Bu bağlantıyı unutmadan Wifi otomatik bağlantı nasıl önlenir


14

İşyerimde hem "gerçek" hem de "test" wifi bağlantı noktalarımız var. Hepsi şifre korumalıdır ve hatırlanması zor şifreler vardır. Normalde gerçek bir wifi'ye bağlı olmak istiyorum, ancak zaman zaman çalışmam belirli bir test wifi'sine bağlanmamı gerektirir. Bu test wifi hizmetleri için şifre dahil olmak üzere bağlantı bilgilerini korumak istiyorum, ancak onlara otomatik olarak bağlanmak istemiyorum.

Tabletimde (Windows çalışıyor), listelenen her bağlantı için "otomatik bağlantı" için bir onay kutusu bulunur. Bu kutunun işaretini kaldırabilir ve nasıl bağlanılacağına dair bilgileri saklayabilirim, ancak yalnızca manuel olarak yaptığımda bağlanabilirim.

Android'de eşdeğer bir şey var mı veya bu şifreleri yazmak ve Android'e her kullandığımda test bağlantılarını unutmasını söylemek için tek seçeneğim var mı?

İlginiz için teşekkür ederim.


Bir WiFi Öncelik uygulaması ile yapılabilir - işaretli değil, ama denemeye değer.
Izzy

Bu durumda Tasker gibi bir otomasyon uygulaması kullanabilirsiniz . Cihazınız yine de normal olarak bir Kablosuz ağa bağlanır, ancak uygulamayı hemen Kablosuz ağla bağlantıyı kesecek veya kapsama alanındaysa başka bir ağa bağlanacak şekilde yapılandırabilirsiniz.
Firelord

Bir Test wifi'ye bağlandığımda hemen bağlantıyı kesmek için Tasker'ı kullanıp kullanmadığımı ve telefonumun bütün gün bağlantı ve bağlantı kesilmesini ve bazı kötü yöneticilerin "WTF?
Topher

Yanıtlar:


3

Görünüşe göre (hala alakalı ise) bu geçmişte kalmış olabilir, çünkü üreticiler bu özelliği daha yeni android sürümlerinde de uygular, yani wi-fi otomatik bağlantıyı devre dışı bırakma seçeneği vardır .

AFAIK, bu özellik Xiaomi (MIUI tabanlı) ve Samsung Galaxy telefonlar için `` kutudan çıkarıldı '', sadece birkaç dokunuşla wi-fi otomatik bağlantıyı devre dışı bırakabilirsiniz:

  • MIUI tabanlı bir cihazınız varsa, WLAN ayarlarına gidin → Wi-fi SSID adının yanındaki sağ oka dokunun, ardından 'Otomatik bağlantı' özelliğini devre dışı bırakmak için geçiş yapın:

IMG:

  • Samsung cihazındaysanız, “Otomatik yeniden bağlanma” özelliğini

wi-fi ssid adı (uzun dokunma) → Yönetici Ağ Ayarları → “Otomatik yeniden bağlan” seçeneğinin işaretini kaldırın.

resim açıklamasını buraya girin

( Görüntü kredileri )


Bununla birlikte, bu özelliği cihazınızda bulamazsanız, başka bir geçici çözüm vardır:

Yüklemeniz gerekiyor, WiFi Prioritizer adlı ek bir üçüncü taraf uygulaması (onlarca ilgili olanı denedikten sonra çalışıyor gibi görünüyor. Not Bu uygulama veya geliştiriciye bağlı değilim )

WiFi Prioritizer, menzil söz konusu olduğunda yüksek öncelikli bir kablosuz ağa, daha düşük öncelikli bir kablosuz ağa bağlıyken otomatik olarak yeniden bağlanmaya çalışarak basit bir sorunu çözmeyi amaçlamaktadır.

Workthrough

  • Kurulumdan sonra WiFi Prioritizer uygulamasını açın, Zamanlanan İşi Etkinleştir anahtarını Açık olarak değiştirin.
  • Erişim Noktası listesi, kayıtlı tüm Wi-Fi ağlarınızı içerir. Burada, ağların önceliğini ayarlamanız gerekir. Tercih ettiğiniz bağlantıları en üste sürükleyerek başlayın. Sorun başlangıcından itibaren "test" bağlantısını bırakmak isteyebilirsiniz .
  • İsteğe bağlı olarak sinyal eşiğini ayarlayabilirsiniz (test dışında birden fazla tanımlanmış AP'niz olması durumunda. İş çalışırken, cihazın AP önceliklerine dahil olmadığı için AP'yi test etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Ayrıca WiFi Manager'a bir göz atmak isteyebilirsiniz (yine onunla bağlantılı değilim).

Bu yardımcı olur umarım

Kredi

Android Telefonunuzda Wi-Fi Ağlarına Öncelik Verme


1
Bu kapsamlı cevap için teşekkür ederim. Ne yazık ki eski telefonlar (benimki bir Galaxy Note 3) Android'in bu yeni sürümlerine güncellenmeyecek, bu yüzden bu uygulamayı denemek zorunda kalacağım.
Topher
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.