Chrome'da otomatik oynatılan videoyu devre dışı bırak


12

Chrome'da videonun otomatik oynatılmasını devre dışı bırakmanın bir yolu var mı? Birçok site HTML5 videoya taşındı ve bu nedenle sayfa yüklendiğinde otomatik olarak oynatılmaya başlanan reklamlarınız veya öne çıkan videolarınız var.Pek sayılmaz. Video dosyalarının otomatik oynatılmasını devre dışı bırakmak istiyorum, oysa bu soru HTML5 videosunu tamamen devre dışı bırakmakla ilgili.
CadentOrange

Yanıtlar:


8

Android Chrome 54'de, Ayarlar - Site Ayarları - Medya - Otomatik Oynat ve Otomatik oynatmayı engelle'ye giderek medyanın otomatik oynatmasını kapatın .

Android Chrome tarayıcınızda veri sıkıştırmayı etkinleştirdiyseniz bu özellik devre dışı bırakılır.


Zeyilname: Android Chrome 80'de bu ayarlar hiç mevcut değildir. Medya otomatik oynatmayı engellemenin bir yolu yok gibi görünüyor.
ateş

4

Chrome 47'den başlayarak, medya otomatik oynatmayı açmak / kapatmak için kullanılan bir Chrome bayrağı vardır:

Medya oynatmak için hareket gereksinimini devre dışı bırakın.

Medya öğelerini oynatmak için kullanıcı hareketi gereksinimini devre dışı bırakın. Bunu etkinleştirmek otomatik oynatmanın çalışmasına izin verecektir.

Bunu şu bağlantıya giderek görebilirsiniz: chrome: // flags / # media-playback için gereksinimi devre dışı bırakma hareketi ;

Bayrağın varsayılan durumu devre dışı bırakıldığından, otomatik oynatmanın çalışmaması gerekir: Chrome sürümünüzü kontrol etmeli ve sonunda güncellemelisiniz. Sürüm 47 ile test ettim ve bayrağı açmadıkça otomatik oynatma çalışmıyor.

Diğer bilgiler burada .


Geçerli sekme için değil, arka plan sekmeleri içindir.
CadentOrange

1
Şimdi tekrar test ettim ve Chrome 47'deki ön plan sekmesinde de çalışıyor ... Test ettiniz mi? Denediğiniz bağlantıyı paylaşabilir misiniz?
dipanda

Bu sayfayı ziyaret etmeyi deneyin . Oradaki reklam otomatik oynatılır ve hoparlör simgesi bildirim çubuğumda görünür.
CadentOrange

Ben sadece çeşitli sayfalarda - özellikle smh.com.au - denedim ve şükür ki tüm videolarda oynatmayı engelliyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, OP'nin aksine başlangıçta Devre Dışı Bırakıldı ve otomatik oynatmayı devre dışı bırakmak için Etkinleştirmek zorunda kaldım. Açıklamada "Medya öğelerini oynatmak için kullanıcı hareketi gereksinimi. Bunu devre dışı bırakmak otomatik oynatmanın çalışmasına izin verir" ifadesini belirtir.
Mike

2

Android için Chrome'un otomatik oynatmayı devre dışı bırakma seçeneği yoktur. Benim çözümüm: Firefox'a geç.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.