenle, bu güncelleştirmeyi yükleyene kadar MTP'yi çalıştıran Windows bileşenleri yoktu ve MTP olmadan Android sürücüleri yüklenmeyecekti. Milyonlarca kez teşekkürler!
chriv

Bu çözüm (ve aşağıdaki diğeri) cihazı bağlamadan önce uygularsam benim için iyi çalışır, ancak telefonu bir bilgisayara takıp yanlış tanımlandıktan sonra yukarıdaki düzeltmeyi uygulamak işe yaramaz. Yeni sürücüleri almıyor çünkü cihazı hala yanlış olanlarla ilişkilendiriyor. Ve cihazı kaldırmak veya sürücüyü silmek için yaptığım her zamanki düzeltmelerim bunu şaşırtmıyor.
Tom

3

Bu benim için çalıştı (medya özellik paketini indirmek zorunda kalmadan).

Telefonunuzda (PC'ye bağlandıktan sonra):

  1. Bildirimler çubuğunu açın.
  2. USB bağlantı bildirimi'ne dokunun (şarj için USB)
  3. PTP seçeneğini seçin (bu en azından benim için çalıştı)
  4. Bitti! Artık telefonunuzu PC'nizde açabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.