Google Play hizmetleri bir Android 6.0 öykünücüsüne nasıl yüklenir?


16

Google Play uygulamasını Android 6.0 (Marshmallow) AVD'ye yüklemenin bir yolu var mı? Android 6 için Açık Boşluklar buldum: https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087008996

Bunları yüklemek için Kurtarma moduna önyükleme yapmanız ve bu zip dosyasını yüklemeniz gerekir, ancak bir öykünücünün kurtarma bölümü yoktur, bu nedenle adımlar bir cihazın durumunu hedefler.

Emülatör için aynısını nasıl yapabilirim biliyor musun? Dosyayı açmaya ve burada açıklanan 4 APK'yı (Android sürüm 5 için) koymaya çalıştım: http://www.flinkd.org/2015/02/instal...i-21-lollipop/

ancak öykünücüyü yeniden başlattıktan sonra, Google Play'in simgesi başlatıcıda görünse de, üzerine dokunduğumda, öykünücü logcat'teki bazı önemli istisnalarla kilitleniyor. Paketleri teker teker yüklemeye çalıştım, her kurulumdan sonra öykünücüyü yeniden başlattım ve Google Play simgesini tıklasanız da Phonesky.apk yüklendikten sonra çökmenin gerçekleştiğini öğrendim.


Sadece bir fikir (denenmemiş): Özel Kurtarma ve Yanıp Sönme için uygulama listemi kontrol edin . Flashify, bu tür görevleri kurtarma işleminden devralmayı amaçlayan uygulamalardan biriydi, bu yüzden bir kişi önyüklemeye başlamadan yanıp sönebilir. Bir Emu'da da çalışabilir.
Izzy

Hızlı yanıt için çok teşekkür ederim. Kontrol edeceğim! :)
Thanasis Petsas

Bizi sonuçlarla güncellemeyi unutmayın, lütfen! :)
Izzy

1
Belki zip dosyasındaki hatalar olabilir. Diğer web sayfalarında bulduğum diğer bazı zip dosyalarını da deneyeceğim. Logcat bu konuda yeterli bilgi sağlamıyor. Size haber vereceğim.
Thanasis Petsas

1
Hiç çalışan bir çözüm buldunuz mu?
Irvin H.

Yanıtlar:


8

1) http://opengapps.org adresinden emülatör için GApp'ler edinin

2) Almak için sıkıştırmayı açın

  • GmsCore.apk
  • GoogleServicesFramework.apk
  • GoogleLoginService.apk
  • Phonesky.apk

Yaptığınız linux'da emülatörü komut satırından başlatın

./emulator [name] -no-boot-anim -writable-system

muhtemelen pencerelerde

emulator.exe [name] -no-boot-anim -writable-system

Emülatöre adb erişiminiz olduğundan emin olun.

adb remount

son fakat en az değil, her şeyi sisteme itin.

adb push GmsCore.apk /system/priv-app/

(ve diğer tüm APK'lar için tekrarlayın)

sonra ile yeniden başlat

adb shell stop

ve

adb shell start

6
Bu çalışmıyor. Bu hata her zaman görünür: adb: error: failed to copy 'Phonesky.apk' to '/system/priv-app/Phonesky.apk': Read-only file system. Her remount çıkış şudur olarak herhangi bir şekilde hiçbir remount bu moral: mount: Read-only file system. Evet, teşekkürler android, bu yüzden rw -.- ile tekrar
takmak

@ChristianDreher ile aynı teknede - dosya sistemine yazamaz. adb remount başarılı ve bundan sonra itmek biraz yol alır sonra durur. Ben de bir adb kabuktan remount olamaz. Herhangi bir fikir?
askvictor

Geçmişte sayısız kez bu problem yaşadım ve çözümün daha yaygın olarak bilinmediği beni hayrete düşürüyor. Öykünücüyü -writable-system argümanı ile başlatmanız yeterlidir. Hey presto, yazılabilir sistem bölümü ve bu talimatlar aniden işe yarıyor.
Adrian

1
Hatayı önlemek Read-only file systemiçin -writable-systembayraklı bir emülatör başlatmalısınız
Vadik

Bu cevapta adımlar attıktan sonra taklitçim açılmayacaktı.
Kullanıcı1917769
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.