Ücretli bir uygulama durursa, paramı geri alabilir miyim?


20

Örneğin, uygulama doğru söyle! kullanıyor Forvo üçüncü taraf hizmeti. Sanırım uygulama sonunda çalışmayı durdurabilir (örneğin API değişirse veya üçüncü taraf hizmet şartları değişirse)

Google Play mağazasından satın alınan ücretli uygulamaların ömür boyu çalışması gerekiyor mu?

Düzenleme : Önceki örnek 1 euro maliyeti, ve tabii ki eğer büyük bir anlaşma olmazsa çalışmayı durdurur. Ancak aynı şey 20 avro veya daha fazla olan uygulamalar için de geçerlidir. Pahalı bir uygulama 3 ay sonra çalışmayı durdurursa mutlu olmaz ve Google'ın Play store'da bunun için bir politikası olup olmadığını merak ediyorum.


7
Evet. Ömür boyu uygulamanın :) Maalesef Pere, ancak uygulama başına ödeme bir karşılığını, sen dev için bunu destekleyecek bekleyemezsiniz onun ya da ömür boyu. Geliştirici uygulamayı güncellemeyi durdurmaya karar verdiğinde , kullanım ömrü er ya da geç sona erer . Ve hayır, o zaman para iadesi yok. Film bittiğinde de paranızı sinemaya geri alamazsınız :)
Izzy

2
Otomobiliniz çalışmayı durdurduysa, bayinizden paranızı iade etmesini bekler misiniz? Bir ömür boyu? Kravatınız veya ayakkabılarınız modası geçerse, geri ödeme bekliyor musunuz?
wbogacz

1
Bunun yasallığı, uygulamayı satın aldığınızda / satın aldığınız yerde geçerli olan yasalara bağlıdır.
lzcd

@Pere - Yazılım bir kravat, ayakkabı veya otomobil kadar somuttur. Değerini belirlediniz ve silahlı bir işlemde - adil ticaretin belirleyici özellikleri - satın aldınız. Algılanan eşit değer için alınan değer. Kararlaştırılan iade süresinin sonuna sahipsiniz.
wbogacz

Yanıtlar:


26

Google Play Store'un yardım bölümü (soldaki Google Play Store menü düğmesinden erişilebilir> yardım ve geri bildirim> iade ve geri ödeme ara> Uygulama ve oyun iadeleri), sorunuzla alakalı (diyor benimki)

2 saat veya daha uzun bir süre sonra Geliştiriciyle iletişim kurun Google Play'in 2 saatlik iade süresi geçtiyse, geri ödeme almaya uygun olup olmadığınıza karar vermek geliştiriciden sorumludur. Doğrudan uygulama geliştiricisiyle iletişim kurun ve geri ödeme isteyin. Bir uygulama geliştiricisinin iletişim bilgilerini bir uygulamanın veya oyunun Google Play'de ayrıntılar sayfasında bulabilirsiniz. Talimatlar için bir Android uygulaması veya oyunu ile ilgili yardıma gidin.

Dolayısıyla, geri ödeme isteği onayının uygulama geliştiricisine ait olduğu ve geliştiricinin yanıt vermediği durumlarda,

İsteğe bağlı: geliştirici yardımcı değilse İletişim Google, hem edebilir edebilmek. Sorununuzu çözme konusunda yardım için destek ekibimize başvurun.

Satır aralarını okurken, geliştiricinin geri ödeme yapma zorunluluğu yoktur. Ayrıca, hiçbir geliştirici nerede "ömür boyu" garanti vermez, bu nedenle hiçbir yazılım bunu garanti edemez. Açık nedenlerle bunu yapmak mümkün değildir.

Özetlemek gerekirse, davanızdaki gibi para iadesi alma ve geri ödeme isteğinde bulunma hakkınız dahilinde olduğunu sanmıyorum

Düzenleme : Düzenlemenize cevaben, cevap hala aynıdır, ancak geliştirici bir güncelleme üzerinde çalışmaya daha fazla eğilimli olabilir ve diğer kullanıcılar da etkileneceğinden, üç ay içinde meydana gelen sorunu çözmek için bu durumu serbest bırakabilir. oldukça hassas oldukları Play Store'daki puanını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu durumda onu postalamak, uygulama / sistem günlükleri ve varsa kilitlenme günlükleriyle en iyi seçenek olabilir  

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.