MarshMallow'u İnternet erişimi olmadan bir Wi-Fi tutmaya zorlayın


12

MarshMallow 6.0 çalıştıran bir Nexus 5x'i İnternet erişimi olmayan bir Wi-Fi etkin noktasına ilişkilendiriyorum. Android her saniye bağlantıyı kesiyor ve daha sonra İnternet erişimi olmadığını belirten yeniden bağlanmaya bile çalışmaz.

Android'i İnternet erişimi olmasa bile bu Wi-Fi bağlantısını sürdürmeye nasıl zorlayabilirim?


2
Nexus 5X cihazımda, internet erişimi olmayan etkin noktaya bağlandığımda, birkaç saniye sonra bağlantıda kalmak isteyip istemediğimi soran bir bildirim alıyorum. Evet yanıtı verdiğimde bağlantıda kalır. Eğer hayır atarsam, sıcak nokta bağlantısı kesilir.
Juozas Kontvainis

Yanıtlar:


9

Bu kabuk komutu süper kullanıcı moduna girmek için marshmallow: su türünde çalışır. Ardından aşağıdaki komutu yazın: settings put global captive_portal_detection_enabled 0

^^ "internet bağlantısı yoksa wifi bırak" işlevini devre dışı bırakır.


Bu aslında çok iyi bir cevap. Benim sorunum bir geçit hatasıydı ama mesajı alıyorum. Mesajı devre dışı bırakmak için bu ayar etkilidir. Yeniden başlatma boyunca kalıcı olması için root erişimi yeterlidir.
gregoiregentil

Bu harika! Android "yoksay" kutusunu işaretlemesine rağmen teslim etmeye devam etti çünkü sürekli olarak dörtlü wifi ağına bağlanılamadı.
Sirenler

2
Bu Nougat üzerinde çalışmıyor gibi görünüyor.
martı

Lütfen dikkat: Komutla ilgili sorunu gidermek için ağ yapılandırmalarını manuel olarak silmek ve manuel olarak eklemek zorunda kaldım (Samsung Galaxy Tab A T585). Galaxy S8 Android N (25) cihazım kutudan çıktığı gibi sağlam bir bağlantı sunuyor.
Martin Pfeffer

@MartinPfeffer Eğer (gibi ağ yapılandırma programlı eklemek için bir yol buldun developer.android.com/training/articles/security-config )?
Gabor

0

Ağ geçidim doğru değildi. Yanlış sorun. Android'in Juozas'ın soru yorumunda belirtildiği gibi bir mesaj sunduğu doğrudur.


-1

"Kötü" bir WiFi ağından otomatik olarak bağlantıyı kesmeyi devre dışı bırakmak için Kötü Kablosuz bağlantılardan kaçın ayarını değiştirmek istersiniz .

Bu genellikle Ayarlar> Wi-Fi> [menü]> Gelişmiş> Kötü Wi-Fi bağlantılarından kaçınma bölümünde bulunabilir .


1
"kötü Kablosuz" kesinlikle bir Google ifadesi değildir ... Burada support.google.com/nexus/answer/2819519#advanced , "Kötü bağlantılardan kaçının" ifadesini kullanıyorlar . Nexus7 2013 5.1 veya Nexus 5x 6.0'da bu seçeneğim yok. Ve sorumu bile cevaplayacağını sanmıyorum. İnternet erişimi zayıf bağlantıdan farklı değildir.
gregoiregentil
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.